🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس SEC پیشنهاد می کند که صرافی های رمزنگاری ممکن است “مدیران واجد شرایط” باشند، زیرا قوانین جدید پیش نویس می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گری جنسلر قوانین پیشنهادی کمیته مشاوره سرمایه گذاران SEC برای حفاظت از دارایی های مشتریان را ستایش می کند، اما فکر می کند که شرکت های ارز دیجیتال ممکن است عملکرد خوبی نداشته باشند.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در جلسه کمیته مشورتی سرمایه گذاران کمیسیون در ۲ مارس به موضوع نگهداری دارایی پرداخت. کمیسیون قوانینی را برای مشاوران سرمایه گذاری پیشنهاد کرده است تا از دارایی های سرمایه گذار محافظت کنند. این دومین بیانیه ای بود که جنسلر در مورد قانون پیشنهادی بیان کرد. اولین مورد در اواسط فوریه بود که قوانین برای اولین بار پیشنهاد شد.

قوانین حضانت فعلی، که به سال ۲۰۰۹ بازمی‌گردد، «مقادیر قابل توجهی از دارایی‌های رمزنگاری» را پوشش می‌دهد و برای کاهش خطر ابتلای مشاوران به طرح‌های پونزی طراحی شده است. قواعد جدید تضمین‌ها را به همه طبقات دارایی، از جمله دارایی‌های رمزنگاری که وجوه یا اوراق بهادار نیستند، گسترش می‌دهد و حمایت‌های ارائه شده توسط متولیان واجد شرایط را با توجه به اختیارات جدیدی که کنگره در سال ۲۰۱۰ اعطا کرد، تقویت می‌کند.

قانون پیشنهادی همچنین مستلزم توافق نامه های کتبی بین مشاوران و متولیان، اضافه کردن الزامات برای مؤسسات خارجی که به عنوان متولی عمل می کنند، و به صراحت قوانین حمایتی را به تجارت اختیاری گسترش می دهد.

مرتبط: گلکسی شرکت نهادی نگهبانی رمزنگاری را به قیمت ۴۴ میلیون دلار خریداری کرد

او ادامه داد که مشاوران سرمایه گذاری نمی توانند برای انجام وظایف نگهداری به پلتفرم های رمزنگاری اعتماد کنند.

«فقط به این دلیل که یک پلت فرم معاملات ارز دیجیتال ادعا می کند که یک متولی واجد شرایط است، به این معنا نیست که چنین است. […] دارایی های یک سرمایه گذار اغلب به مالکیت شرکت شکست خورده تبدیل می شود و سرمایه گذار را در صف دادگاه ورشکستگی قرار می دهد. ”

برای اینکه طبق قوانین جدید یک متولی واجد شرایط باشد، یک شرکت باید اطمینان حاصل کند که همه دارایی ها به درستی تفکیک شده اند، تحت حسابرسی سالانه توسط یک حسابدار رسمی قرار گیرد، و سایر اقدامات شفافیت را اجرا کند.

هیستر پیرس، کمیسیونر SEC با این قانون مخالفت کرد. در بیانیه‌ای، او استدلال کرد که قوانین جدید «مشاوران سرمایه‌گذاری را تشویق می‌کند تا فوراً به مشتریان خود در مورد ارزهای دیجیتال توصیه نکنند.»نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا