اخبار ارز دیجیتال

حامیان رمزارز روسیه از پوتین می خواهند به خصومت نظارتی پایان دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

RACIB استدلال می کند که موضع نظارتی موجود روسیه در مورد صنعت ارزهای دیجیتال می تواند منجر به “زیان های اقتصادی مستقیم” برای این کشور شود.

از آنجایی که روسیه به تأخیر در تصویب مقررات ارزهای دیجیتال ادامه می دهد، حامیان محلی از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درخواست کرده اند تا رویکرد دولت در تنظیم بازار را تغییر دهد.

انجمن صنعت کریپتو روسیه و انجمن بلاک چین (RACIB)، یک گروه پیشرو از علاقه مندان به کریپتو و بلاک چین، نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور پوتین در ۶ مارس صادر کرد که تحولات جهانی در صنعت کریپتو را نادیده گرفت.

در این نامه، RACIB استدلال کرد که روسیه برای معرفی یک رژیم قانونی آزمایشی با هدف پذیرش ارزهای دیجیتال بسیار کند عمل کرده است، حتی اگر روسیه اولین قانون ارزهای دیجیتال خود را «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» در سال ۲۰۲۱ اجرا کرد.

در نوامبر ۲۰۲۲، نمایندگان پارلمان روسیه مجموعه‌ای از اصلاحات قانونی را در قانون ارزهای دیجیتال ارائه کردند و پیشنهاد راه‌اندازی «صرافی ملی ارزهای دیجیتال» را دادند. به گفته RACIB، برخی از این اصلاحات می تواند اجرای فناوری مالی دیجیتال در روسیه را به طور قابل توجهی پیچیده کند و تحریم های کیفری را برای توسعه دهندگان بلاک چین محلی ایجاد کند.

الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی RACIB به کوین تلگراف گفت، اصلاحات پیشنهادی به مقامات اجرایی روسیه «دریایی از گزینه‌ها» برای اعمال فشار بر جامعه ارزهای دیجیتال محلی می‌دهد.

براژنیکوف گفت: «برای شرکت‌هایی که در صنعت دارایی‌های دیجیتال هستند، اثبات اینکه همه کارها را در چارچوب قوانین روسیه انجام می‌دهند، آسان نیست.

RACIB در نهایت از رئیس جمهور پوتین خواست تا به موضع نظارتی خصمانه روسیه در مورد ارزهای دیجیتال پایان دهد. این به این دلیل است که ممکن است کسب و کارهای محلی را از بهره برداری کامل از پتانسیل ارزهای رمزپایه بازدارد و کشور را به سمت «زیان های اقتصادی مستقیم» سوق دهد. RACIB گفت:

سیاست‌های ملی موجود در رابطه با تنظیم دارایی‌های مالی دیجیتال، خطر جدی عقب افتادن اقتصاد روسیه از کشورهای دوست و همچنین کشورهای غیردوست را با تاخیر در معرفی فناوری‌های مالی جدید ایجاد می‌کند.

به گفته RACIB، یکی از بزرگترین خطرات نادیده گرفتن مزایای صنعت کریپتو، انتقال استعدادهای محلی به کشورهای توسعه یافته، از جمله کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) مانند قزاقستان و ارمنستان است.

RACIB برای کمک به روسیه برای تغییر موضع نظارتی سخت‌گیرانه خود در مورد ارزهای دیجیتال، از رئیس‌جمهور پوتین خواست تا یک گروه کاری شامل نمایندگان جامعه دارایی‌های دیجیتال را تشکیل دهد تا با دولت برای توسعه سیاست نظارتی ملی ارزهای دیجیتال همکاری کنند. این گروه علاقه خاصی به توسعه و بکارگیری سیستم های پرداخت فرامرزی در روسیه، حوزه های قضایی EAEU و سایر کشورها مانند برزیل، هند، چین و آفریقای جنوبی دارد.

مربوط: روسیه آزمایشی CBDC را با مصرف کنندگان واقعی در ماه آوریل راه اندازی می کند

در سال ۲۰۲۱، یوری پریپاکین از RACIB ادعا کرد که روسیه «اصلاً هیچ کاری» برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال محلی انجام نداده است.

این خبر پس از آن منتشر شد که بانک مرکزی روسیه موضع سازش ناپذیر خود را در مورد ارزهای دیجیتال تکرار کرد و الیزاوتا دانیلوا، رئیس بخش ثبات مالی بانک روسیه، استدلال کرد که قانونی کردن سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال رفاه شهروندان روسیه را تهدید می‌کند. در عین حال، بانک روسیه مشکلی برای قانونی کردن استخراج کریپتو و اجازه استفاده از کریپتو در تراکنش‌های فرامرزی نمی‌بیند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا