اخبار ارز دیجیتال

جاده سنگی در پیش است، اما در اینجا ۵ آلتکوین وجود دارد که هنوز صعودی به نظر می رسند

به نظر می رسد قیمت بیت کوین روند نزولی بیشتری داشته باشد که می تواند فرصت های معاملاتی را در MATIC، ATOM، XMR و CHZ ایجاد کند.

بازارهای سهام ایالات متحده در ۲۶ اوت پس از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که در آن وی موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی را تکرار کرد، سقوط کرد. بازارهای بیت کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال، که همچنان با بازار سهام ارتباط دارند، در ۲۶ آگوست نیز شاهد فروش شدیدی بودند.

بیت کوین در این ماه حدود ۱۴ درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد آن در ماه اوت از سال ۲۰۱۵ است که قیمت آن ۱۸.۶۷ درصد کاهش یافت. این ممکن است خبر بدی برای سرمایه گذاران باشد، زیرا داده های CoinGlass نشان می دهد که میانگین نرخ زیان ماه سپتامبر مشکوک ۶ درصد از سال ۲۰۱۳ است.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه ۳۶۰

خرید در بازارهای نزولی استراتژی خوبی نیست، اما معامله گران می توانند ارزهای رمزپایه ای را که عملکرد بهتری از بازار دارند، به دقت زیر نظر داشته باشند. در بازار نزولی، معامله گران باید صبورانه منتظر بمانند. زیرا به احتمال زیاد پس از تثبیت بازار فرصت های خرید زیادی پیدا خواهید کرد.

سطوح کلیدی که در بیت کوین باید به آن توجه کرد چیست؟ اگر همه چیز تغییر کند، چه ارزهای دیجیتال ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند؟

BTC/USDT

بازگشت ضعیف از حمایت قوی نشان می دهد که گاوها برای خرید تهاجمی در این سطح مردد هستند. گاوها برای چند روز با موفقیت از خط حمایت دفاع کردند، اما نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۸۰۶ دلار) برسانند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها از فرصت پرش کردند و در ۲۶ آگوست به زیر کانال صعودی شکستند. متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI به منطقه فروش بیش از حد نزدیک می شود که نشان می دهد خرس ها محکم روی صندلی راننده نشسته اند.

جفت BTC/USDT ممکن است بین ۱۸۹۱۰ تا ۱۸۶۲۶ دلار به منطقه حمایت قوی سقوط کند. اگر قیمت از این منطقه خارج شود، گاوها سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲۳۴۰ دلار) برسانند. اگر چنین شود، جفت می تواند تا ۲۵۲۱۱ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۱۸۶۲۶ دلار سقوط کند، ممکن است این جفت ارز حداقل ۱۷۶۲۲ دلار را در روز ۱۸ ژوئن دوباره آزمایش کند. خرس‌ها باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

کاهش میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال تسلط هستند، در حالی که واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

اولین نشانه قدرت بالا رفتن بالای ۲۰-EMA است. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا ۵۰-SMA حرکت کند. وقفه بالاتر از این سطح ممکن است نشان دهد که تنظیم ممکن است به پایان رسیده باشد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۱۹۸۰۰ دلار برسد، فروش شتاب بیشتری خواهد گرفت و این جفت می‌تواند به منطقه ۱۸۹۱۰-۱۸۶۲۶ دلار سقوط کند.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) از حمایت قوی خود بازگشت. این نشان می دهد که گاوها به شدت از سطوح دفاع می کنند. این باعث می‌شود که این عمل در محدوده برای چند روز دیگر ادامه یابد. این یکی از دلایل تمرکز ما بر روی این آلتکوین است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک بالا ببرند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، نشان می دهد که جفت MATIC/USDT می تواند تا مقاومت بالای ۱.۰۵ دلار افزایش یابد. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس ها را به خود جلب می کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال فروش در یک رالی هستند. سپس خرس ها تلاش خواهند کرد تا به زیر حمایت بحرانی ۰.۷۵ دلار برسند. در صورت موفقیت، جفت می تواند تا ۰.۶۳ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک رسانده اند که این اولین نشانه ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. نشانه مثبت دیگر این است که RSI واگرایی مثبت نشان می دهد.

خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار ۰.۸۴ دلار برسانند. در صورت موفقیت آمیز بودن، صعود به ۰.۹۱ دلار محتمل است که می تواند یک بار دیگر به عنوان یک مقاومت قوی ثابت شود. برای بی اعتبار کردن این دیدگاه مثبت، خرس ها باید قیمت را به زیر ۰.۷۵ دلار کاهش دهند.

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM) به این دلیل انتخاب شد که بالاتر از SMA 50 روزه (۱۰.۵۸ دلار) و نزدیک به حمایت روانی ۱۰ دلار معامله می شود.

نمودار روزانه ATOM/USDT.منبع: Trading View

انتظار می رود گاوها به شدت از منطقه بین ۱۰ دلار و SMA 50 روزه دفاع کنند. اگر قیمت از این منطقه خارج شود و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱.۳۹ دلار) برسد، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

پس از آن، جفت ATOM/USDT می تواند تا مقاومت سربار در ۱۲.۵۰ دلار و سپس به ۱۳.۴۵ دلار حرکت کند. شکست در این سطح می تواند نشان دهنده پایان روند نزولی باشد.

اگر بر خلاف این فرض، قیمت به زیر ناحیه حمایت سقوط کند، اصلاح عمیق‌تری می‌تواند آغاز شود.

نمودار ۴ ساعته ATOM/USDT.منبع: Trading View

۲۰-EMA نمودار ۴ ساعته را رد کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها در کوتاه مدت دست بالا را دارند. فروشندگان باید قیمت را زیر خط روند صعودی نگه دارند تا حمایت روانی ۱۰ دلاری را به چالش بکشند.

برعکس، اگر قیمت از خط روند صعودی جهش کند، نشان می‌دهد که گاوها در حال کاهش به این سطح هستند، همانطور که قبلا انجام دادند. خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند تا دری را برای افزایش احتمالی به ۱۲.۵۰ دلار باز کنند.

مربوط: بیت کوین با قیمت پایین تر از ۲۰۰۰۰ دلار بیت کوین در ۲۰ ماه اخیر را تهدید می کند

XMR/USDT

Monero (XMR) پس از خروج از پشتیبانی اخیر با قیمت ۱۴۲ دلار در لیست قرار گرفت. این نشان می دهد که سطوح پایین باعث جذب خریداران می شود.

نمودار روزانه XMR/USDT.منبع: Trading View

اگر گاوها به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۳ دلار) برسند، نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. در این صورت، این جفت می تواند تا ۱۷۴ دلار افزایش یابد. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشانه از سرگیری رالی باشد.

این دیدگاه مثبت ممکن است در کوتاه مدت باطل شود اگر قیمت سقوط کند و به زیر حمایت قوی ۱۴۲ دلار برسد. در این صورت، این جفت می تواند به ۱۳۲ دلار و سپس به ۱۱۷ دلار کاهش یابد. متحرک نمایی ۲۰ روزه در روند نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها حاشیه کمی دارند.

نمودار ۴ ساعته XMR/USDT.منبع: Trading View

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می تواند به سمت ۵۰-SMA حرکت کند که می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت محکم عمل کند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، صعود به ۱۵۸ دلار ممکن است. شکست و بسته شدن این مقاومت نشان دهنده تغییر روند کوتاه مدت خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت از ۲۰-EMA کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در یک رالی جزئی فروش می‌کنند. پس از آن، این جفت می تواند به حمایت قوی در ۱۴۲ دلار سقوط کند. شکاف در این پشتیبانی نشان دهنده آغاز تعدیل عمیق تر است.

CHZ/USDT

چیلیز (CHZ) برای سومین هفته متوالی در این فهرست قرار گرفته است. به این دلیل که حتی پس از اصلاحات اخیر در روند صعودی باقی می ماند.

نمودار روزانه CHZ/USDT.منبع: Trading View

خریداران در ۲۳ و ۲۴ آگوست قیمت را به بالای مقاومت ۰.۲۶ دلاری رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند، همانطور که هسته بلند کندل نشان می دهد. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را به سمت سود سوق دهد. این قیمت را تا سطح شکست ۰.۲۰ دلار، درست بالاتر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۰ دلار) پایین آورده است.

گاوها به دنبال خرید افت و از سرگیری روند صعودی به سمت مقاومت بالای ۰.۲۶ دلار هستند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا در رالی بالقوه تا ۰.۳۳ دلار باز شود.

افزایش میانگین های متحرک نشان می دهد که خریداران مورد علاقه هستند، در حالی که واگرایی منفی RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، به نفع خرس‌ها است. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۱۵ دلار) سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته CHZ/USDT.منبع: Trading View

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته در حال کاهش است و RSI در نقطه میانی حرکت می کند، که نشان می دهد خریداران و فروشندگان متعادل هستند. این می تواند این جفت را برای مدتی در محدوده ۰.۲۰ تا ۰.۲۶ دلار نگه دارد.

اگر گاوها قیمت را بالای ۰.۲۶ دلار یا زیر ۰.۲۰ دلار حفظ کنند، حرکت روند بعدی می تواند آغاز شود. تا آن زمان، گاوها احتمالاً کاهش را تا سطح حمایت ۰.۲۰ دلار خریداری کرده و نزدیک به مقاومت فوری در ۰.۲۶ دلار به فروش خواهند رساند. معامله در محدوده می تواند بی ثبات و تصادفی باقی بماند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا