🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۹/۱۹: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، MATIC، SHIB

عدم اطمینان در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در آینده همچنان بر بیت کوین و آلت کوین ها فشار وارد می کند. اگر افزایش مورد انتظار ۰.۷۵% bps انتخاب شود، می تواند تغییر کند.

بازارهای سهام و کریپتوهای ایالات متحده ممکن است در کوتاه مدت بی ثبات بمانند زیرا معامله گران نگران مقیاس افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو در ۲۰ سپتامبر و ۲۱ سپتامبر هستند. برخی از تحلیلگران انتظار دارند که فدرال رزرو نرخ بهره را ۱۰۰ واحد افزایش دهد. به ابزار CME FedWatch. این اولین نمونه از اوایل دهه ۱۹۸۰ است.

بسیاری انتظار دارند که بیت کوین (BTC) در آینده به نزول خود ادامه دهد و به پایین ترین حد ماه ژوئن سقوط کند. اگر فدرال رزرو بازار را غافلگیر نکند، معامله گرانی که در حاشیه بوده اند به سرعت بازخواهند گشت که می تواند باعث تسکین موقت شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

بازار نزولی فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا در بلندمدت انباشته شوند. معامله‌گران ممکن است از شروع انباشت در دوره‌های بدبینی شدید احتیاط کنند، زیرا گرفتن پایین بیهوده است. ممکن است زمانی که بازار صعودی بعدی شروع شود، شخص سود خواهد برد.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها تغییر خواهند کرد یا ممکن است بیشتر سقوط کنند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین ماه ها در یک روند نزولی قوی بوده است. خریداران شروع به بهبودی از پایین‌ترین قیمت ۱۷۶۲۲ دلاری ژوئن کردند و قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای (SMA) رساند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

هفته گذشته گاوها سعی کردند دوباره قیمت را به بالای SMA 200 هفته ای برسانند، اما خرس ها موضع خود را حفظ کردند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از SMA 200 هفته ای دفاع می کنند. بنابراین، این سطح یک مقاومت مهم برای تماشای صعودی خواهد بود.

از جنبه منفی، انتظار می رود که گاوها به شدت از حمایت ۱۷۶۲۲ دلاری دفاع کنند. اولین نشانه قدرت، شکست و نزدیک شدن به بالای ۲۰۰۰۰ دلار خواهد بود. این نشان‌دهنده اقدام محدود برای جفت BTC/USDT بین ۱۷۶۲۲ تا ۲۵۲۱۱ دلار است.

هنگامی که خریداران قیمت را به بالای ۲۵۲۱۱ دلار فشار دهند، تغییر در روند نشان داده می شود. سپس این جفت می تواند تا ۳۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر بازار نزولی قیمت زیر ۱۷۶۲۲ دلار را حفظ کند، می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد. پس از آن، این جفت می تواند به ۱۴۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اتریوم/USDT

خرس ها در چند هفته گذشته از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (۱۷۳۲ دلار) دفاع کرده اند. این نشان می دهد که احساسات اتر (ETH) نزولی باقی می ماند و معامله گران در حال فروش هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

جفت ETH/USDT از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای هفته گذشته سقوط کرده و به SMA 200 هفته ای (۱۲۸۳ دلار) رسیده است. انتظار می رود خریداران به شدت به این سطح پایبند باشند.

گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای حفظ کنند تا نشان دهند که خرس ها در حال از دست دادن حرکت هستند. تغییر روند بالقوه را می توان در شکست بالای ۲۰۳۰ دلار نشان داد. تا آن زمان، هر تجمعی احتمالاً خرس ها را می فروشد.

اگر قیمت به زیر SMA 200 هفته ای برسد، فروش ممکن است تشدید شود و خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به پایین ترین سطح ژوئن یعنی ۸۸۱ دلار برسانند. این یک سطح مهم برای گاو نر برای دفاع است زیرا شکستن زیر آن می تواند باعث فروش وحشت شود.

BNB/USDT

BNB در بین ارزهای دیجیتال اصلی بهتر عمل کرده است زیرا بسیار بالاتر از SMA 200 هفته ای (۱۷۵ دلار) معامله می شود. خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (۲۹۵ دلار) رساندند اما نتوانستند از این قدرت استفاده کنند. خرس ها بهبود را در ۳۳۸ دلار به تعویق انداختند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای بازگرداندند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

از آن زمان، خرس‌ها تلاش‌های گاوها را برای عقب بردن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای مسدود کردند. خرس ها سعی خواهند کرد جفت BNB/USDT را به SMA 200 هفته ای فرو ببرند.

اولین نشانه قدرت، شکست EMA 20 هفته ای است. این می تواند راه را برای یک آزمایش مجدد ۳۳۸ دلاری هموار کند. گاوها باید این مانع سربار را برطرف کنند تا نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

XRP/USDT

طی چند هفته گذشته، XRP روند نزولی خود را حفظ کرده است. خریداران هفته گذشته تلاش کردند قیمت را به بالای مقاومت ۰.۴۱ دلار برسانند، اما خرس ها با موفقیت از این سطح دفاع کردند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان سعی می کنند قیمت را تا حمایت ۰.۳۰ دلار افزایش دهند. این یک سطح مهم برای تماشا باقی می‌ماند زیرا جفت XRP/USDT می‌تواند مرحله بعدی روند نزولی خود را آغاز کند اگر خرس‌ها به زیر ۰.۳۰ دلار سقوط کنند. پس از آن، می تواند به ۰.۲۴ دلار و سپس به ۰.۱۷ دلار کاهش یابد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای ثابت است، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اگر قیمت از ۰.۳۰ دلار جهش کند، این جفت می تواند برای چند روز دیگر محدود بماند. خریداران باید قیمت را به بالاتر از SMA 200 هفته ای (۰.۴۸ دلار) برسانند تا نشان دهند که این جفت ممکن است به کف رسیده باشد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در چند هفته گذشته زیر میانگین متحرک خود معامله می شود. تلاش گاوها برای بالا بردن قیمت به بالاتر از SMA 200 هفته ای (۰.۵۷ دلار) با فروش قوی خرس ها مواجه شد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

گاوها حمایت ۰.۴۰ دلاری را در چند هفته گذشته حفظ کرده‌اند، اما شکست قیمت در خارج شدن از SMA 200 هفته‌ای نشان می‌دهد که خرس‌ها برای فروش در حال تجمع هستند. خرس ها تلاش خواهند کرد تا به زیر سطح حمایت ۰.۴۰ دلار برسند. در صورت موفقیت، جفت ADA/USDT می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. پشتیبانی بعدی ۰.۳۳ دلار و سپس ۰.۲۸ دلار است.

اگر گاوها بخواهند از این فاجعه اجتناب کنند، باید قیمت را سریعتر از SMA 200 هفته ای افزایش دهد. این جفت می تواند ابتدا تا SMA 50 هفته ای (۰.۹۶ دلار) و سپس تا ۱.۲۵ دلار حرکت کند.

Sol/USDT

Solana (SOL) از پایین ترین سطح ژوئن ۲۶ دلار افزایش یافت، اما بازیابی نزدیک به ۴۸ دلار شکست خورد. شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (۴۶ دلار) نشان می دهد که خرس ها در یک رالی جزئی فروش می کنند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت بحرانی ۲۶ دلار برسانند که از ژوئن آزمایش نشده است. اگر این حمایت شکسته شود، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت SOL/USDT به ۲۰ دلار کاهش می یابد. گاوها احتمالاً از این سطح به طور تهاجمی دفاع می کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد یا از ۲۶ دلار جهش کند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به مقاومت بالای ۴۸ دلار برسانند. خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) از ۰.۰۵ دلار در ژوئن بهبود یافت و در ماه اوت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (۰.۰۸ دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند از این مقاومت خارج شوند. خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند و سعی می کنند قیمت را به ۰.۰۵ دلار برگردانند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

اگر حمایت ۰.۰۵ دلار شکسته شود، جفت DOGE/USDT می تواند به روند نزولی بازگردد. حمایت بعدی در جهت نزولی ۰.۰۴ دلار است، اما اگر گاوها نتوانند از این سطح دفاع کنند، فروش می تواند تشدید شود و جفت به زیر ۰.۰۱ دلار سقوط کند.

امیدی برای گاوها وجود دارد زیرا RSI در شرف ایجاد واگرایی مثبت است. اگر قیمت از ۰.۰۵ دلار جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره جفت را به بالای ۰.۰۹ دلار برسانند. اگر چنین است، این جفت می تواند به SMA 50 هفته ای (۰.۱۳ دلار) صعود کند.

مربوط: ریسک قیمت XRP 30 درصد با وجود احتمال پیروزی قانونی برای ریپل

نقطه/USDT

پولکادوت (DOT) در چند هفته گذشته بین ۶ تا ۱۰ دلار تثبیت شده است. به طور معمول، در یک محدوده، معامله گران شیب به حمایت را می خرند و نزدیک به مقاومت سربار می فروشند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از حمایت ۶ دلاری جهش کند، نشان می دهد که خریداران همچنان در حال سقوط هستند. این می تواند جفت DOT/USDT را برای مدتی در محدوده نگه دارد. هر چه قیمت در محدوده طولانی تر معامله شود، خروج نهایی از آن قوی تر می شود.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۰ دلار فشار دهند، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است به پایان برسد. این می تواند افزایش احتمالی SMA 50 هفته ای (۱۹ دلار) را روشن کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر سطح حمایت ۶ دلاری سقوط کند، این جفت می تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) به شدت از ۰.۳۱ دلار ژوئن جهش کرد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (۰.۸۷ دلار) خارج شد، اما خریداران نتوانستند بازیابی را تمدید کنند. خرس ها با شکستن کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای، سود خود را به ۱.۰۵ دلار رساندند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

گاوها سعی کردند هفته گذشته دوباره قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای فشار دهند و نگه دارند، اما خرس ها تسلیم نشدند. آنها به شدت فروختند و قیمت را به حمایت ۰.۷۲ دلار رساندند. اگر این پشتیبانی از بین برود، جفت MATIC/USDT می تواند به ۰.۴۵ دلار و سپس به ۰.۳۱ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای خارج شود، جفت می تواند مقاومت سربار را در ۱.۰۵ دلار به چالش بکشد. شکست و بسته شدن در این سطح نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد. پس از آن، قیمت می تواند تا SMA 50 هفته ای (۱.۳۱ دلار) و سپس به ۱.۷۵ دلار حرکت کند.

SHIB/USDT

شاخص شیبا اینو (SHIB) از پایین ترین سطح ماه ژوئن خود افزایش یافت و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای (۰.۰۰۰۰۱۳ دلار) در ماه اوت رسید. با این حال، شکست به یک تله نزولی تبدیل شد زیرا قیمت از ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای رسید.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته ای است، اما گاوها به جفت SHIB/USDT اجازه نمی دهند که پایین ترین سطح ژوئن ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار را دوباره آزمایش کند. نشان می دهد که

اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن EMA 20 هفته ای خواهد بود. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار حرکت کند. زمانی که گاوها قیمت را به بالای این مقاومت فشار دهند، تغییر روند بالقوه نشان داده می شود. سپس این جفت می تواند تا ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت همچنان به کاهش خود ادامه دهد و به زیر ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار برسد، ممکن است دیدگاه مثبت ما باطل شود. کاهش تا ۰.۰۰۰۰۰۵ دلار امکان پذیر است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا