اخبار ارز دیجیتال

روسیه بعید است که بیت کوین را برای پرداخت های رمزنگاری فرامرزی انتخاب کند: تجزیه و تحلیل

در نگاه اول، بیت کوین انتخاب خوبی برای پرداخت های کریپتو بین مرزی در روسیه به نظر می رسد، اما دلایل زیادی وجود دارد که چنین انتخابی بسیار مشکوک است.

علی‌رغم اینکه روسیه ایده استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های فرامرزی را مطرح می‌کند، هنوز مشخص نیست که دولت قصد دارد کدام دارایی دیجیتال را برای چنین تراکنش‌هایی بپذیرد.

به گفته وکلای محلی و مدیران فین‌تک، بسیار بعید است که مقامات روسیه استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین (BTC) را برای تراکنش‌های فرامرزی تایید کنند.

بانک های روسیه باید تراکنش های فرامرزی را کنترل کنند

به گفته النا کلیوچاروا، یکی از همکاران ارشد شرکت حقوقی محلی KKMP، «بسیار مشکوک» است که آیا روسیه اجازه استفاده از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال مشابه را برای پرداخت‌های فرامرزی می‌دهد یا خیر.

کلیوچاروا تاکید کرد که پیش‌نویس اصلاحیه قانون پرداخت‌های رمزنگاری فرامرزی هنوز در دسترس نیست، اما این گزارش می‌گوید که بانک روسیه و وزارت دارایی تنها روی یک رویکرد مشترک برای این موضوع توافق کرده‌اند.

یک وکیل به کوین تلگراف گفت که ارزهای رمزنگاری شده که روسیه برای پرداخت های فرامرزی استفاده می کند، احتمالاً داخلی هستند و تنظیم کننده های روسیه می توانند به درستی چنین تراکنش ها را نظارت و کنترل کنند. او همچنین پیشنهاد کرد که تنها سرمایه گذاران نهادی بزرگ مانند بانک ها می توانند الزامات پرداخت های فرامرزی را رعایت کنند.

USDT و USDC مشکوک هستند زیرا استیبل کوین ها در ایالات متحده صادر می شوند

به گفته ادوارد داویدوف، شریک ارشد در موسسه حقوقی امت، روسیه باید ارزهای رمزنگاری شده را برای پرداخت های فرامرزی انتخاب کند و در عین حال هرگونه فشار از سوی سایر کشورها را از بین ببرد. به این ترتیب، دیویدوف حدس می‌زند که ارزهای رمزپایه صادر شده در ایالات متحده، از جمله استیبل کوین‌های اصلی مانند تتر (USDT) و کوین دلار آمریکا (USDC) “این شرایط را برآورده نمی‌کنند.”

بیت کوین، غیرمتمرکزترین ارز رمزنگاری شده جهان، ممکن است در این زمینه مناسب تر به نظر برسد، اما بیت کوین از نوسانات بالا، مقیاس پذیری محدود و آسیب پذیری در برابر تحریم های جهانی رنج می برد و همچنین با مسائل بسیاری همراه است. دیویدوف گفت: “اگر یک سکه “کثیف” در نظر گرفته شود و شرکای تجاری ممکن است ترجیح دهند با چنین آدرس‌ها یا سکه‌هایی معامله نکنند، کل مجموعه آدرس‌ها ممکن است مشمول تحریم‌ها شوند. وجود دارد.

بیت کوین به دلیل ماهیت غیرمتمرکزش خوب به نظر می رسد، اما نوسانات آن بسیار زیاد است

سرگئی مندلیف، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بانک هوشمند InDeFi، گفت که ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین تنها در صورتی برای پرداخت های مرزی ارزهای دیجیتال روسی مناسب هستند که نوسانات پایینی داشته باشند.

مندلیف همچنین گفت که تصور شرایطی که در آن یک شرکت خارجی پرداخت با ارزهای رمزنگاری شده به روبل روسیه را بپذیرد دشوار است.

مدیرعامل همچنین امیدوار است که تنظیم‌کننده‌های روسیه به اندازه کافی شجاع باشند تا به فعالیت‌های اقتصادی خارجی با «حداقل استیبل کوین‌های دلار آمریکا روی بلاک‌چین‌های بزرگ» اجازه دهند. تأکید کرد که بانک هوشمند InDeFi در سپتامبر ۲۰۲۲ ایجاد یک پروژه روبل کریپتو غیرمتمرکز را برای ساده‌سازی همین ایده اعلام کرد. .

ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که تجربه مشابهی دارد.

روسیه یکی از معدود کشورهای جهان است که امکان پرداخت برون مرزی با ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند و در عین حال پرداخت‌های رمزنگاری محلی را به همراه صرافی‌های ارزهای دیجیتال ممنوع می‌کند. با این حال، چندین کشور وجود دارند که نمونه ای از دولت ها هستند که رویکرد مشابهی را در مورد ارزهای رمزپایه اتخاذ می کنند.

داویدوف با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران استفاده از رمزارز را برای واردات در اواخر ماه اوت تایید کرد، می‌تواند ایران باشد که تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار دارد. مقامات ایرانی گفتند که هدف از اقدامات جدید کمک به ایران برای سهولت است. تحریم های تجارت جهانی که عملاً ارتباط کشور را با سیستم بانکی بین المللی قطع می کند.

یک مقام ارشد تجاری دولتی گزارش داد که ایران در ماه اوت اولین سفارش واردات بین المللی خود را با ۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال انجام داد. با این حال، مقامات ارز دیجیتالی دقیق مورد استفاده در این تراکنش را مشخص نکردند.

در این بین، ایران به طور رسمی به ساکنان خود اجازه پرداخت با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را نداده است. همانند روسیه، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در ایران نیز غیرقانونی است.

دیویدوف گفت: «پرداخت‌های داخلی با ارزهای دیجیتال هنوز در ایران ممنوع است. دولت‌های محلی بارها ادعا کرده‌اند که ارزهای دیجیتال را در معاملات بین‌المللی پیاده‌سازی کرده‌اند.

مربوط: روسیه قصد دارد از CBDC برای آشتی بین‌المللی با چین استفاده کند: گزارش

همانطور که قبلا گزارش شده بود، در بحبوحه تحریم های اقتصادی غرب پس از تهاجم روسیه به اوکراین، دولت روسیه به طور فزاینده ای علاقه مند به پذیرش پرداخت های فرامرزی در ارزهای دیجیتال شده است. بانک مرکزی تاکید کرده است که پرداخت‌های داخلی ارز دیجیتال و مبادلات ارز دیجیتال قانونی نخواهد شد.

به گفته آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی دومای روسیه، روسیه می تواند در سال ۲۰۲۳ پرداخت های فرامرزی را با ارزهای دیجیتال آغاز کند. این می تواند اتر (ETH)، بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری باشد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا