اخبار ارز دیجیتال

صنعت کریپتو متلاطم می‌تواند پس از Unpegging USDC قوی‌تر ظاهر شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آیا دپگ محدودیت‌های استیبل کوین‌ها را آشکار کرد یا یک لحظه یادگیری بود؟

کوین USD (USDC)، دومین استیبل کوین بزرگ جهان، ممکن است در زمان اشتباه در مکان اشتباهی قرار گرفته باشد.

مکان بانک سیلیکون ولی (SVB) بود، یک بانک تجاری با 209 میلیارد دلار دارایی، جایی که ناشر USDC Circle 3.3 میلیارد دلار ذخایر نقدی را برای نگهداری سپرده گذاری کرده بود.

نرخ های بهره به شدت افزایش یافت و به موسسات مالی مانند SVB که سپرده های کوتاه مدت برای خرید دارایی های بلندمدت جمع آوری می کردند، آسیب رساند.

پس از چند روز فاجعه آمیز، USDC پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و به 0.85 دلار (وابسته به مبادله) کاهش یافت و در روز دوشنبه 13 مارس به 1.00 دلار بازگشت. این بدان معناست که شفاف‌ترین، سازگارترین و مکرراً ممیزی است.

توسعه غیر منتظره؟

تیموتی مساد، محقق دانشکده دولتی هاروارد کندی و رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، گفت: طعنه آمیز است که مکانی که در بازداشت بود باعث برداشتن میخ شد. به کوین تلگراف گفت. وی افزود: «اما این یک موضوع موقتی بود و نشان دهنده ضعف در طراحی اساسی نبود.

با این حال depeg هنوز یک مشکل جدی است. دانشکده مالی دانشگاه مرکزی فلوریدا گفت: «وقتی یک استیبل کوین میخ خود را از دست می‌دهد، هدف از وجود خود را که ایجاد ثبات ارزش بین دنیای ارزهای دیجیتال و فیات است، شکست می‌دهد.» استادیار بوبانشواران بنوگوپال به کوین تلگراف گفت. دپگ سرمایه‌گذاران موجود و بالقوه را ناآرام می‌کند و برای پذیرش کریپتو نامناسب در نظر گرفته می‌شود.

برخی این را یک رویداد غیرعادی می دانستند. از این گذشته، آخرین باری که بانکی به بزرگی SVB، بیمه‌گر شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ورشکست شد، واشنگتن موچال در سال 2008 بود.

ایروین آبراهام، شریک مستقر در بریتانیا در شرکت حقوقی McDermott Will & Emery، به Cointelegraph گفت: “برای بسیاری از مردم، غیرقابل باور است که یک بانک مانند این اتفاق بیفتد. تا زمانی که یک بانک اجرا نشده باشد.” بخشی از مشکل این است که شرکای بانکی ما در حوزه کریپتو معمولاً برخی از ریسک‌پذیرترین بانک‌ها هستند. پتانسیل‌هایی وجود دارد.

تاثیر طولانی مدت

این عدم پیوند سوالات زیادی را در مورد USDC و استیبل کوین ها و همچنین صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین گسترده تر ایجاد می کند.

آیا استیبل کوین مستقر در ایالات متحده توسط تتر (USDT) پیشتاز صنعت، سکه فراساحلی که پیوند دلاری خود را در طول بحران حفظ کرد، پیشی خواهد گرفت؟

آیا بازگشایی USDC یک وضعیت “یکباره” بود یا یک نقص اساسی در مدل استیبل کوین آشکار کرد؟

اخیر: مجموعه‌های هوش مصنوعی از زیرساخت‌های داده مبتنی بر بلاک چین بهره می‌برند

بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و سایر ارزهای دیجیتال در طول بحران بانکی انعطاف پذیری نشان دادند، اما آیا برخی از بانک ها و استیبل کوین ها دچار تزلزل شدند؟

مساد افزود: «برخی از مردم به این دلیل برای تشویق نکردن به توسعه استیبل کوین ها اشاره می کنند، در حالی که برخی دیگر می گویند آسیب پذیری بانک های بزرگ دقیقاً دلیل نیاز ما به استیبل کوین ها است. هیچ کدام از نظر او دقیق نیستند. آنچه مورد نیاز است مقررات جامع بانکداری و استیبل کوین است.

آبراهام گفت که سرمایه گذاران ممکن است در کوتاه مدت اعتماد خود را هم به USDC و هم به بخش استیبل کوین به طور کلی از دست بدهند و گفت: “اما در دراز مدت، فکر نمی کنم این تاثیر زیادی داشته باشد. این وضعیت نشان دهنده “مدیریت مالی ضعیف” است. از طرف دایره، ابراهیم پیشنهاد کرد و افزود:

نگهداری نزدیک به 10 درصد از کل ذخایر در بانک‌هایی که «خیلی بزرگ برای ورشکستگی» در نظر گرفته نمی‌شوند برای هر شرکتی خطرناک است، چه رسد به شرکتی که ادعا می‌کند ثابت نگه‌داشتن دلار است. این حرکت است. “

همانطور که گفته شد، آبراهام امیدوار است که حلقه از این تجربه درس بگیرد و در نهایت قوی تر از همیشه ظاهر شود. “این ترس احتمالا باعث می شود Circle یک گام به عقب بردارد و کنترل های بهتری را در نظر بگیرد، بنابراین دوباره در معرض خطر شدید طرف مقابل قرار نخواهد گرفت. USDC، یعنی حتی ایمن تر خواهد بود.”

از نظر آبراهام، USDC هرگز در خطر وجودی قرار نگرفت. حتی اگر دولت ایالات متحده برای «بازداشت» سپرده گذاران مداخله نمی کرد، «USDC مشکلی نداشت زیرا سپرده های آن پیش از شروع برنامه دریافت FDIC در حال انتقال بود.» میلیاردها دلار ذخایر ذخیره شده توسط SVB. آبراهام گفت که به هر حال تا 13 مارس به بانک دیگری تسویه می شد.

بیت کوین و اتر استحکام را نشان می دهند

خبر خوب این است که در حالی که Circle زنده ماند و ستون‌های ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتر به طرز شگفت‌آوری خوب ماندند، سرایت بانکی به مؤسسات دیگری مانند Signature Bank، First Republic Bank و Credit Suisse سرایت کرد.

آیا کسی از استیبل کوین های برتر شگفت زده شده است؟ [USDC] آیا می توانید ~ 10٪ را فوراً بدون هیچ اثر موجی روی سایر قیمت های سکه depeg کنید؟ به خصوص که این هسته اصلی بسیاری از تراکنش های DeFi است. ” زمزمه کرد جو ویزنتال کتی وود از ARK Invest ارزهای دیجیتال را به عنوان پناهگاه امن در طول یک بحران بانکی تحسین کرد.

اما دیگران سنجیده تر بودند. آبراهام گفت BTC و ETH در 10 مارس و اوایل آخر هفته شروع به کاهش کردند. اگر دولت ایالات متحده برای محافظت از سپرده گذاران ایالات متحده وارد عمل نمی شد و HSBC بانک بریتانیا را نمی خرید، کل بخش کریپتو ممکن بود با بازگشایی بازارها در روز دوشنبه ضربه سختی بخورد. [March 13]”

قیمت بیت کوین پس از اندکی کاهش در 9 تا 10 مارس دوباره بازگشت. منبع: CoinGecko

دیگران پیشنهاد کردند که USDC اساساً همه چیز را درست انجام می دهد. من فقط بدشانس بودم ویجی آیار، معاون توسعه شرکت و توسعه جهانی در لونو، به کوین تلگراف گفت: «ذخایر USDC عمدتاً از پول نقد و اوراق بهادار کوتاه‌مدت تشکیل می‌شود که دومی 80 درصد و احتمالاً امن‌ترین دارایی را تشکیل می‌دهد. بنابراین اگر به آنچه اتفاق افتاده است نگاه کنید، مشکل واقعی با USDC وجود ندارد.

نیاز مبرم‌تر، از نظر عیار، «داشتن یک سیستم دیجیتالی از ذخایر کامل است که به ما کمک می‌کند تا از خطرات سیستمی سیستم جزئی فعلی دور شویم».

این برای استیبل کوین ها چه معنایی دارد؟

این جداسازی به طور کلی برای استیبل کوین ها چه معنایی دارد؟ آیا ثابت می کند که آنها واقعاً پایدار نیستند یا این می گوید که USDC اتفاقاً در بانک عضو اشتباه فدرال رزرو است؟ آیا این یک رویداد یکباره بود؟ شاید یکی از موارد ما آموخته ایم که دوام یک استیبل کوین فقط مربوط به ذخایر نیست. ریسک طرف مقابل نیز باید در نظر گرفته شود.

رایان کلمنتز، استادیار حقوق در دانشگاه کلگری، به کوین تلگراف گفت: «استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات چندین عامل خطر متقاطع دارند.

بسیاری از بحث‌ها تا به امروز در مورد خطرات سکه‌های دارای پشتوانه فیات مانند USDC بر روی مسائل مربوط به ترکیب ذخایر، کیفیت و نقدینگی متمرکز بوده است. اما این تنها نگرانی نیست.

در طول بحران کنونی، بسیاری از “میزان عدم تطابق مدت زمان و عدم پوشش ریسک نرخ بهره توسط SVB و میزان قرار گرفتن Circle در معرض این بانک” شگفت زده شدند.

به گفته کلمنتز، عوامل دیگری که می تواند استیبل کوین ها را متزلزل کند، ورشکستگی صادرکنندگان و ورشکستگی متولیان ذخیره است. دیدگاه سرمایه گذاران نیز باید در نظر گرفته شود. به خصوص در عصر شبکه های اجتماعی. رویدادهای اخیر نشان داده است که چگونه “ترس سرمایه گذاران از ورشکستگی متولی ذخیره با اجرای بازخریدها علیه صادرکنندگان استیبل کوین و فروش استیبل کوین ها در پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال ثانویه کاهش یافته است.”

همانطور که Benugopal از دانشگاه مرکزی فلوریدا قبلاً گفته بود، Depeg اعتماد سرمایه گذاران جدید و سرمایه گذاران بالقوه را که روی حصار نشسته اند تضعیف می کند. Venugopal گفت:

“یک چیز خوب این است که چنین حوادثی مورد بررسی بیشتر جامعه سرمایه گذاران قرار می گیرد و اگر اثر موج دار به اندازه کافی بزرگ باشد، تنظیم کننده ها نیز.

چرا بستن

در مورد USDT، که میخ آن در طول بحران تثبیت شده است، چطور؟ آیا تتر در تلاش برای تسلط استیبل کوین از USDC فاصله گرفته است؟ اگر چنین است، با توجه به اینکه تتر به عدم شفافیت در مقایسه با USDC متهم شده است و آیا این طعنه آمیز نیست؟

Luno’s Aiyar گفت: “Tether همچنین از برخی از مسائلی که قبلاً در مورد ارائه ممیزی از دارایی های خود مطرح شده بود، رنج می برد، که قبلا Depeg را به همراه داشت.” بنابراین فکر نمی‌کنم این مورد ثابت کند که یکی از دیگری قوی‌تر است.»

کلوین لو، استاد حقوق در دانشگاه ملی سنگاپور، به کوین تلگراف گفت: «بازار ارزهای دیجیتال همیشه مملو از طعنه بوده است.» متمرکز و بسیار میانجی است. Tether تنها قوی‌تر از USDC به نظر می‌رسد، زیرا تمام معایب آن نامرئی هستند. همانطور که روایت FTX نشان می دهد، می توان ایرادات را پنهان کرد.

با این حال، پس از طفره رفتن از یک گلوله در هفته گذشته، USDC ممکن است بخواهد کار دیگری انجام دهد. “USDC پایگاه نگهبانی ذخایر خود را متنوع می کند، ذخایری را در بانک های بزرگتر با ابزارهای مدیریت ریسک قوی تر و پوشش ریسک نرخ بهره نگه می دارد، و/یا تضمین می کند که تمام ذخایر به اندازه کافی تحت پوشش بیمه FDIC قرار می گیرند. من فکر می کنم که آنها تلاش خواهند کرد تا خود را افزایش دهند. کلمنتز از دانشگاه کلگری گفت: عملیات با کارآمدتر کردن آنها.

درس آموخته شده

آیا بینش کلی وجود دارد که بتوانیم از رویدادهای اخیر استخراج کنیم؟مشابه با، ما USDC را پایدارترین استیبل کوین می‌دانیم. با این حال وی افزود:

“برای این [USDC] تجربه یک رویداد 10% de-pegging، محدودیت کل کلاس دارایی استیبل کوین را مشخص می کند. “

کلمنتز گفت: «دانستن مستمر کدام بانک‌ها چقدر ذخایر دارند، برای شفافیت سرمایه‌گذاران استیبل کوین نیز بسیار مهم است.

لو یک شکاک در حوزه ارزهای دیجیتال گفت: رویدادهای اخیر، صرف نظر از طراحی آنها، «همه استیبل کوین ها در معرض خطر هستند و استیبل کوین های الگوریتمی احتمالاً مشکل سازترین آنها هستند. حتی استیبل کوین های پشتیبانی شده توسط

همچنین، استیبل کوین‌ها «هنوز در معرض خطر از دست دادن اعتماد هستند». این امر در مورد ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین نیز صدق می کند. بیت کوین هیچ ریسک طرف مقابل یا مشکل depeg ندارد، اما همچنان پایین است. «قیمت بیت کوین است [still] از دست دادن اعتماد شما را در برابر فشار نزولی آسیب پذیر می کند. ”

اخیراً: دلایل زیادی برای شکست بانک سیلیکون ولی وجود دارد، اما ارزهای دیجیتال یکی از آنها نیستند.

عیار گفت USDC در حال حاضر مجموعه متنوعی از شرکای بانکی دارد که SVB تنها 8 درصد از دارایی های آن را در اختیار دارد. بنابراین، این به خودی خود یک راه حل نیست.» او پیشنهاد کرد که ما باید درازمدت فکر کنیم، از جمله اجرای حمایت جامع از مصرف کننده «به جای تکیه بر رویکرد تکه تکه فعلی».

مساد رئیس سابق CFTC با اشاره به نیاز به اصلاح استیبل کوین و بانکداری به کوین تلگراف گفت:

ما به یک چارچوب نظارتی بهتر برای استیبل کوین ها و مقررات بهتر برای بانک های متوسط ​​نیاز داریم. این ممکن است به مقررات قوی تر، نظارت بهتر یا هر دو نیاز داشته باشد.نویسنده: Andrew Singer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا