🚨 اخبار ارز دیجیتال

Sam Bankman Freed FTX Trial – ۵ چیزی که باید بدانید

آزمایشی مورد انتظار سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، از ۴ اکتبر آغاز می شود – آنچه شما باید بدانید در اینجا آمده است.

سام بنکمن فرید، کمتر از یک سال پس از سقوط غم انگیز صرافی ارزهای دیجیتال FTX، اولین روز خود را در دادگاه به دلیل یک سری اتهامات روبرو خواهد کرد.

مدیر عامل سابق صرافی ورشکسته در یک محاکمه جنایی که قرار است از ۱۳ مهر تا ۱۸ آبان برگزار شود، ۲۱ روز محاکمه خواهد شد. آقای بانکمن آزاد از ۱۱ آگوست در بازداشتگاه متروپولیتن در بازداشت موقت به سر می برد و چندین درخواست ناموفق برای آزادی خود به منظور آمادگی برای محاکمه ارائه کرده است.

قاضی ناحیه ایالات متحده، لوئیس کاپلان، بانکمن فرید را با توجه به شدت اتهامات و مدت زمانی که در صورت محکومیت ممکن است در زندان باشد، یک خطر فرار تلقی کرد. درخواست وثیقه اخیر مدیر عامل سابق FTX را با استناد به نگرانی رد کرد. به مدیر عامل سابق FTX اجازه داده شد تا در ساعت ۷ صبح روز جلسه دادگاه با تیم حقوقی خود ملاقات کند.

مراحل رسیدگی با انتخاب هیئت منصفه در ۳ اکتبر آغاز می شود، قبل از اینکه خود محاکمه در روز چهارشنبه، ۴ اکتبر آغاز شود. کوین تلگراف پنج مسئله کلیدی را پیش از یکی از بزرگترین پرونده های دادگاه ارزهای دیجیتال در تاریخ برجسته کرد.

چه اتفاقی برای FTX افتاد؟

FTX که زمانی به عنوان عزیز صنعت ارزهای دیجیتال مورد ستایش قرار می گرفت، توسط بانکمن فرید و گری وانگ در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد و از آن زمان به دلیل حمایت ها و کمپین های برجسته خود در ایالات متحده به شهرت رسیده است.

طی سه سال بعد، شرکت یک سری دورهای مالی را جمع آوری کرد، از جمله افزایش اولیه ۹۰۰ میلیون دلاری در جولای ۲۰۲۱ و افزایش ۴۲۰ میلیون دلاری دیگر در اکتبر ۲۰۲۱. من آنجا بودم. دور سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری دیگر به رهبری سافت‌بانک، تماسک و دیگران، ارزش شرکت را به ۳۲ میلیارد دلار رساند.

FTX در طول دوره دو ساله خود چندین قرارداد حمایت مالی امضا کرد. این شامل یک قرارداد ۱۳۵ میلیون دلاری برای نامگذاری تیم F1 مرسدس و عرصه NBA میامی هیت بود.

پس از انفجار استیبل کوین Terra/LUNA، به نظر می‌رسد که این شرکت در وضعیت سالمی قرار دارد در حالی که اکوسیستم ارزهای دیجیتال گسترده‌تر متزلزل شده بود. چندین وام دهنده معروف رمزنگاری درگیر این عواقب شدند که در نتیجه FTX 240 میلیون دلار برای خرید BlockFi و همچنین پیشنهاد ناموفق برای نجات دیجیتال Voyager ارائه کرد.

همه چیز در نوامبر ۲۰۲۲ شروع به آشکار شدن کرد، با شایعات مشکل در FTX مربوط به رابطه Bankman Fried با شرکت تجاری کمی Alameda Research و اتکای Alameda Research به FTT توکن صرافی بومی FTX.

زمانی که مدیر عامل بایننس Changpeng ‘CZ’ Zhao اعلام کرد که صرافی دارایی های توکن FTT خود را می فروشد، خانه روی شن خراب شد. ارزش FTT به شدت سقوط کرد و باعث بحران نقدینگی برای FTX شد.

در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، FTX، FTX US و Alameda Research روند ورشکستگی را آغاز کردند و آقای Bankman Fried از سمت مدیرعاملی استعفا داد. جان ری سوم، که ورشکستگی بدنام انرون را مدیریت کرد، به عنوان مدیر عامل موقت برای بررسی و کسب درآمد از دارایی های باقی مانده گروه FTX منصوب شد.

هفت شمارش

بانکمن آزاد به هفت فقره توطئه و کلاهبرداری در ارتباط با فروپاشی صرافی متهم شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده در ابتدا هشت فقره تقلب، پولشویی و جرایم مالی کمپین انتخاباتی را در دسامبر ۲۰۲۲ اعلام کرد. اینها شامل دو فقره توطئه کلاهبرداری با سیم، دو فقره کلاهبرداری با سیم و یک فقره توطئه پولشویی بود. .

گزیده ای از کیفرخواست ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲ وزارت دادگستری سام بنکمن آزاد شد.

بانکمن فرید همچنین به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری کالایی، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در اوراق بهادار و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری علیه ایالات متحده و نقض مالی کمپین ها متهم شد.

اتهامات اخیر برای کمک به مبارزات انتخاباتی بعداً توسط وزارت دادگستری در ژوئیه ۲۰۲۳ به دلیل توافق استرداد با باهاما، جایی که بنکمن-فرید اخراج شد، حذف شد.

چه کسی شهادت خواهد داد؟

وزارت دادگستری به قاضی کاپلان اطلاع داد که چندین شاهد از جمله مشتریان سابق FTX، سرمایه گذاران و کارکنان را برای محاکمه فرا خواهد خواند.

وکلای ایالات متحده می گویند که آنها انتظار دارند مشتریان FTX که وجوهی را در صرافی منحل شده سپرده گذاری کرده اند در مورد سیاست های سپرده صرافی و انتظارات و درک آنها از امکان برداشت وجوه خود در هر زمان شهادت دهند.

انتظار می‌رود سرمایه‌گذارانی که سهام FTX را خریداری کرده‌اند، انتظارات خود را از FTX به عنوان متولی وجوه کاربران و دامنه کامل عملیات نگهبانی خود در رابطه با مبادله ارز مجازی تأیید کنند.

در نهایت، وزارت دادگستری گفت که یکی از شاهدان همکار که به شرکت در یک توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با آقای بانکمن فرید اعتراف کرده بود، تعاملات خود با مدیرعامل سابق و اظهارات و اقداماتی که در ماه‌های گذشته انجام داده بود را فاش کرد. من منتظر شهادت شما هستم. . به سمت ورشکستگی

شاهدانی که قرار است در دادگاه حاضر شوند عبارتند از وانگ، مدیر مهندسی FTX، نیشاد سینگ، و دوست دختر سابق بانکمن فرند و مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون.

یک SBF چه مدت می تواند در زندان باشد؟

به گفته وزارت دادگستری، جرایم ادعایی بانکمن-فرید محکوم به حبس قابل توجهی است.

توطئه کلاهبرداری سیمی، کلاهبرداری از طریق سیم و اتهامات پولشویی، همگی تا ۲۰ سال زندان دارند. توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری کالایی، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در اوراق بهادار و توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده مجازات تا پنج سال زندان دارد.

بر اساس گزارش سی ان ان، این مرد ۳۰ ساله در صورت محکوم شدن به اتهامات متعدد توسط دولت آمریکا ممکن است به بیش از ۱۰۰ سال زندان محکوم شود.

بزرگترین تقلب در تاریخ آمریکا؟

کارشناسان حقوقی قبلاً پیشنهاد کرده اند که محاکمه بانکمن فرید می تواند یکی از مهم ترین پرونده های کلاهبرداری در تاریخ ایالات متحده باشد. شکست FTX باعث شد که ۸.۹ میلیارد دلار از سپرده های مشتریان و سرمایه سرمایه گذاران بی حساب شود، اما تخمین زده می شود که ۷.۳ میلیارد دلار دارایی نقدی از طریق روند ورشکستگی بازیابی شده است.

برنی مدوف شاید مرموزترین کلاهبردار آمریکا باشد، با طرح هرمی ۱۹ میلیارد دلاری او که اخیراً در مستندی از نتفلیکس به نمایش درآمده است که مقیاس بزرگ نفوذ و دسیسه های پنهان او را برجسته می کند.

بانکمن فرید ممکن است به اندازه مدوف آسیب مالی وارد نکرده باشد، اما تصویر خودش و برند FTX به عنوان یک مروج فعال ارزهای دیجیتال، به این داستان کمک کرده است. به عنوان یک جوان ۱۷ ساله امروزی در کانون توجه قرار گرفت. آنالوگ مرحوم آقای مدوف. – سالها کلاهبرداری

بانکمن فرید در سیاست ایالات متحده نیز مشارکت دارد و در سال ۲۰۲۲ بیش از ۴۰ میلیون دلار به کمیته ها و نامزدهای دموکرات اهدا کرد. مایکل نویسنده می گوید، مدیر عامل سابق FTX حتی در نظر داشت که به دونالد ترامپ ۵ میلیارد دلار بپردازد تا نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده نشود. بیوگرافی آینده لوئیس

آقای بانکمن فرید نسبت به تمام اتهاماتی که در آگوست ۲۰۲۳ علیه او مطرح شد، اعتراف کرده است که بی گناه است.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود


نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا