اخبار ارز دیجیتال

“پول قابل برنامه ریزی باید شما را بترساند” – لایا هایلپرن

لایا هیلپرن به این دلیل اظهار نظر می کند که معتقد است CBDC باعث سانسور دولتی می شود و ساکنان را از انجام تجارت آنطور که می خواهند جلوگیری می کند.

لایه هایلپرن، اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی و مجری تلویزیون، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راهی برای کنترل مردم توسط بانک‌ها و دولت‌ها می‌داند. باید شما را وحشت‌زده کند.”

و مصاحبه هایلپرن، که همچنین در سپتامبر ۲۰۲۱ کتاب «برداشتن بیت کوین: راهنمای آشکار برای انقلابی ترین دارایی جهان» را منتشر کرد، در ۱۹ اوت به خبرگزاری بریتانیایی GB News گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی ملی (CBDC) در حال انجام است. این می تواند منجر به سانسور مالی شهروندان در آینده شود.

Heilpern گفت که از آنجایی که CBDCها اساساً ارزهای رمزنگاری قابل برنامه ریزی هستند که روی بلاک چین اجرا می شوند، ممکن است به میل مقامات متمرکز پشت سر آنها “برعلیه شما برنامه ریزی شوند”.

بنا به دلایلی، اگر به دلیل اینکه می‌دانید سانسور در حال افزایش است، حرف اشتباهی می‌زنید، آن پول می‌تواند ذاتاً برای استفاده علیه شما برنامه‌ریزی شود.»

هیلپن افزود که اگرچه ممکن است بسیاری این مفهوم را «بسیار عجیب» بدانند، اما با توجه به محدودیت‌هایی که دولت برای افراد واکسینه نشده اعمال کرده است، بسیار واقعی است.

با CBDC، همه چیز [the government] کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که آن را طوری برنامه ریزی کنید که آن پول را برای چیزهای خاصی خرج نکند. ”

Heilpern همچنین گفت که CBDC ها به عنوان “بهتر برای محیط زیست” به بازار عرضه می شوند و به عنوان “راه حلی برای افزایش تورم” عمل می کنند، اما این فقط یک “دروغ” است.

Hailphan این مصاحبه را با پستی در توییتر دنبال کرد و گفت: “یک ارز دیجیتال بانک مرکزی به عنوان راه حل بهتری برای محیط زیست و تورم به بازار عرضه می شود. این یک دروغ است. پول انرژی آن است.” پول قابل برنامه ریزی باید شما را بترساند زیرا به زندگی شما انرژی می دهد. ”

اما به طور خاص، چنین نگرانی‌هایی در مورد سانسور مالی در چند وقت اخیر در سراسر ارزهای دیجیتال رایج شده است، با شکست اخیر Tornado Cash و تحریم‌های خزانه‌داری ایالات متحده مرتبط با ابزارهای حفظ حریم خصوصی مبتنی بر اتریوم، آدرس ETH و USDC.

بر اساس گزارش اکتبر ۲۰۲۱، ۱۱۰ کشور “در مرحله ای” در توسعه CBDC هستند، با Sand Dollar CBDC در باهاما اولین کشوری است که در اکتبر ۲۰۲۰ عرضه می شود.

اما شاید بحث برانگیزترین CBDC، یوان چین (e-CNY) باشد که توسط بانک خلق چین صادر شد، که در آوریل ۲۰۲۰ به حالت آزمایشی رفت. منبع دیجیتال

بانک روسیه همچنین آزمایش CBDC را آغاز کرده است تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کار را انجام دهد.

با این حال، علیرغم انتقادهای فراوان، به گفته کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، CBDC ها “تحت حمایت دولت” و البته مطابق با مقررات هستند، که CBDC ها را در مقایسه با ارزهای غیرمتمرکز متمایز می کند. می تواند ثبات اقتصاد کلان را برای کشورهای در حال توسعه ایجاد کند.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا