🚨 اخبار ارز دیجیتال

کاربران روسی از صرافی ارزهای دیجیتال قزاقستان استقبال می کنند، اما مشکلاتی وجود دارد

مدیر عامل شرکت گفت: خارجی‌های بدون مجوز در Intebix خوش آمد می‌گویند، اما باید یک کارت بانکی محلی برای تراکنش‌های کریپتو به فیات تنظیم شود.

برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال علیرغم آخرین تحریم‌های غرب علیه روسیه، به فعالیت شهروندان روسیه ادامه داده‌اند، البته نه بدون محدودیت‌های خاص.

در اواخر سپتامبر، رئیس جمهور قزاقستان، قاسم جومارت توکایف، شاهد اولین خرید قانونی فیات به کریپتو در این کشور توسط بانک تجاری محلی اوراسیا بانک بود.

این معامله شامل یک صرافی ارزهای دیجیتال محلی به نام Intebix بود که به مشتریان خرده‌فروش اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال را با ارز محلی قزاقستان Tenge (KZT) خریداری کنند.

به گفته طالگات دوسانوف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل اینتبیکس، اینتبیکس به شهروندان قزاقستان محدود نمی شود و صرافی ارزهای دیجیتال خوشحال است که به خارجی هایی که به قزاقستان می آیند خدمات ارائه می دهد. وی تاکید کرد که تجارت کریپتو Intebix فقط برای دارندگان کارت یکی از بانک های قزاقستان مانند Eurasia Bank قابل دسترسی است.

دوسانوف در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت: «خارجی ها در Intebics استقبال می کنند، اما برای لذت بردن از تجارت کریپتو به فیات به کارت بانکی محلی نیاز دارند.

مدیرعامل می گوید اینتبیکس از تراکنش های رمزنگاری فقط برای مشتریان تایید شده پشتیبانی می کند، در حالی که بانک های محلی به دقت بررسی می کنند که آیا مشتریان بالقوه تحریم شده اند یا خیر، دوسانوف گفت:

شهروندان روسی که در فهرست تحریم‌ها نیستند در اینتی‌بیکس خوش آمدند، اما باید بررسی‌های دقیق انطباق را بگذرانند و در یک بانک اوراسیا حساب باز کنند تا از تجارت کریپتو به فیات لذت ببرند.

قزاقستان به یکی از مقاصد اصلی برای شهروندان روسیه تبدیل شده است که تلاش می کنند از فراخوانی برای جنگ در اوکراین اجتناب کنند، پس از آن که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، بسیج نسبی را در اواسط ماه سپتامبر اعلام کرد. طبق گزارش ها، از ۶ اکتبر، حدود ۲۰۰۰۰۰ روس که از بسیج گریخته بودند، وارد قزاقستان شدند.

در بحبوحه هشدارهای وزارت خزانه‌داری آمریکا، بانک‌های بزرگ قزاقستان، از جمله بانک هالیک، استفاده از سیستم پرداخت روسی Mir را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

جدای از تحریم میر، برخی از بانک های قزاقستان پرداخت های خود را از شعب محلی بانک های بزرگ روسیه مانند Sberbank نپذیرفته اند و این امر باعث شده است تا تجارت محلی خود را بفروشند.

با وجود استقبال خارجی ها، صرافی ارزهای دیجیتال اینتیویکس همچنان متعهد به تبعیت از تحریم ها است.

دوسانوف گفت: “از آنجایی که ما یک صرافی تنظیم شده هستیم، باید از الزامات تعیین شده توسط تنظیم کننده پیروی کنیم. ما دائماً وضعیت فعلی را زیر نظر داریم تا اطمینان حاصل کنیم که در چارچوب نظارتی عمل می کنیم.”

مدیر عامل شرکت تاکید کرد که اینتبیکس همه شهروندان روسیه را در پلتفرم خود محدود نمی کند زیرا این شرکت توسط مرکز مالی بین المللی آستانه (AIFC) تنظیم می شود. در همین حال، Biteeu، زیرمجموعه اروپایی اینتی‌بیکس، پذیرش روس‌ها را در راستای تحریم‌های اتحادیه اروپا متوقف کرده است.

دوسانوف Viteu را در سال ۲۰۱۹ با تاجر قزاق، شوخرات ابراگیموف (پسر الیگارش محلی آریان ابراگیموف) تأسیس کرد. ایبراگیموف، بنیانگذار Biteeu، از سال ۲۰۱۷ مدیر بانک اوراسیا بوده است. او همچنین پس از پدرش که سهامدار عمده و یکی از بنیانگذاران ERG بود، مدیر هیئت مدیره گروه منابع اوراسیا (ERG)، یک غول معدنی محلی و تامین کننده مواد خام شد. – در فوریه ۲۰۲۱ درگذشت.

به گفته دوسانوف، ابراگیموف تنها سرمایه گذار Biteeu و Intebix است. دوسانوف گفت: “دلیل اینکه بانک اوراسیا اولین بانک دوستدار رمزنگاری در منطقه است تا حد زیادی به ابراگیموف مربوط می شود. او به ارزهای دیجیتال اعتقاد دارد و فرصت های جدیدی را می بیند.”

مربوط: قزاقستان به Binance مجوز دائمی برای ارائه خدمات دارایی دیجیتال می دهد

قزاقستان به عنوان یکی از بزرگترین مرکز استخراج ارزهای دیجیتال در جهان ظاهر شده است. این کشور به طور فعال سیاست‌هایی را برای ترویج پذیرش ارزهای دیجیتال اتخاذ می‌کند و به طور رسمی به صرافی‌های ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا حساب‌های بانکی خود را در ژوئن ۲۰۲۲ باز کنند.

بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، در ماه آگوست مجوز فعالیت به‌عنوان یک مرکز تجارت دیجیتال و ارائه خدمات نگهداری در AIFC را دریافت کرد. گزارش شده است که در ۱۹ اکتبر، بایننس معاون سابق وزیر توسعه دیجیتال جاسلان مادیف را به عنوان مدیر بایننس قزاقستان منصوب کرد.

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا