اخبار ارز دیجیتال

صندوق بازنشستگی کبک در کمتر از ۱۰ ماه تقریباً تمام سرمایه گذاری خود را در درجه سانتیگراد از دست می دهد

مدیرعامل چارلز اموند گفت:

بر اساس گزارش خبرگزاری محلی LaPresse در روز چهارشنبه، Caisse de dépôt et Placement du Québec (CDPQ)، یک سرمایه گذار نهادی که مجوز مدیریت دارایی های بازنشستگی در استان عمدتا فرانسوی زبان کبک کانادا را دارد، ۲۰۰ میلیون دلار کانادا جمع آوری کرده است. (تقریباً ۱۵۴.۷ دلار) به طور کامل نوشته شده است. ۱ میلیون) در وام دهنده مشکل ارز رمزنگاری شده Celsius Network سرمایه گذاری کرد.

این حرکت تنها ۱۰ ماه پس از آن صورت گرفت که CDPQ و شرکت سهامی رشد WestCap به طور مشترک ۴۰۰ میلیون دلار در درجه سانتیگراد با ارزش ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری کردند. در آن زمان، سلسیوس دارای بیش از ۱۰۰۰ کارمند، ۲۵ میلیارد دلار کل دارایی و ۸۵۰ میلیون دلار سود انباشته به سپرده گذاران بود.

با این حال، به عنوان یک نهاد متمرکز و غیرقانونی، دارایی های سپرده گذار در صورت ضرر محافظت نمی شود و شرکت مشمول محدودیت در استفاده از اهرم نیست. بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال به طور ناگهانی در آغاز زمستان کریپتو امسال سقوط کردند و یک شکاف ۲.۸۵ میلیارد دلاری در ارزش خالص سلسیوس ایجاد کردند. در نتیجه، این شرکت در ماه ژوئن برداشت از حساب های نزدیک به ۱.۷ میلیون مشتری را به حالت تعلیق درآورد.

مطالب مرتبط: نگران تاثیر تورم بر پس انداز دوران بازنشستگی خود هستید؟ روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید

به نظر می رسد از دست دادن سلسیوس تنها بخش کوچکی از پرتفوی CDPQ باشد. تا ۳۰ ژوئن، CDPQ دارای کل دارایی های تحت مدیریت ۳۹۱.۶ میلیارد دلار کانادا بود که طی شش ماه گذشته ۷.۹ درصد کاهش داشت. این نهاد در حال حاضر در حال ارزیابی گزینه های قانونی خود در برابر درجه سانتیگراد است، اما جزئیاتی را به اشتراک نمی گذارد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا