اخبار ارز دیجیتال

توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی فاقد زیرساخت و همچنین مقررات است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته لری فینک از BlackRock، نسل بعدی توکن‌سازی اوراق بهادار و دارایی به دلیل فقدان زیرساخت‌ها و استانداردهای نظارتی در سراسر جهان با مشکل مواجه است.

منابع اخیراً به کوین تلگراف گفتند که ادغام امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) با دارایی های سنتی به دلیل فقدان زیرساخت ها و استانداردهای نظارتی در سراسر جهان با مشکل مواجه شده است.

کالین باتلر، رئیس جهانی سرمایه نهادی، گفت: “بدیهی است که سیستم خوبی در سطح موسسه برای مشارکت این شرکت ها وجود ندارد. ما قصد نداریم کل سیستم را با استفاده از یک صرافی متمرکز اجرا کنیم.” در چند ضلعی

توکن‌سازی مسیری برای تکه تکه شدن است که به افراد بیشتری اجازه می‌دهد تا مالک بخشی از دارایی باشند که باید قبل از فروش به ارزش بالاتر، به‌طور کلی فروخته شود. برآوردهای PwC، یک شرکت بزرگ چهار، دارایی های جهانی تحت مدیریت را تا سال ۲۰۲۵ به ۱۴۵.۴ تریلیون دلار تعیین می کند. انتظار می رود این بازار بزرگ از سرمایه گذاران بیشتری استقبال کند و نقدینگی دارایی را از طریق توکن سازی بهبود بخشد.

باتلر گفت: سرمایه‌گذاران نهادی، بازیگرانی که این سرمایه را در سراسر جهان مدیریت می‌کنند، می‌خواهند “خدماتی که با کاری که قبلا انجام می‌دهند به خوبی کار کند، پیاده‌سازی آسان، انعطاف‌پذیر و قابل ارتقا باشد.”

Polygon می گوید که با بسیاری از این بازیکنان جهانی کار کرده است. در ماه ژانویه، شرکت سرمایه گذاری Hamilton Lane اولین صندوق از سه صندوق توکن شده با پشتیبانی بلاک چین Polygon را معرفی کرد که بخشی از دارایی های ۸۲۴ میلیارد دلاری خود را در زنجیره مدیریت می کند. همیلتون لین با توکن کردن صندوق فرصت سهام شاخص خود توانست حداقل نیاز سرمایه گذاری را از میانگین ۵ میلیون دلار به ۲۰۰۰۰ دلار کاهش دهد.

مثال دیگر جی پی مورگان بود. در ماه نوامبر، غول آمریکایی اولین تراکنش بین مرزی DeFi خود را بر روی یک بلاک چین عمومی انجام داد. این معامله در شبکه Polygon نیز انجام شد.

علیرغم پیشرفت‌های اخیر در ادغام DeFi در بازارهای سنتی، فقدان وضوح نظارتی همچنان مانع از پذیرش بسیاری از فناوری‌های نوظهور می‌شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از طریق اقدامات اجرایی استدلال کرده است که این تعریف ممکن است برای طیف گسترده‌تری از دارایی‌ها و خدمات نسبت به آنچه که بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری پیش‌بینی کرده بودند، اعمال شود. همانطور که باتلر بیان کرد:

“اگر یک امنیت را توکن کنیم، آیا رمز دیجیتال خود امنیت خواهد بود یا فقط امنیت را نشان می دهد؟”

Jez Mohideen، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Lazer Digital، بازوی ارزهای دیجیتال غول بانکی ژاپنی Nomura، معتقد است که فقدان مقررات بر مدیریت ریسک برای دارایی های دیجیتال تأثیر می گذارد.

او به کوین تلگراف گفت: «بخش‌های خاصی از کسب‌وکار به طور خاص به مقررات بیشتری نیاز دارند، به عنوان مثال، برای اطمینان از اینکه افراد دارای وظیفه امانتداری بر سرمایه‌شان کنترل دارند. منافع سازمانی افزایش خواهد یافت.»نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا