اخبار ارز دیجیتال

مقامات روسی از لایحه ای رونمایی کردند که به کسب و کارهایی که در سطح بین المللی از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند، آزادی عمل می دهد

مقامات وزارت خزانه داری می گویند که لایحه آتی می تواند زیرساخت های محلی را فراهم کند و به کسب و کارها اجازه دهد به طور مستقل در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت بین المللی مذاکره کنند.

یکی از مقامات وزارت دارایی روسیه جزئیات جدیدی در مورد لایحه ارزهای دیجیتال ارائه کرده است که در حال حاضر در دست تهیه است.

ایوان، رئیس بخش سیاست پولی وزارت خزانه‌داری، گفت که این لایحه زیرساخت‌های محلی را برای شهرک‌ها و مقررات معدنی فراهم می‌کند، اما بسیاری از جزئیات برای شرکت‌ها باقی می‌ماند تا خودشان کار کنند. اتاق بازرگانی در مسکو. اینترفاکس به نقل از چبسکوف می گوید:

از آنجایی که کاملاً مشخص نیست که چگونه این موضوع باید تنظیم شود، این لایحه به کسب‌وکارها فرصت می‌دهد تا با ارزهای رمزنگاری شده پرداخت کنند، اما تعیین اینکه از کدام ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود، چگونه با طرف‌های مقابل مذاکره می‌کنند، چه کشورها برای انجام تجارت با آنها، همه چیز به کارآفرینان بستگی دارد.”

در ۱۳ سپتامبر، نخست وزیر روسیه، میخائیل میشوستین، از وزارت دارایی، بانک مرکزی، اداره مالیات، آژانس مبارزه با پولشویی Rosfin Watch و سرویس امنیتی FSB خواست تا استفاده از ارزهای دیجیتال را در انتشار، گردش، ممنوع کنند. استخراج معادن و پرداخت های بین المللی. دستورالعمل‌های نخست‌وزیر به استفاده داخلی از ارزهای دیجیتال تسری پیدا نکرد.

چبسکوف گفت که وزارت دارایی و بانک مرکزی در پاسخ به این دستور، بحث‌های جدیدی را در مورد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال آغاز کرده‌اند و برخی از متن این لایحه در حال حاضر موجود است. ماینینگ به طور جداگانه مورد بحث قرار می‌گیرد.

موضوع مرتبط: قانونگذار روسی می گوید صرافی مسکو مرکز خوبی برای تجارت رمزنگاری است

وزارت دارایی و بانک مرکزی مدت‌هاست که در مورد موقعیت مناسب ارزهای دیجیتال در اقتصاد روسیه اختلاف نظر داشتند و بانک مرکزی در ابتدا به شدت با استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت مخالف بود. با این حال، با شروع تحریم‌های اعمال شده در فوریه پس از حمله روسیه به اوکراین، موقعیت این بانک به آرامی از بین رفت.

اعلامیه ای که در ۵ سپتامبر منتشر شد نشان داد که پس از مذاکرات طولانی، بانک مرکزی ممکن است آماده موافقت با استفاده از رمزارز در تجارت بین المللی باشد. میشوستین در مورد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در تجارت بین‌الملل پس از تأیید استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت واردات توسط ایران صحبت کرد.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا