اخبار ارز دیجیتال

روسیه قصد دارد در سال ۲۰۲۴ روبل دیجیتال را در همه بانک ها عرضه کند

بانک روسیه در نظر دارد آزمایش CBDC را در سال ۲۰۲۲ آغاز کند، و در سال ۲۰۲۴، بانکداری رسمی را عرضه کند.

بانک روسیه در حال کار برای پذیرش آتی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است و قصد دارد در چند سال آینده به طور رسمی روبل دیجیتال را عرضه کند.

طبق آخرین به روز رسانی سیاست پولی بانک روسیه، مقامات از سال ۲۰۲۴ شروع به اتصال همه بانک ها و موسسات مالی به پلت فرم دیجیتال روبل خواهند کرد. سال مهمی برای روسیه خواهد بود زیرا در مارس ۲۰۲۴ انتخابات ریاست جمهوری را برگزار خواهد کرد. رئیس جمهور کنونی ولادیمیر پوتین بر اساس قانون اساسی حق انتخاب مجدد دارد.

تا آن زمان، بانک مرکزی آزمایش‌های تراکنش‌های مشتری به مشتری «پول واقعی» و آزمایش پرداخت‌های مشتری به تجارت و تجارت به مشتری را تکمیل خواهد کرد.

در سال ۲۰۲۳، بانک روسیه آزمایش بتا قراردادهای هوشمند مبتنی بر روبل دیجیتال را برای تجارت توسط تعداد محدودی از شرکت کنندگان انجام خواهد داد.

این بانک گفت که انتظار دارد عرضه CBDC خود را به تدریج حذف کند و طیف وسیعی از آزمایش ها و ویژگی های جدید را از سال به سال باز کند. همچنین از مشتری به دولت، تجارت به دولت، دولت به مصرف کننده و دولت پشتیبانی می کند. -پرداخت های تجاری

بانک مرکزی همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک حالت آفلاین را برای روبل دیجیتال معرفی کند که واسطه‌های مالی غیربانکی، پلتفرم‌های مالی و زیرساخت‌های مبادلات را یکپارچه می‌کند.

بانک روسیه گفت: “فرآیند تدریجی معرفی روبل دیجیتال فرصتی را برای فعالان بازار فراهم می کند تا با شرایط جدید سازگار شوند.”

مقامات افزودند که بانک روسیه همچنین با سایر بانک های مرکزی که در حال توسعه ارزهای دیجیتال خود هستند برای انجام عملیات بین مرزی و ارز خارجی با استفاده از ارزهای دیجیتال همکاری خواهد کرد.

مربوط: «توکن‌ها ارزهای رمزنگاری‌شده را شکست می‌دهند»: روسیه اولین سکه با پشتوانه پالادیوم را عرضه کرد

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، روسیه اولین آزمایش روبل دیجیتال خود را در فوریه ۲۰۲۲، به دنبال نقشه راه رسمی CBDC که سال گذشته منتشر شد، آغاز خواهد کرد. بانک روسیه قبلاً ۱۲ گروه بانکی از جمله بانک های بزرگ مانند Sber، VTB و Tinkoff Bank را برای آزمایش روبل دیجیتال تشکیل داده بود.

روسیه از برنامه های خود برای راه اندازی CBDC عقب نمانده است، اما اندکی از هدف خود در تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال عقب مانده است.ما قبلاً بارها خواستار تصویب مقررات ارزهای دیجیتال شده بودیم.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا