اخبار ارز دیجیتال

ایمیل GMX ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۱۴ هک شد، نکته مهم اینجاست: گزارش

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در گزارش اخیر تیم BitMEX، جزئیات جدیدی در مورد اکانت های ساتوشی ناکاموتو از سال ۲۰۱۴ گزارش شده است. یکی از آنها حساب ایمیل GMX بنیانگذار مرموز بیت کوین بود.

در ۸ سپتامبر همان سال اتفاق افتاد. این گزارش ایمیل‌های رد و بدل شده بین هکر و توسعه‌دهنده سابق بیت‌کوین گرگوری ماکسول را فاش کرد.

تیم BitMEX تلاش کرد تا نحوه انجام اعمال مجرمانه هکرها را بازسازی کند. آنها همچنین آنچه را که هنگام ورود به حساب هک شده ساتوشی در سال ۲۰۱۴ پیدا کردند، فاش کردند. در اینجا یک جزئیات مهم می آید.

آیا جان ساتوشی در خطر بود؟

این گزارش به طور کلی می گوید که سه حساب ساتوشی در آن سال در معرض خطر قرار گرفتند و حساب GMX تنها یکی از آنها بود. دو مورد دیگر حساب ساتوشی در انجمن P2P Foundation و پلتفرم Sourceforge بودند. به نظر می رسد هک کردن صندوق پست ایمیل مهمترین مورد از این سه مورد باشد. بر اساس این گزارش، آنچه مهم است این است که ایمیل های قدیمی مرتبط با بیت کوین در اینجا بسیار اندک است و بیشتر آنها مملو از هرزنامه هستند. تیم BitMEX معتقد است که ساتوشی ممکن است این ایمیل ها را در سال ۲۰۱۰ حذف کرده باشد. این سالی بود که خالق بیت کوین با جامعه بیت کوین خداحافظی کرد و کد بیت کوین را به دست چند توسعه دهنده واگذار کرد و از دامنه عمومی ناپدید شد.

اولین کسی که متوجه این حمله شد آنهاموس، مدیر انجمن بیت کوین تاک بود. در انجمن، او این خبر را منتشر کرد که حساب ایمیل ساتوشی ممکن است هک شده باشد، زیرا درخواست مقداری بیت کوین از طریق صندوق پستی او ارسال شده است: “مایکل، قبل از اینکه به تو ضربه بزنم مقداری پول برای من بفرست.”

به دنبال آن پیامی از حساب ساتوشی در انجمن P2P Foundation ارسال شد، اما واضح است که ناکاموتو نبود. او خطاب به ساتوشی واقعی، اظهار داشت که “dox، رمز عبور و آدرس های IP او در وب تاریک فروخته شده است” و مکان او را می توان برای هکرها دانست. شخصی که این پیام را ارسال کرده است از ساتوشی خواسته است که از مکان فعلی خود فرار کند. او گفت:

“شما در امان نیستید. قبل از اینکه این افراد به شما آسیب برسانند، باید در اسرع وقت مکان خود را ترک کنید. ممنون که بیت کوین را اختراع کردید.»

این پست‌ها سؤالات زیادی را در انجمن‌ها ایجاد کرد که منجر به بحث‌های داغ در مورد ساتوشی و اتفاقاتی که ممکن بود برای او بیفتد، شد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا