🚨 اخبار ارز دیجیتال

محققان دریافتند که «امضای سررسید» ارز دیجیتال مشابه بازار سهام است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دانشمندان دانشگاه ملبورن و دانشگاه تسینگ‌هوا مطالعه‌ای را منتشر کرده‌اند که بازارهای ارزهای دیجیتال را با سهام سنتی مقایسه می‌کند.

دو محقق علوم کامپیوتر اخیراً مطالعه‌ای را منتشر کردند که نشان می‌دهد بازارهای نوپای ارزهای دیجیتال شروع به نشان دادن بلوغ مشابه با بازارهای سهام سنتی کرده‌اند.

مقاله با عنوان «دینامیک جمعی ارزهای دیجیتال، تنوع و ساخت بهینه نمونه کارها» توسط دکتر نیک جیمز، عضو مرکز علوم داده دانشگاه ملبورن، و پروفسور ماکس منزیس از مؤسسه علوم ریاضی پکن نوشته شده است. برنامه، دانشگاه Tsinghua.

مربوط: با تصویب MiCA توسط پارلمان اروپا، صنعت کریپتو اتحادیه اروپا چه خواهد شد؟

این زوج تصمیم گرفتند تا نقش ارزهای دیجیتال را در تنوع سبدها و نحوه مقایسه بازارهای ارزهای دیجیتال با بازارهای سهام سنتی تعیین کنند.

یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال شروع به نشان دادن نشانه‌های روشنی از بلوغ کرده‌اند، اگرچه برخی تفاوت‌های کلیدی بین دو بازار باقی مانده است.

“به طور کلی، ما شباهت‌ها و تفاوت‌های ظریفی بین ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام کشف کرده‌ایم. این ویژگی‌های ریاضی به افزایش بلوغ در پویایی جمعی و اثرات متنوع‌سازی اسپردهای مختلف پرتفوی اشاره دارد.”

این تیم با استفاده از یک رویکرد تحقیقاتی به نام پویایی جمعیت، به طور خاص بر روی اندازه‌گیری تعاملات بین گروه‌هایی از داده‌ها، به نام «خوشه‌بندی سلسله مراتبی» که زیربنای ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام است، تمرکز می‌کند تا ویژگی‌های ریاضی شناسایی‌شده را بیابد. برای مقایسه این دو، ما اسپرد تنوع را برای هر پرتفوی اندازه گیری کردیم.

هر دو بازار خوشه بندی سلسله مراتبی مشابهی را نشان دادند. نویسندگان این مطالعه همچنین می‌گویند شواهدی مبنی بر وجود «با ارزش‌ترین» پرتفوی ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به گفته محققان، در مقایسه، ارزهای دیجیتال حتی ممکن است آستانه پیچیدگی کمتری برای تنوع ارائه دهند.

سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی که توانایی محدودی برای نگهداری سبدهای پیچیده بسیاری از ارزهای دیجیتال دارند، ممکن است با پرتفوی‌های نسبتاً کوچکی که فقط در ۱۶ ارز دیجیتال پرتفوی دارند، تنوع خوبی داشته باشند.

نویسندگان این مطالعه می گویند که ارزهای دیجیتال به عنوان “یک بازار نابالغ با نوسانات بزرگ در نوسانات” توصیف شده اند، که گاهی اوقات فاقد قافیه یا دلیل هستند، اما این مطالعه اینطور نیست. به نظر می رسد نشان می دهد که

در نهایت، این مطالعه به این نتیجه می‌رسد که بازار ارزهای دیجیتال نشانه‌هایی از بلوغ را نشان می‌دهد، اما هنوز در حد بازار سهام نیست.

محققان این سوال را در مورد عملکردهای تجاری مبهم مرتبط با ارزهای دیجیتال مطرح می کنند و می گویند چرخه تجاری مرتبط “بسیار کمتر واضح” از بازار سهام است. آن‌ها همچنین به نیاز به «توسعه اصول سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شناخته‌شده و گسترده‌تر» اشاره کردند.نویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا