🚨 اخبار ارز دیجیتال

روسیه قصد دارد از CBDC برای آشتی بین‌المللی با چین استفاده کند: گزارش

روسیه در حال حاضر در مرحله آزمایشی توسعه CBDC است و انتظار دارد تا اوایل سال آینده توسعه را تکمیل کند.

روسیه در مرحله آزمایشی توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قرار دارد و گزارش جدید نشان می دهد که این کشور می تواند از ارز دیجیتال خود برای تسویه تجارت بین المللی استفاده کند.

بر اساس گزارشی که رویترز منتشر کرده، روسیه قصد دارد تا سال آینده از روبل دیجیتال برای پرداخت های متقابل با چین استفاده کند. روبل دیجیتال در حال حاضر برای تسویه حساب با بانک ها در حال آزمایش است که انتظار می رود تا اوایل سال آینده تکمیل شود.

وزارت خزانه داری آمریکا در هفته سوم سپتامبر ۲۲ فرد و دو نهاد مستقر در روسیه را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد. با تشدید تحریم‌های غرب علیه روسیه پس از درگیری مداوم با اوکراین، این کشور فعالانه به دنبال راه‌های مالی جایگزین و راه‌حل‌های تجاری است.

آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی دومای روسیه، اخیرا اعتراف کرد که بحران ژئوپلیتیکی دسترسی روسیه به بازارهای تجارت بین‌المللی را محدود کرده است. به همین دلیل است که این کشور فعالانه روی حالت‌های جایگزین کار می‌کند و به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال ملی اصلی‌ترین آنها هستند. گزینه در حال حاضر. او گفت:

موضوعات دارایی‌های مالی دیجیتال، روبل‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال در حال حاضر در جامعه تشدید می‌شوند، زیرا کشورهای غربی تحریم‌ها را اعمال می‌کنند و برای نقل و انتقالات بانکی از جمله پرداخت‌های بین‌المللی مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

روسیه به فهرست کشورهایی می‌پیوندد که در مراحل نهایی توسعه CBDC هستند. طبق آخرین به روز رسانی سیاست پولی بانک روسیه، مقامات در سال ۲۰۲۴ اتصال همه بانک ها و موسسات مالی را به پلتفرم روبل دیجیتال آغاز خواهند کرد.

گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از روبل دیجیتال برای تسویه‌حساب‌های تجاری فرامرزی در بازارهای تجارت بین‌المللی کمتر از یک هفته پس از گزارش‌هایی منتشر شد که اشاره به استفاده بالقوه از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های فرامرزی داشت.

مربوط: ارزهای دیجیتال هیچ راهی برای خروج از تحریم های غرب برای روسیه ارائه نمی دهند

روسیه در سال ۲۰۲۰ قانون ارزهای دیجیتال را تصویب کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت ممنوع کرد. با این حال، قانون دیگر فعالیت‌های مبتنی بر رمزنگاری مانند استخراج و تجارت کریپتو را ممنوع نمی‌کند.

با افزایش تحریم‌ها و افزایش عدم اطمینان در بازارهای تجارت بین‌المللی، روسیه به ارز دیجیتال خود به عنوان وسیله مبادله برای تضعیف سلطه ایالات متحده در بازارهای تجارت بین‌المللی روی آورده است.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا