اخبار ارز دیجیتال

نخست وزیر روسیه نکاتی را از مجوز پرداخت های رمزنگاری شده ایران برای واردات دریافت می کند

نخست وزیر روسیه گفت که پذیرش دارایی های دیجیتال فرصت خوبی برای تضمین پرداخت های بی وقفه برای واردات و صادرات است.

بر اساس اظهارات نخست وزیر روسیه، روسیه به زودی می تواند با استفاده از ارزهای دیجیتال برای واردات، از ایران سرنخ بگیرد.

میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر روسیه روز سه‌شنبه در جلسه استراتژی توسعه سیستم مالی داخلی، نیاز به پذیرش دارایی‌های دیجیتال را به عنوان «جایگزین مطمئن» برای پرداخت‌های فرامرزی اعلام کرد.

نخست وزیر افزود که دارایی های دیجیتال فرصت خوبی برای تضمین پرداخت های بی وقفه برای واردات و صادرات است. میشوستین همچنین با اشاره به اهمیت تضمین استقلال زیرساخت های فنی و امنیت سایبری موسسات مالی، تصریح کرد:

“مناطق نوآورانه باید به شدت توسعه یابند، از جمله پذیرش دارایی های دیجیتال. این یک جایگزین عالی است.”

اظهارات میشوستین اندکی پس از آن بیان شد که وزارت معدن و تجارت ایران واردات ارزهای دیجیتال را تایید کرد. رسانه‌های محلی روز دوشنبه گزارش دادند که به دلیل تحریم‌های تجاری بین‌المللی علیه ایران، مقامات به پرداخت‌های ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند.

مقامات روسیه قبلاً ارزهای دیجیتال را برای پرداخت های بین المللی در نظر گرفته بودند. در ماه مه، ایوان چبسکوف، رئیس بخش سیاست پولی وزارت دارایی روسیه، گفت که مقامات در حال بررسی امکان ادغام پرداخت‌های رمزنگاری هستند و به شدت مورد بحث قرار گرفته است.”

مربوط: ۷۲ درصد از مردم روسیه هرگز بیت کوین نخریده اند: نظرسنجی

ایده پرداخت‌های بین‌المللی از طریق ارزهای رمزنگاری شده نیز توسط بزرگترین شکاک دولتی روسیه، بانک روسیه، تأیید شد. در ماه ژوئن، الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه، گفت که ارزهای رمزنگاری شده را می توان برای پرداخت های بین المللی و بین المللی استفاده کرد، اما تنها در صورتی که وارد سیستم مالی داخلی روسیه نشوند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا