اخبار ارز دیجیتال

Ripple CTO بیانیه غیرمنتظره ساتوشی ناکاموتو را به اشتراک می گذارد

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل (CTO) با زیر سوال بردن هویت خالق مستعار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، بحث های داغی را به راه انداخت. این جنجال زمانی به وجود آمد که یکی از اعضای برجسته جامعه بیت کوین، که با نام مستعار “ریوشی” شناخته می شود، پیشنهاد کرد که کریگ رایت با وجود شکست های قانونی اخیر، محتمل ترین نامزد ناکاموتو باقی می ماند.

این ادعا واکنش تند شوارتز را برانگیخت و او آن را “بیهوده کامل” رد کرد. او تأکید کرد که رایت در طول جلسه دادرسی نتوانست شواهد قطعی درباره هویت ناکاموتو ارائه کند و تأکید کرد که دیگران، از جمله خودش، چنین دلیلی برای ادعای نادرست مالکیت بیت کوین ندارند.

جالب اینجاست که رد شوارتز گمانه زنی ها را در مورد ارتباط بالقوه خود با ناکاموتو برانگیخت. برخی از نظریه پردازان با استناد به سابقه گسترده او در زمینه رمزنگاری، که به روزهای اولیه این رشته باز می گردد، او را به عنوان نامزدی قابل قبول برای هویت ناکاموتو معرفی کرده اند. مشارکت شوارتز در ثبت اختراعات پیشگام مربوط به فناوری دفتر کل توزیع شده بیشتر به حدس و گمان دامن زد.

علی‌رغم این نظریه‌ها، شوارتز پیوسته هرگونه دخالت با ناکاموتو را رد کرده و معتقد است که او بر خلاف تولد بیت‌کوین، صرفا معمار دفتر کل XRP بوده است.

وضعیت کریگ رایت چگونه است؟

مناقشه در مورد ادعای رایت برای عنوان خالق بیت کوین همچنان ادامه دارد. علیرغم مبارزات حقوقی رایت، اتحاد پتنت باز کریپتو (COPA) اخیراً زمانی که یک قاضی علیه ادعای رایت مبنی بر ناکاموتو بودن او حکم داد، پیروز شد.

COPA، سازمانی که به حفظ ماهیت منبع باز ارزهای رمزنگاری شده اختصاص دارد، خواستار اقدامات بیشتر برای جلوگیری از ادعای بیشتر و طرح دعوای حقوقی رایت در جامعه رمزنگاری است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا