اخبار ارز دیجیتال

Raible NFT Marketplace Web3 Aggregation را در نسخه جدید اضافه می کند

یک ویژگی تجمیع‌کننده جدید فهرست‌ها و قیمت‌هایی را برای NFT‌های مبتنی بر اتریوم فهرست‌شده در بازارهای اصلی NFT در سراسر Web3 ارائه می‌کند.

بازار توکن غیرقابل تعویض مبتنی بر اتریوم (NFT) Rarible از ارتقای پلتفرم خود به Rarible 2 در 20 اکتبر خبر داد.

NFT Marketplace می گوید که یک ابزار تجمیع جدیدی را برای نمایش NFT ها از سراسر فضای Web3 معرفی خواهد کرد. این بدان معناست که کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر اتریوم را از Rarible، OpenSea، LooksRare، X2Y2 و Sudoswap مرور و خریداری کنند.

الکس سالنیکوف، مدیر ارشد استراتژی و بنیانگذار Rarible به کوین تلگراف گفت که پلتفرم های فعلی NFT «محو شده اند» و تجمیع راهی برای تغییر آن است.

“این یک محیط باز ایجاد می کند که در آن کاربران می توانند از طریق یک رابط به کمترین قیمت NFT دسترسی داشته باشند.”

این پیشرفت از Rarible پس از گزارشی از DappRadar به یک “جنگ بازار” NFT قریب الوقوع می آید. گزارش DappRadar سایر پلتفرم‌های اصلی در فضای Web3 مانند Uniswap و OpenSea را برجسته می‌کند که هر دو سال گذشته پلتفرم‌های جمع‌آوری NFT را خریداری کردند.

OpenSea و Uniswap تجمیع کننده های خارجی را به دست آوردند، در حالی که Rarible سرویس خود را به سادگی به یک مدل مبتنی بر تجمع تبدیل کرد. این گزارش می گوید که چنین خریدهایی می تواند رقابت مستقیم بین پلتفرم ها را ایجاد کند.

مربوط: OpenSea به کاربران امکان می دهد لیست ها و خریدهای انبوه NFT را ارسال کنند

Rarible همچنین مکانیزمی را معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد توکن بومی بازار، $RARI را قفل کنند تا برای شرکت در اکوسیستم پاداش و انگیزه کسب کنند. سالنیکوف گفت که این گامی برای تمرکززدایی بیشتر پلتفرم است.

“کاربران می توانند در مورد اینکه اکوسیستم بعدی کجاست تصمیم بگیرند. آنها در آینده Rarible نظر دارند، چیزی که پول و NFT ها به تنهایی نمی توانند ارائه دهند.”

تمرکززدایی از بازار NFT یک بحث مرتبط در جامعه Web3 است. بسیاری در توییتر رهبران بازار مانند OpenSea را به تمرکز بیش از حد متهم می کنند.

کاربر دیگری توییت کرد که بازارهای متمرکز مانند MagicEden و OpenSea باید حذف شوند.

در اوایل سال جاری، بازار Rarible توسط محققان از یک نقض امنیتی بزرگ بالقوه نجات یافت.

این آسیب پذیری بازار توسط محققان شرکت نرم افزار امنیت سایبری Check Point شناسایی شد. این آسیب‌پذیری می‌تواند به NFT‌های تقریباً ۲ میلیون کاربر فعال ماهانه در یک تراکنش آسیب برساند.



نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا