اخبار ارز دیجیتال

محققان مقیاس سواد رمزی را برای اندازه‌گیری آگاهی مالی مصرف‌کننده توسعه می‌دهند

این می تواند به افزایش آموزش ارزهای دیجیتال، محافظت از مصرف کنندگان در برابر تقلب و افزایش شانس آنها برای ایجاد ثروت با ارزهای دیجیتال کمک کند.

سه محقق دانشگاه سینسیناتی اخیراً مقیاس سواد رمزی (CLS) را برای کمک به استانداردسازی و اندازه‌گیری دانش اقتصادی و مالی مرتبط با درک مصرف‌کنندگان و سیاست‌گذاران از ارزهای دیجیتال و فناوری‌های مرتبط توسعه داده‌اند.

مقاله تحقیقاتی این تیم با عنوان «اندازه‌گیری سواد رمزنگاری»، به جزئیات شکاف بین سواد مالی سنتی و رمزنگاری و نیاز به مقیاس‌ها و سیاست‌های سواد کریپتو برای حمایت از آموزش و تلاش‌های سواد رمزی در سراسر جهان می‌پردازد.

طبق این روزنامه:

اندازه‌گیری سواد مالی، سیاست‌گذاران و مربیان را تشویق می‌کند تا برنامه‌هایی ایجاد کنند که تصمیم‌گیری مالی را بهبود بخشد و توانمندی مالی را تقویت کند. هیچ اقدام مشابهی برای

محققان خاطرنشان می کنند که سواد مالی “همچنین با تجهیز افراد به دانش، مهارت و اعتماد به نفس برای تصمیم گیری آگاهانه مالی، نقش مهمی در جلوگیری از تقلب بازی می کند.”

برای توسعه CLS، تیم سواد ارزهای دیجیتال را جدا از سواد مالی کلی در نظر گرفت. محققان نوشتند: “در ظاهر، ارزهای دیجیتال ممکن است شبیه ابزارهای مالی سنتی به نظر برسند.”، اما از آنجایی که امور مالی سنتی متمرکز است، در برنامه درسی معمول سواد مالی امکان پذیر نیست. فرآیند تصمیم گیری آموخته شده اغلب در دنیای ارزهای دیجیتال قابل اجرا نیست. .

مربوط: مالیات های جدید بر ارزهای دیجیتال ایالات متحده: قوانین رمزگشایی شده است

محققان جنبه‌های مختلف ارز دیجیتال را مطالعه کرده‌اند و نیازهای دانش پایه را که معتقدند برای نشان دادن درک اساسی لازم است را در ۱۰ سؤال خلاصه کرده‌اند. این سوال در مقاله به اشتراک گذاشته نشده است، اما تصویر پیوست نشان می دهد که از پاسخ دهندگان در مورد تجربه آنها با ارزهای دیجیتال سوال شده است.

منبع تصویر: جونز، و همکاران، ۲۰۲۳

تاریخچه سواد مالی در ایالات متحده بیان می شود. بنجامین فرانکلین اغلب به عنوان اولین حامی ثروت شناخته می شود، و یکی از معروف ترین (و اشتباه نقل شده) سطرهای او که تا به حال نوشته شده است، “پس انداز یک پنی ۲ پنی انحلال است” به عنوان یکی از اولین مراجع به مسئولیت مالی مصرف کننده توسط ایالات متحده ذکر شده است. مفسران

با این حال، به نظر می‌رسد که اصطلاح «سواد مالی» اخیراً ظهور کرده است و اولین استفاده رایج آن در ایالات متحده به دهه ۱۹۹۰ برمی‌گردد. با گسترش این مفهوم، دولت ایالات متحده از اوایل دهه ۲۰۰۰ شروع به اتخاذ استانداردها و شیوه هایی برای آموزش شهروندان خود کرد.

در سال های پس از آن، تعداد میلیاردرها در ایالات متحده از حدود ۶۳۶۴۲ نفر در سال ۱۹۹۰ به حدود ۲۵ میلیون نفر در سال ۲۰۲۱ رسیده است. این افزایش در حدود ۳۷۸۰۰ درصد در طول ۳۰ سال است.

همانطور که دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین بالغ می شود، تعداد سرمایه گذاران «فهم» همچنان در حال افزایش است. با این حال، وضعیت سواد رمزنگاری در میان جمعیت عمومی جهان نسبتاً پایین است.

گزارش CNBC در سال ۲۰۲۲ بیان می‌کند که ۵۷ درصد از بزرگسالان ایالات متحده از نظر مالی با سواد مالی سنتی در نظر گرفته می‌شوند. در مقایسه، یک نظرسنجی غیرعلمی که توسط CryptoLiteracy.org در سال ۲۰۲۱ انجام شد، ادعا کرد که تنها ۴ درصد از پاسخ دهندگان ایالات متحده سواد ارزهای دیجیتال را نشان دادند.

نویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا