اخبار ارز دیجیتال

SBI پس از توقف استخراج در روسیه ۴۰٪ از هش ریت را از دست داد: داده ها

SBI پس از پایان عملیات معدنی خود در منطقه سیبری غنی از معادن روسیه در ماه فوریه، به فعالیت های معدنی خود در این کشور ادامه می دهد.

غول مالی ژاپنی SBI Holdings به دلیل عدم اطمینان ژئوپلیتیک و زمستان کریپتو به استخراج ارز دیجیتال در روسیه تا حدی پایان داد.

بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد که SBI Holdings عملیات استخراج خود را در سیبری، منطقه غنی از استخراج ارز دیجیتال روسیه، به دلایلی مانند درگیری روسیه و اوکراین و بازار نزولی در حال انجام، به حالت تعلیق درآورده است.

سخنگوی این شرکت گفت که یک کارگزاری آنلاین ژاپنی عملیات استخراج معدن سیبری خود را مدت کوتاهی پس از آغاز مداخله نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه تعطیل کرد.

این خاتمه به کسب و کار دارایی های رمزنگاری SBI کمک کرد که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲ زیان پیش از مالیات ۹.۷ میلیارد ین (۷۱ میلیون دلار) را گزارش کرد. در نتیجه، گروهی که توسط گروه مالی سومیتومو میتسویی حمایت می شود، گزارش شده است که زیان خالص ۲.۴ میلیارد ین (۱۷.۵ میلیون دلار) را ثبت کرده است. کسری سه ماهه برای اولین بار در ۱۰ سال گذشته ثبت شد.

گزارشی در مورد قطع ماینینگ SBI در سیبری با اطلاعات استخراج عمومی از SBI Crypto، زیرمجموعه استخراج ارزهای دیجیتال SBI مطابقت دارد. بر اساس داده‌های BTC.com کاوشگر بلاک چین، نرخ هش ماینینگ SBI Crypto حدود ۴۰ درصد از ۵۶۰۰ پتاهش در ثانیه (PH/S) در اواسط فوریه به ۳۳۰۰ PH/S در ۱۸ آگوست ۲۰۲۲ کاهش یافت.

هش ریت استخراج ۶ ماهه SBI Crypto. منبع: BTC.com

بر اساس گزارش بلومبرگ، SBI پس از بسته شدن عملیات معدنکاری سیبری خود، به عملیات استخراج در روسیه ادامه می دهد. هیدیوکی کاتسوجی، مدیر ارشد مالی SBI، اوایل این هفته از برنامه‌های این شرکت برای فروش سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال و خروج کامل از کشور خبر داد.

یک سخنگوی SBI گفت SBI هنوز تصمیم نگرفته است که چه زمانی خروج خود از سیبری را کامل می کند. این شرکت هیچ تجارت دیگری در زمینه ارزهای دیجیتال در روسیه ندارد و به فعالیت بانک SBI، یک بازوی بانکداری تجاری مستقر در مسکو، ادامه خواهد داد.

مربوط: به نظر می رسد روسیه در حال آماده شدن برای استخراج بیت کوین با گاز فلر است

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، روسیه در سال گذشته به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای استخراج رمز ارز در جهان ظاهر شد و پس از ایالات متحده و قزاقستان به سومین تولیدکننده بزرگ هش بیت بیت کوین تبدیل شد. با بازگشت چین به سه کشور برتر استخراج معدن در اوایل سال ۲۰۲۲، این کشور به سرعت رهبری هشرت را از دست داد، اما بسیاری از ماینرها به دلیل عدم اطمینان ژئوپلیتیکی در مورد فعالیت در روسیه تردید دارند.

در آوریل ۲۰۲۲، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه BitRiver، بزرگترین ارائه‌دهنده مرکز داده رمزنگاری روسیه، به دلیل مشارکت در واردات گسترده دستگاه‌های استخراج رمزنگاری از کشورهای دیگر، اعمال کرد. برخی از شرکت‌های ماینینگ آمریکایی، مانند Compass Mining، سپس برای فرار از تحریم‌ها، تلاش کردند تا ۳۰ میلیون دلار سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال سیبری را نقد کنند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا