اخبار ارز دیجیتال

S&P Global رتبه اعتباری Coinbase را به دلیل درآمد ضعیف سه ماهه دوم و فشار رقابتی کاهش داد

کوین بیس گلوبال معتقد است رتبه اعتباری آن توسط S&P Global در میان فشارهای نظارتی، عملکرد ضعیف بازار و رقبا کاهش یافته است.

کوین بیس، یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال آمریکایی، رتبه اعتباری صادرکننده بلندمدت خود را توسط آژانس رتبه‌بندی S&P Global در پی آخرین گزارش درآمد خود در سال جاری از BB+ به BB کاهش داده است.

این آژانس در یادداشتی در ۱۱ آگوست با اشاره به عملکرد ضعیف Coinbase در سه ماهه دوم ۲۰۲۲، کاهش رتبه را تأیید کرد. افزایش ریسک‌های رقابتی در بخش مبادلات ارزهای دیجیتال نیز برجسته شده است، به طوری که Coinbase امسال سهم بازار را به رقبا از دست داد.

چشم انداز منفی منعکس کننده یک دوره ضعف در بازار ارزهای دیجیتال و عدم اطمینان در مورد توانایی شرکت برای عملکرد کارآمد با مدیریت دقیق هزینه های عملیاتی است.

کاهش رتبه همچنین نشان دهنده احتمال “از دست دادن بیشتر سهم بازار” ناشی از محیط رقابتی و ریسک های نظارتی است. این آژانس رتبه‌بندی خاطرنشان کرد که حجم کل معاملات در کوین‌بیس در سه ماهه ۳۰ درصد کاهش یافت، در حالی که حجم کل معاملات ارزهای دیجیتال در همه مکان‌ها تنها ۳ درصد کاهش یافت که منجر به کاهش سهم بازار شد.

این یادداشت تصدیق می‌کند که معاملات نقطه‌ای بین بازارسازان و شرکت‌های تجاری با فرکانس بالا متمرکزتر شده است و Coinbase سهم بازار بسیار کمتری دارد.

بازار خرس کریپتو نیز اثر خود را بر جای گذاشته است و S&P Global تاکید کرده است که کل دارایی های کوین بیس از سه ماهه اول به ۹۶ میلیارد دلار ۶۳ درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط: Coinbase در سه ماهه دوم زیان ۱.۱ میلیارد دلاری در رکود «خشونت‌آمیز» کریپتو منتشر کرد.

حرکت بایننس برای حذف کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین در سراسر جهان می‌تواند آژانس‌های رتبه‌بندی را وادار کند که ساختار کارمزد اختصاصی کوین‌بیس را که منبع اصلی درآمد این شرکت است، تجدید نظر کنند.

ما معتقدیم که کارمزد تراکنش‌های کوین‌بیس نسبت به همتایان بالاست، همراه با چنین اقدامات قیمت‌گذاری تهاجمی توسط رقبا، می‌تواند خطر فشرده‌سازی کارمزد را در کانال خرده‌فروشی افزایش دهد (۲۰۲۲ حدود ۸۰ درصد از کل درآمد شرکت را در نیمه اول ایجاد کرد).

فشار رگولاتوری نیز نگران کننده است، زیرا کوین بیس در حال بررسی برنامه سهام خود و طبقه بندی توکن های مختلف ارزهای دیجیتال فهرست شده است. یک کارمند سابق Coinbase نیز در جولای ۲۰۲۲ توسط SEC ایالات متحده به دلیل کلاهبرداری از اوراق بهادار متهم شد و در حال بررسی بیشتر در مورد صرافی بود.

علیرغم کاهش رتبه، S&P Global انتظار دارد که Coinbase با وجود عوامل کلانی که رکود اخیر بازار ارزهای دیجیتال را تشدید کرده است، “ریسک کلی پایین” را حفظ کند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا