اخبار ارز دیجیتال

روسیه قصد دارد تا پایان سال قوانینی را برای پرداخت های ارزهای دیجیتال برون مرزی تعیین کند

یک کارشناس فین‌تک در دومای دولتی روسیه گفت: روسیه می‌تواند اولین کشور در جهان باشد که پرداخت‌های ارزهای دیجیتال داخلی را ممنوع می‌کند و در عین حال امکان پرداخت‌های ارزهای دیجیتال برون مرزی را فراهم می‌کند.

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، روز سه شنبه به طور رسمی به دولت روسیه دستور داد تا تا 19 دسامبر 2022 در مورد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال روسیه به توافق برسد.

به ویژه، نخست وزیر از مجلس نمایندگان و سایر مقامات ملی خواست تا سیاست های هماهنگی را برای تنظیم صدور و گردش ارزهای دیجیتال در روسیه ارائه دهند. میشوستین همچنین از رگولاتورها خواست تا مقررات مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال و تراکنش های فرامرزی در ارزهای دیجیتال را نهایی کنند.

این مقام تاکید کرد که پیش نویس مقررات آتی ارزهای دیجیتال باید با وزارت دارایی روسیه، بانک مرکزی، آژانس مبارزه با پولشویی Rosfin Monitoring، خدمات مالیاتی فدرال و سرویس امنیت فدرال هماهنگ شود.

آخرین اخبار رسماً تأیید می کند که روسیه روز به روز در مورد پتانسیل ارزهای دیجیتال برای تراکنش های فرامرزی جدی تر می شود.

هفته گذشته، الکسی مویسیف، معاون وزیر دارایی گزارش داد که بانک روسیه با وزارت دارایی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال برای پرداخت های فرامرزی به توافق رسیده است. بانک مرکزی روسیه علیرغم تمایل خود به اجازه تراکنش های فرامرزی، همچنان با قانونی شدن مبادلات ارزهای دیجیتال داخلی و قانونی شدن ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت مخالف است.

امکان سنجی ممنوعیت مبادلات رمزنگاری در داخل کشور در حالی که هنوز امکان پرداخت های فرامرزی را فراهم می کند، به وضوح ارتباط زیادی با آن دارد، به ویژه با توجه به اینکه روسیه هنوز چارچوبی برای ارائه چنین قانونی ارائه نکرده است. یک سوال مطرح می شود.

به گفته ماریا آگرانوفسکایا، وکیل دومای روسیه و کارشناس فین‌تک، روسیه اولین کشوری در جهان خواهد بود که پرداخت‌های ارزهای دیجیتال برون مرزی را مجاز می‌کند و پرداخت‌های ارزهای دیجیتال داخلی را ممنوع می‌کند. گفته می‌شود که این احتمال وجود دارد. او گفت: «تا آنجا که من می دانم، این یک رویکرد محبوب نیست.

مربوط: دولت روسیه روی پلت فرم پرداخت استیبل کوین بین کشورهای دوست کار می کند: رسانه دولتی

آگرانوفسکایا گفت: این سوال که روسیه چگونه می‌خواهد بین پرداخت‌های ارزهای دیجیتال داخلی و بین مرزی تمایز قائل شود هنوز باز است. او گفت: “این تمایز هنوز وجود ندارد. همه ارزهای دیجیتال “خارجی” ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شوند و فعلاً تمام است.”

“در حال حاضر کاملاً ناشناخته است. من معتقدم این موضوع مطابق با مقررات کنترل ارز خواهد بود – ساکنان مالیات محلی مجاز به استفاده از رمزنگاری برای پرداخت های داخلی نخواهند بود.”

با وجود تصویب قانون اصلی مرتبط با ارزهای دیجیتال «در مورد دارایی های مالی دیجیتال» در سال 2020، روسیه به عنوان یکی از نامطمئن ترین حوزه های قضایی برای ارزهای دیجیتال ظاهر شده است. این قانون روس ها را از استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان پرداخت منع می کرد، اما فعالیت هایی مانند تجارت ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی کرد. و استخراج معدن داخلی تنظیم‌کننده‌های مالی روسیه پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال داخلی را تأیید نمی‌کنند و فقط از طریق صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی مانند Binance اجازه تجارت ارزهای دیجیتال را می‌دهند.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا