🚨 اخبار ارز دیجیتال

سازمان دیده بان کره جنوبی در تعقیب نهنگ های رمزنگاری برای اطمینان از انطباق با AML

تنظیم‌کننده‌های کره جنوبی خاطرنشان کرده‌اند که استیبل کوین‌های رایج در استفاده عمومی می‌توانند به ابزار اصلی برای شویی دارایی‌های دیجیتال تبدیل شوند.

ناظر مالی کره جنوبی، کمیسیون خدمات مالی (FSC)، نهنگ‌های کریپتو با دارایی‌های بیش از ۱۰۰ میلیون وون (۷۰۰۰۰ دلار) را رصد می‌کند تا از تلاش برای پولشویی با استفاده از دارایی‌های دیجیتال جلوگیری کند.

FSC اشاره کرد که هر چه نسبت دارایی های رمزنگاری و استیبل کوین ها بیشتر باشد، خطر پول شویی بیشتر می شود. رسانه‌های محلی گزارش دادند، بنابراین، بر اساس دستورالعمل‌های جدید ضد پولشویی، باید تمرکز ویژه‌ای به نظارت بر نهنگ‌های رمزنگاری شود که دارایی‌های دیجیتال و استیبل‌کوین‌های مهم را در اختیار دارند.

این گزارش همچنین به استفاده از استیبل کوین ها در پولشویی توجه می کند و خاطرنشان می کند که استیبل کوین ها، به ویژه آنهایی که معمولاً توسط مردم استفاده می شود، احتمالاً به عنوان ابزار مجرمانه مورد استفاده قرار می گیرند.

در مورد دارایی‌های مجازی فهرست‌شده مستقل، این احتمال وجود دارد که استانداردهای فهرست‌بندی سایر مدیران دارایی‌های مجازی را رعایت نکرده باشند و ریسک پولشویی برای مدیران دارایی‌های مجازی با نسبت بالایی از دارایی‌های مجازی بالا ارزیابی می‌شود. ما می توانیم. ما دارایی های زیادی داریم.»

جدا از نظارت بر نهنگ‌های کریپتو و فعالیت آنها، این گزارش همچنین از نظارت بر مشتریان خرده‌فروشی با سپرده‌های بزرگ حمایت می‌کند. مشتریانی که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با ارزش بالا را انجام می‌دهند باید تغییرات قابل توجهی را در دارایی‌های خود به صورت سه ماهه نظارت کنند.

“مشتریانی که دارایی های مجازی زیادی را در اختیار دارند بیشتر در معرض خطر پولشویی قرار دارند.”

کره جنوبی به دلیل اجرای سختگیرانه سیاست های مرتبط با رمزنگاری، به ویژه در پی فروپاشی Terra-LUNA، شناخته شده است. تنظیم‌کننده‌های مالی تلاش‌ها را برای تضمین حمایت از سرمایه‌گذاران و تصویب قوانین ارزهای دیجیتال تا اوایل سال ۲۰۲۴ افزایش می‌دهند.

مربوط: کره جنوبی تا سال ۲۰۲۴ به هویت های دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین دسترسی خواهند داشت

در آگوست امسال، رئیس FSC گفت که رگولاتور قصد دارد بررسی ۱۳ لایحه معلق در پارلمان کشور مربوط به دارایی های دیجیتال را تسریع کند. هدف از این بررسی، ایجاد یک مکمل سازمانی بود که رویکردی متعادل برای توسعه بلاک چین، حفاظت از سرمایه‌گذار و ثبات بازار دارد.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا