اخبار ارز دیجیتال

شبکه مسئولیت تنظیم شده با استفاده از پوند دیجیتال مورد اثبات مفهوم را شناسایی می کند

RLN ها که دارایی ها و بدهی های توکن شده را در یک دفتر کل قرار می دهند، با تراکنش های CBDC برون مرزی شبیه سازی شده در پروژه های قبلی آزمایش شدند.

بر اساس آخرین گزارش، شبکه مسئولیت نظارتی (RLN) مرحله کشف خود را در بریتانیا به پایان رسانده است و آماده است تا به سمت مورد استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) حرکت کند. پروژه RLN با هدف تطبیق بانک‌های مرکزی، بانک‌های تجاری و تراکنش‌های غیربانکی تنظیم‌شده در «پارتیشن‌ها» در یک شبکه واحد است.

RLN زیرساخت بازار مالی تنظیم شده بریتانیا با مشارکت موسسات مالی در سراسر جهان است. این توسط گروه حمایتی UK Finance پشتیبانی می شود.

مرحله اکتشافی RLN سه مورد استفاده بالقوه برای شبکه (پرداخت‌های داخلی مصرف‌کننده، پرداخت‌های فرامرزی در مقیاس بزرگ و پرداخت‌های اوراق بهادار) را در نظر گرفت و در مورد اولین مورد به دنبال اثبات مفهوم بود. این گزارش خاطرنشان می کند که موارد استفاده زیادی برای پرداخت های داخلی وجود دارد که می توان آنها را آزمایش کرد و به عنوان مثال لیست ارائه شده در نتایج پروژه Rosalind را ذکر کرد. در این گزارش آمده است:

«این مورد استفاده در مورد این است که چگونه پول بانک تجاری «ارتقای‌شده» می‌تواند با CBDC خرده‌فروشی همزیستی کند، چگونه RLN‌ها می‌توانند هر دو شکل پول را در یک زیرساخت واحد جای دهند، چگونه همه خرده‌فروشی‌ها به ما کمک می‌کند تا در نظر بگیریم که چگونه می‌توانیم از هم ارزی عملکردی پول دیجیتال اطمینان حاصل کنیم.»

این گزارش نشان داد که RLN ها مزایای متعددی برای پرداخت های داخلی دارند. این به ایجاد ثبات بین CBDC و ارزهای بانک تجاری کمک کرد و به حفظ ویژگی‌های خاص ارز کمک کرد. همچنین می‌تواند به کاهش تقلب‌های مجاز در پرداخت فشاری یا پرداخت‌هایی که به بازرگانان متقلب انجام می‌شود کمک کند و هنگامی که کالایی تحویل داده نمی‌شود، کنترل بیشتری به مصرف‌کنندگان می‌دهد. در نهایت زمان تسویه حساب نیز کاهش می یابد.

نمودار جریان پرداخت داخلی مصرف کننده در RLN.منبع: خزانه داری انگلستان

RLN از توکن‌های پرداخت بومی استفاده می‌کند، بنابراین ارزهای تنظیم‌شده توکن‌شده و دارایی‌های دیجیتال در یک دفتر کل قرار دارند. بدهی توکن شده (پول) یک ادعا برای صادرکننده باقی می ماند نه RLN.

مرتبط: سوئیفت در آزمایش اخیر CBDC “نتایج دستیابی به موفقیت” را اعلام کرد

این پروژه در اوایل سال جاری یک برنامه آزمایشی پرداخت های فرامرزی در مقیاس بزرگ را با همکاری بانک فدرال رزرو نیویورک و چندین موسسه مالی بزرگ تکمیل کرد. اما اکنون، او می‌گوید، این مورد خاص «ممکن است کمترین قابلیت PoC را داشته باشد». [proof of concept] به دلیل پیچیدگی برخورد با حوزه های قضایی متعدد، شرکت کنندگان (از جمله بانک های مرکزی) و الزامات نظارتی. ”

تسویه اوراق بهادار به دلیل وجود چندین بازیگر غیربانکی درگیر و پیچیدگی نظارتی، امکان‌سنجی متوسطی دارد.

RLN به شدت به فناوری بلاک چین وابسته نیست. این گزارش پنج معماری زیرساخت عملیاتی را شناسایی می کند. RLN بسیار شبیه به راه حل «دفتر کل فدرال» است که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی و «دفتر کل مورد اعتماد واحد بین المللی» صندوق بین المللی پول که در ماه ژوئن نیز معرفی شد، پیشنهاد شده است. نویسندگان گزارش همچنین دریافتند که این پروژه شبیه به آزمایش‌های انجام شده توسط بانک ملی سوئیس و صرافی دیجیتال SIX و همچنین «پول دیجیتال پیشرفته» پیشنهاد شده توسط اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان است.

مجله: وام مسکن با ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه: آیا خطرات آن بیشتر از پاداش است؟نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا