اخبار ارز دیجیتال

SEC درخواست WisdomTree برای Spot Bitcoin ETF را رد کرد… دوباره

SEC مشابه با رد ابزار سرمایه گذاری بیت کوین WisdomTree Spot در دسامبر 2021، نگرانی های خود را در مورد تقلب و دستکاری بازار ذکر کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تغییر قاعده‌ای را تایید نکرده است که به WisdomTree، ارائه‌دهنده صندوق قابل معامله در بورس، اجازه می‌دهد سهام بیت‌کوین ETF را فهرست کرده و معامله کند.

SEC پیشنهاد داده است که WisdomTree بتواند سهام بیت کوین BTC Trust را در صرافی Cboe BZX پس از چندین تأخیر به دلیل تمدیدها و دوره‌های اظهارنظر فهرست کرده و معامله کند، بر اساس پرونده 11 اکتبر که این تغییر قانون را رد کرد. WisdomTree برای اولین بار در 25 ژانویه یک درخواست برای بیت کوین ETF خود ثبت کرد و در 14 فوریه در ثبت فدرال عمومی شد.

SEC گفت: تغییرات قوانینی که به تایید ETF منجر می شود “برای جلوگیری از رفتار یا اقدامات تقلبی و دستکاری” یا “حفاظت از منافع سرمایه گذاران و عموم” طراحی نشده است. در ماه سپتامبر که ادعاهای دستکاری بازار SEC می تواند “سخت ترین شکست” در تایید ETF باشد.

پک در آن زمان گفت که WisdomTree “این را تماشا می‌کرد و می‌دید چه اتفاقی می‌افتد”، اما قصد نداشت رویکرد Grayscale را برای طرح شکایت با SEC به دلیل رد ETF بیت‌کوین آن اتخاذ کند. با تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده، با این فرضیه که با تایید SEC یک وسیله سرمایه‌گذاری رمزنگاری نقطه‌ای، «در نهایت به آنجا خواهد رسید».

مشابه با رد پیشنهاد WisdomTree Spot ETF بیت کوین در دسامبر 2021، SEC اعلام کرد که صرافی های BZX “اطلاعات لازم برای کشف، بررسی و جلوگیری از تقلب، دستکاری بازار و نقض قوانین مبادله را دارند.” قوانین و مقررات فدرال اوراق بهادار قابل اجرا. علاوه بر این، تنظیم‌کننده مالی گفت که BZX می‌تواند داده‌هایی را ارائه دهد که نشان می‌دهد «معاملات شستشو و سایر منابع بالقوه کلاهبرداری و دستکاری در بازار گسترده‌تر نقد بیت کوین توسط فعالان بازار نادیده گرفته می‌شوند».

“BZX مسئولیت خود را برای ارائه دلایل کافی برای کمیسیون برای تعیین اینکه این پیشنهاد مطابق با بخش 6(b)(5)،225 قانون بورس اوراق بهادار است، انجام نداده است و بنابراین کمیسیون باید این پیشنهاد را تایید نکند. ” در پرونده آمده است.

مربوط: چرا جهان به ETF بیت کوین در ایالات متحده نیاز دارد: مدیر عامل 21Shares توضیح می دهد

تا به امروز، علیرغم انتقاد بسیاری از قانونگذاران، تنظیم کننده ها و رهبران صنعت، SEC یک برنامه ETF ارز دیجیتال را در ایالات متحده تایید نکرده است. با این حال، رگولاتورها از سال 2021 شروع به تأیید ETF های مرتبط با معاملات آتی بیت کوین کرده اند و به شرکت هایی مانند ProShares و Valkyrie چراغ سبز نشان می دهند.

Cointelegraph با WisdomTree تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا