اخبار ارز دیجیتال

اختراع مجدد خود در متاورس از طریق هویت دیجیتال

کاربران Metaverse می‌توانند با هویت‌های دیجیتالی ساخته‌شده بر روی آواتارها و دارایی‌های دیجیتال، خود را دوباره اختراع کنند، اما چالش‌هایی وجود دارد که باید در نظر گرفت.

Metaverse به یکی از بزرگترین کلمات رایج سال تبدیل شده است زیرا برندها، شرکت ها و حتی کشورهای بیشتری شروع به کاوش در دنیای مجازی برای انجام تجارت می کنند. توسعه Metaverse هنوز در حال انجام است، اما گزارش اخیر از شرکت تحقیقاتی و مشاوره فناوری Technavio نشان داد که متاورس تا سال ۲۰۲۶ به ارزش سهم بازار ۵۰.۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

گزارش دیگری پیش بینی می کند که رشد متاورس توسط تجارت الکترونیک هدایت می شود و تا سال ۲۰۲۶ به سهم بازار ۶۰.۴۷ میلیارد دلار خواهد رسید. همچنین انتظار می‌رود که تجارت الکترونیک در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در سال‌های آینده رشد کند. این می تواند نشان دهد که متاورس به عنوان نسل بعدی شبکه های اجتماعی تکامل خواهد یافت. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از هزاره ها و ژنرال Z اکنون به متاورس علاقه نشان می دهند.

شناسه دیجیتال شما کلید Metaverse است

طبق یافته‌های گزارش ۲۰۲۲ مالکیت دیجیتال Metaverse Platform Virtua Report، نسل‌های جوان‌تر به‌خصوص در مورد امکان اختراع مجدد خود در جهان‌های مجازی که امکان ایجاد هویت دیجیتال و مالکیت را فراهم می‌کند هیجان‌زده هستند. به عنوان مثال، طبق این گزارش، ۶۳ درصد از هزاره های آمریکایی انتظار دارند متاورس به آنها کمک کند تا خود را دوباره اختراع کنند، در حالی که ۷۰ درصد از آمریکایی های مورد بررسی می گویند که به لباس، آثار هنری و غیره علاقه مند هستند موافق هستند که اقلام دیجیتال آنها در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از هویت آنها

جواد اشرف، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Virtua به کوین تلگراف گفت که توانایی افراد برای اختراع مجدد خود یکی از ویژگی های کلیدی Metaverse است.

امروزه بسیاری از مردم در حال اختراع خود در رسانه های اجتماعی هستند. آنها هنوز هم تصاویر شخصی و تعاملی را به نمایش می گذارند.

به گفته اشرف، مردم می توانند در مقایسه با پلتفرم های رسانه های اجتماعی Web2 مانند TikTok و Instagram، آزادانه تر در Metaverse بیان کنند. او معتقد است که این به این دلیل است که کاربران می‌توانند آواتارهای خود را سفارشی کنند و در عین حال از دارایی‌های دیجیتالی خود استفاده کنند. او اضافه کرد که تمام جنبه‌های متاورس Virtua قابل تنظیم است و به کاربران این امکان را می‌دهد که آواتار خود را ایجاد کنند که «هویت دیجیتالی» آنها را منعکس می‌کند.

نمونه ای از آواتار قابل تنظیم در متاورس Virtua.منبع: Virtua

جانیس دنگری-نات، استاد فرهنگ و رفتار مصرف‌کننده در دانشگاه بورنموث و محقق در گزارش مالکیت دیجیتالی Virtua، به Cointelegraph گفت که هنوز تعریف رسمی از هویت دیجیتال در زمینه مزرعه برنج Metaverse وجود ندارد. با این حال، از نظر عملی، او معتقد است که هویت دیجیتال را می توان به عنوان “اطلاعات منحصر به فرد و قابل شناسایی مرتبط با یک فرد در هنگام آنلاین بودن” تعریف کرد. بنابراین مفهوم هویت دیجیتال در این مورد بسیار عمیق تر از شخصی سازی یک آواتار برای شبیه به خود است. دنگری-نات می گوید:

Metaverse که به زیرساخت بلاک چین مجهز است، به کاربران این امکان را می دهد که مالکیت بیشتری بر داده های خود داشته باشند و به آنها کنترل بیشتری بر اطلاعاتی که با دیگران به اشتراک می گذارند، می دهد. نکته اینجاست که در حالی که کاربران می توانند هویت های دیجیتال متفاوتی مانند هویت شغلی، ورزشی داشته باشند. هویت‌ها، هویت‌های شخصی و غیره، همه آنها بر اساس هویت‌های دنیای واقعی خود هستند.»

دنگری-نات اضافه کرد که معتقد است ایده افزایش دیجیتالی خود توسط افراد سودمند است. «به جای اینکه هویت دیجیتال را جدا از هویت «آفلاین/واقعی» بدانیم، به اتصال به آن کمک می‌کند. او توضیح داد که این به ما امکان می‌دهد ببینیم که حس خودمان را می‌توان به صورت دیجیتالی در توانایی ما برای انجام دادن و بیان خود گسترش داد.

با در نظر گرفتن این موضوع، دنگری-نات استدلال می کند که اقلام دیجیتال متعلق به کاربران در Metaverse به همان شیوه ای که اقلام فیزیکی به دستیابی به مقاصد و اهداف در دنیای فیزیکی کمک می کنند، مستقل هستند. او اشاره کرد که نقش اساسی در توسعه و بیان این موضوع در گزارش Virtua مشخص شد که نشان می‌دهد ۷۰ درصد از مصرف‌کنندگان احساس می‌کنند اقلام دیجیتالی آنها به آنها کمک می‌کند تا درک کنند که می‌خواهند باشند. علاوه بر این، ۷۵ درصد از نقشه‌برداران گفتند که از لحاظ عاطفی به آیتم‌های دیجیتالی که در متاورس دارند، وابسته هستند.

مطالب مرتبط: NFTها و مالکیت معنوی توضیح داده شد

در پاسخ، کریس چان، یکی از مدیران عامل ZepetoX، یک ابتکار متاورس مستقر در آسیا، به کوین تلگراف گفت که Metaverse شبیه به اینکه چگونه اشیاء دنیای واقعی فضای فیزیکی یک فرد را در خود محصور می کنند، است. او گفت دارایی های دیجیتال سرنخ هایی در مورد تمایلات افراد ارائه می دهند. او می‌گوید: «متافوره محیطی است که در آن می‌توانید روابط و هویت‌هایی را کشف کنید که با واقعیت فیزیکی ذاتی شما متفاوت است».

این جنبه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دنگری-نات همچنین توضیح می دهد که آواتارها در متاورس می توانند به افراد کمک کنند تا به اهدافی دست یابند که در دنیای واقعی غیرقابل تصور است.

“یکی از اولین مواردی که در مورد Virtua گزارش دادم یک عضو مشتاق Second Life بود که در مکانی کثیف زندگی می کرد اما زندگی دوم زندگی موفقی داشت و در یک خانه کاخ زندگی می کرد. این موردی بود که ما در آن زندگی می کردیم. آواتارهای دیجیتال ما به ما اجازه می دهند. برای تحقق اهداف مسدود شده در زندگی فیزیکی و دستیابی به موقعیتی که از ما محروم شده است.”

اعتماد هویت دیجیتال و چالش های حریم خصوصی

هویت های دیجیتال یکی از ویژگی های کلیدی جذابیت متاورس هستند، اما هنوز مسائل امنیتی زیادی با این مفهوم مرتبط است. آندریاس آبراهام، مدیر پروژه در Validated ID، پروژه‌ای که با کمیسیون اروپا بر روی ابتکار هویت بلاک چین کار می‌کند، به کوین تلگراف گفت که اختراع مجدد شخصیت شما در مورد ارزش‌ها، فعالیت‌ها و احتمالاً به معنای تغییر رفتار است. با توجه به این موضوع، او معتقد است که متاورس به همه این امکان را می دهد که از ابتدا تعریف کنند که چه کسی هستند و چه کسی می خواهند باشند.

با این حال، این می تواند به مسائل متعددی منجر شود، مانند اعتماد به اینکه آیا آواتار همان چیزی است که ادعا می کند یا خیر. خوشبختانه، راه حل هایی برای رفع این چالش ها وجود دارد. فریزر ادواردز، مدیرعامل Cheqd.io به کوین تلگراف گفت که هویت خودمختار (SSI) می تواند کمک کند. به گفته ادواردز، SSI ها اغلب به جای “هویت های غیرمتمرکز” شناخته می شوند و به افراد مالکیت و کنترل داده هایشان را می دهند.

ادواردز برای آواتارها در متاورس اشاره کرد که این نقاط داده تلفن همراه هستند که می توانند شهرت غیرمتمرکز ایجاد کنند. او گفت: «آواتارهای Metaverse مدارک اجتماعی آنلاین را جمع‌آوری می‌کنند، به این معنی که تعاملات بین آواتارها ناشناس باقی می‌ماند تا مشخص شود که کدام آواتارها نمایانگر (یا نه) افراد با فضیلت هستند. به عبارت دیگر، این امکان ناشناس ماندن را فراهم می کند و در عین حال عنصر اعتماد را ایجاد می کند. حتی اگر توسعه‌دهندگان ناشناس فقط در متاورس وجود داشته باشند، همچنان می‌توانند از طریق تعامل و ایجاد شهرت با SSI، اثبات اجتماعی ایجاد کنند.

مرتبط: بلاک چین و NFT ها صنعت انتشارات را تغییر خواهند داد

علاوه بر این، ادواردز خاطرنشان کرد که برخی از متاورس ها به کاربران اجازه می دهند آواتارها را بر اساس شخصیت های سه بعدی خیالی شخصی سازی کنند، در حالی که برخی دیگر از آواتارهای “عکس واقعی” استفاده می کنند. برای مثال، Union Avatars، یک پلتفرم متاورس هویت مجازی مبتنی بر بارسلونا، از تصاویر دنیای واقعی برای نمایش آواتارهای کاربران در متاورس استفاده می‌کند.

مدیر عامل اتحادیه آواتارز، کای فیلیپ، به کوین تلگراف گفت که آواتارهای فوتورئالیستی، نمایش‌های مجازی سه بعدی از بیان خود در دنیای واقعی بر اساس تصویر واقعی کاربر هستند. آواتار تمام بدن از یک سلفی که با وب کم گرفته شده یا در یک برنامه وب آپلود شده است. تینا دیویس، مدیر ارشد خلاق اتحادیه آواتارز، اضافه کرد که آواتارهای فنوتیپی فوتورئالیستی در صنایعی استفاده می‌شوند که نشان دادن اینکه واقعاً چه کسی هستید مهم است. او گفت: «این مناطق معمولاً پزشکی، تجاری، آموزشی و مسافرتی هستند. با این حال، دیویس خاطرنشان کرد که صنعت بازی شروع به مشاهده طیف گسترده‌تری از موارد استفاده می‌کند، زیرا افراد بیشتری از هویت مجازی استقبال می‌کنند.

آواتار فوتورئالیستی کای فیلیپ. منبع: Linking Realities

اگرچه نوآوری است، اما حفاظت از داده های کاربر همچنان یک مسئله در متاورس است. داون سانگ، بنیانگذار آزمایشگاه‌های Oasis و استاد دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، به کوین تلگراف گفت که حتی پلتفرم به ظاهر ناشناس Metaverse می‌تواند اطلاعات کاربران را جمع‌آوری کند. او گفت: “به عنوان مثال، تحقیقات ما خطرات حریم خصوصی جدیدی را در متاورس نشان داد. راه حل های فناوری جدید برای محافظت بهتر از حریم خصوصی کاربران مورد نیاز است.” برای مبارزه با این موضوع، سانگ توضیح داد که آزمایشگاه‌های Oasis اخیراً یک سیستم احراز هویت غیرمتمرکز ناشناس با تأیید زنجیره‌ای توسعه داده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های هویتی خود را با حفظ حریم خصوصی خود ثابت کنند.

او توضیح داد: “با سیستم خود می‌توانیم به حریم خصوصی و مسئولیت‌پذیری دست یابیم و برای اولین بار تأیید عملی زنجیره‌ای را ارائه کنیم. SNAC از عملکرد zk-SNARK و قرارداد هوشمند برای اعتبارسنجی اعتبارنامه‌های ناشناس استفاده می‌کند. سانگ افزود که آزمایشگاه Oasis یک راه حل جدید به نام “Metaguard” برای ارائه حالت ناشناس برای کاربران متاورس ایجاد کرده است.

چگونه هویت دیجیتال پیشرفت می کند

با وجود چالش‌ها، هویت‌های دیجیتالی در فراجهان به پیشرفت‌های معنادار ادامه خواهند داد. به عنوان مثال، سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی The Sandbox، به کوین تلگراف گفت که هویت دیجیتالی متاورس برای امکان همکاری در سایر اکوسیستم های مجازی گسترش خواهد یافت. آواتارها از یک دنیای مجازی به دنیای دیگر. آنها همچنین می خواهند شهرت آنلاین، پیشرفت و دستاوردهای خود را با خود حمل کنند. ”

به گفته بورگت، با گذراندن زمان بیشتری در محیط‌های بازی، رویدادهای مجازی یا محیط‌های کاری آنلاین، هویت‌های دیجیتال به ساخت خود ادامه خواهند داد. او گفت: “کاربران باید بتوانند از تمام داده های خود به عنوان مدرک آنلاین بودنشان استفاده کنند. کمک می کند.” بورگت افزود که در سایر بخش‌ها مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، ردپای دیجیتالی کاربر به سرعت اهمیت پیدا می‌کند.

حتی اگر DeFi باشد، اگر ثابت کنید که واقعاً زمان صرف ساختن و بازی در متاورز می‌کنید، صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند وام‌های بیشتری برای خرید زمین بگیرند. ما نمی‌خواهیم این داده‌ها فقط در یک دنیای مجازی نگهداری شوند، و در روح واقعی Web3، لازم نیست کاربران برای اجرای تاریخ و شهرت در یک پلت فرم باغ دیواری محبوس شوند.”

علاوه بر این، اگرچه هنوز خیلی زود است که بگوییم، اما تأکید بر هویت دیجیتالی کاربران ممکن است میزان فعالیت غیرقانونی مورد انتظار در متاورس را کاهش دهد. به عنوان مثال، سونگ اشاره کرد که مرتبط کردن هویت های غیرمتمرکز با سایر جنبه های زندگی، مانند حساب های بانکی، می تواند عملکرد بسیار بیشتری را به متاورس اضافه کند. ”

نویسنده: Rachel Wolfson

منبع

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا