اخبار ارز دیجیتال

جنگ روسیه و اوکراین: چگونه هر دو طرف درگیری با استفاده از رمزارز پیروز شدند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سال گذشته ده‌ها میلیون دلار ارزهای دیجیتال به اوکراین اهدا شد و گروه‌های طرفدار کرملین از ارزهای دیجیتال برای خرید تجهیزات نظامی و گسترش تبلیغات استفاده می‌کنند.

در جنگ بین روسیه و اوکراین، هر دو طرف درگیری از ارزهای دیجیتال برای به دست آوردن دست برتر استفاده می کنند.

جنبش طرفدار اوکراین نزدیک به 200 میلیون دلار از کمک‌های ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرده است که نشان می‌دهد چگونه پول بدون مرز و بدون سانسور می‌تواند در مواقع اضطراری کمک کند.

با این حال، طرف روسی نیز از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کند. همانطور که گزارش اخیر Chainalysis فاش کرد، در مجموع حدود 5 میلیون دلار توسط گروه های طرفدار کرملین و آژانس های تبلیغاتی در جریان تهاجم جمع آوری شد. این یک سازمان مردمی کوچک است که طفره رفته است.

ما واقعاً به تک تک بازیگران نگاه می‌کنیم: کسی در خط مقدم، کسی که تلاش می‌کند به تأمین منابع نظامی بیشتر برای خط مقدم کمک کند. […] اندرو فیرمن، رئیس استراتژی تحریم ها در Chainalysis و یکی از نویسندگان گزارش توضیح می دهد که این مانند یک جلیقه ضد گلوله یا یک پهپاد است.

اما این اعداد حملات باج افزار را در نظر نمی گیرند. همانطور که توسط داده های Chainalysis نشان داده شده است، در طول سال 2022، بیش از 450 میلیون دلار به این نهادها پرداخت شد. تصور می شد بیشتر آنها در روسیه مستقر هستند. برخی، مانند گروه مجرم سایبری Conti، آشکارا از تلاش های جنگی دولت روسیه حمایت می کنند.

فیرمن خاطرنشان می‌کند: «وقتی صحبت از پرداخت‌های باج‌افزار به میان می‌آید، بازیگران بد اغلب نوعی نیت سیاسی در پشت اعمال خود دارند.

اگر می‌خواهید درباره تأثیر ارزهای دیجیتال در مناقشه اوکراین و نحوه استفاده روسیه از آنها برای پیشبرد اهداف خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، مصاحبه کامل ما را در کانال YouTube ما بررسی کنید و فراموش نکنید که مشترک شوید!

نویسنده: Marco Castrovilli

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا