اخبار ارز دیجیتال

محکومیت توسعه‌دهنده تورنادو کش به ۹۰ روز بازداشت واکنش‌ها را برانگیخت

یک قاضی حکم داد که سازنده باید به مدت ۹۰ روز در انتظار کیفرخواست و تاریخ دادگاه بماند.

یک قاضی هلندی حکم داد که الکسی پرتسف، توسعه‌دهنده تورنادو کش باید ۹۰ روز دیگر در زندان بماند تا او در انتظار کیفرخواست باشد. جامعه ارزهای دیجیتال که از این تصمیم خجالت زده شده اند، گرد هم آمده اند تا خواهان آزادی توسعه دهنده شوند.

در توییتر، رایان آدامز، سرمایه گذار کریپتو ادعا کرد توسعه دهندگانی که کد تورنادو کش را نوشتند، کارهای خوبی برای توده ها انجام داده اند. اعضای انجمن سپس تاکید کردند که “چند آدم بد” تصمیم گرفتند از کد Pertsev استفاده کنند و توسعه دهندگان باید عواقب آن را متحمل شوند.

به جز آدامز، جیل گانتر رمزنگار نیز دریافت کردم آنها گفتند که اطلاعات کافی در مورد دستگیری پرتسف وجود ندارد. گونتر با توصیف وضعیت اتهام به عنوان گیج کننده، وضعیت را به عنوان “موضوع وحشتناک” تعریف کرد.

معترضان در آمستردام تجمع کرده اند تا خواهان آزادی توسعه دهنده باشند. معترضان شعار می دادند که “منبع باز جرم نیست” و از دولت خواستند که مجرمان را دستگیر کند، نه توسعه دهندگان.

متیو گرین، معلم رمزنگاری نیز از تلاش پلیس هلند برای دستگیری پرتسف انتقاد کرد.او گفت او نمی داند که سازنده چه کاری انجام داده است تا مستحق دستگیری او شود، اما به نظر می رسد پلیس هم نمی داند.

مربوط: تتر می گوید آدرس های مجاز Tornado Cash را مسدود نمی کند مگر اینکه توسط مجری قانون دستور داده شود.

در ۱۲ آگوست، توسعه دهنده به ظن دست داشتن در پولشویی از طریق میکسر Tornado Cash دستگیر شد. مقامات هلندی گفتند که میکسرها برای مخفی کردن جریان های عظیم وجوه از مجرمان استفاده می شدند و برای کلاهبرداری و هک کریپتو استفاده می شدند.

در اوایل ماه اوت، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آدرس‌های مرتبط با Tornado Cash را مجاز کرد و ساکنان را از استفاده از Mixer برای مشارکت در هک‌ها و سوء استفاده‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) منع کرد. آدرس های USD Coin (USDC) و Ether (ETH) به لیست بلوک اداره کنترل دارایی های خارجی اضافه شده است.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا