🚨 اخبار ارز دیجیتال

Ripple CTO رمز و راز قیمت XRP و XLM را حل کرد

یک بحث اجتماعی اخیر، قیمت بسیار مشابه XRP و Stellar (XLM) را برجسته کرد. دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، دیدگاه خود را در مورد این ناهنجاری ارائه کرد.

شوارتز، که نقش کلیدی در مهندسی XRP Ledger ایفا کرد، پیشنهاد کرد که رفتار موازی قیمت XRP و XLM می تواند تحت تأثیر عوامل خارجی خارج از اکوسیستم آنها قرار گیرد. او بر پیچیدگی موضوع تأکید کرد و اذعان داشت که شواهدی هم موافق و هم علیه این نظریه وجود دارد.

مرتبط با

شوارتز از تاثیر سوختن توکن قابل توجه استلار در سال گذشته به عنوان یکی از نکات کلیدی یاد کرد. با وجود کاهش نیمی از کل عرضه، این رویداد انحراف محسوسی در قیمت استلار یا همبستگی آن با XRP ایجاد نکرد.

این امر شوارتز را به این باور رساند که سوزاندن مشابه XRP متعلق به ریپل تأثیر مثبتی بر قیمت XRP نخواهد داشت. او بار دیگر به نمودارهایی اشاره کرد که رفتار قیمت XRP و XLM را قبل و بعد از سوختن مقایسه می‌کردند که تغییر قابل‌توجهی نشان نداد.

چه چیزی می تواند پشت این ناهنجاری نهفته باشد؟

با وجود رفتار مشابه قیمت، توکنومیک XRP و XLM متفاوت است. XRP دارای مجموع عرضه ۹۹.۹۸ میلیارد توکن، ۵۵.۴۳ میلیارد توکن در گردش، قیمت ۰.۵۲۵ دلار و ارزش بازار ۲۹.۱ میلیارد دلار است. در مقایسه، XLM دارای عرضه کل ۵۰.۰۰۱ میلیارد توکن، ۲۸.۹۷۶ میلیارد در گردش، با قیمت ۰.۱۰۸۳ دلار و ارزش بازار ۳.۱۴ میلیارد دلار است.

مرتبط با

همبستگی قیمت بین XRP و XLM را می توان به تاریخ درهم تنیده آنها و پویایی بازار نسبت داد. اکوسیستم Stellar که توسط یکی از بنیانگذاران ریپل، جد مک کالب به عنوان جایگزین غیرمتمرکز ایجاد شده است، عموماً از حرکات XRP پیروی می کند. سرمایه‌گذاران تمایل دارند به دنبال فرصت‌هایی در دارایی‌های مشابه باشند، که منجر به جریان‌های سرمایه به بازار می‌شود و پویایی قیمت این دو ارز دیجیتال را برابر می‌کند.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا