🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۹/۱۴: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، MATIC، SHIB

بیت کوین در حال تلاش برای یافتن حمایت در منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری است که به احساسات سرمایه گذاران آسیب رسانده و بیشتر قیمت آلتکوین ها را تحت فشار قرار داده است.

بازار سهام ایالات متحده و بازارهای ارزهای دیجیتال تا زمان انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه اوت در ۱۳ سپتامبر در حال افزایش بودند، اما زمانی که داده‌ها نشان داد که تورم به جای کاهش در حال افزایش است، این رشد سقوط کرد.

داده‌های منفی امیدها به یک چرخش کوتاه مدت توسط فدرال رزرو را از بین برد و باعث کاهش شدید دارایی‌های ریسکی شد. ارزش بازار سهام ایالات متحده در ۱۳ سپتامبر حدود ۱.۶ تریلیون دلار کاهش یافت و ارزش بازار ارزهای دیجیتال به زیر ۱ تریلیون دلار رسید.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

ویلی وو، آماردان و تحلیلگر مستقل بازار، فکر می کند که بیت کوین (BTC) ممکن است نیاز به کاهش بیشتر داشته باشد قبل از اینکه به بزرگترین دردی که در پایین ترین سطح قبلی تجربه کرده است برسد. وو انتظار دارد قیمت بیت کوین به زیر ۱۰۰۰۰ دلار برسد.

آیا بیت کوین و آلت کوین می توانند روند نزولی خود را از سر بگیرند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۲ سپتامبر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۱۹۰۲ دلار) عبور کرد که یک تله صعودی بود. خریداران تلاش کردند تا بازیابی را در ۱۳ سپتامبر تمدید کنند، اما افزایش قیمت از ۲۲۷۹۹ دلار جهت معکوس شد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

فروش تهاجمی توسط خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰۷۲۲ دلار) رساند. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در تلاشند تا افت ۲۰۰۰۰ دلاری را متوقف کنند.

اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند، نشان می دهد که سطوح پایین تر همچنان خریداران را جذب می کنند. سپس جفت BTC/USDT قبل از آزمایش مجدد ۲۲۷۹۹ دلار تلاش می کند تا SMA 50 روزه را افزایش دهد. شکست این مقاومت و بسته شدن آن می تواند منجر به رالی تا ۲۵۲۱۱ دلار شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۱۹۸۶۰ دلار برسد، جفت می‌تواند به منطقه ۱۸۵۱۰ تا ۱۷۶۲۲ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها به شدت از این منطقه محافظت کنند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در ۱۳ سپتامبر سقوط کرد و به زیر میانگین متحرک شکست و مزیت کوتاه مدت به خرس ها رسید. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال تلاش برای دفاع از خط حمایت الگوی گوه در حال افزایش هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند و بالاتر از میانگین های متحرک شکسته شود، جفت ETH/USDT می تواند تا خط مقاومت گوه افزایش یابد. گاوها باید قیمت را بالاتر از گوه فشار دهند و آن را حفظ کنند تا راه را برای صعود احتمالی به ۲۰۳۰ دلار هموار کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند بالاتر از میانگین های متحرک شکسته شود، احتمالاً به زیر الگوی گوه نزولی می رسد. در این صورت، فشار فروش افزایش می‌یابد و جفت می‌تواند به ۱۴۲۲ دلار و سپس به ۱۲۸۰ دلار کاهش یابد. انتظار می رود خریداران در این سطح دفاعی قوی ارائه دهند.

BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) از ۳۰۰ دلار در ۱۲ سپتامبر سقوط کرد و در ۱۳ سپتامبر به زیر میانگین متحرک شکست.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

خریداران در تلاش هستند تا از پشتیبانی فوری در ۲۷۵ دلار دفاع کنند و قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۵ دلار) قرار دهند. در صورت موفقیت، جفت BNB/USDT می تواند منطقه مقاومت ۳۰۰-۳۰۷.۵۰ دلاری را به چالش بکشد. اگر خریداران این منطقه را پاک کنند، رالی می تواند شتاب بیشتری بگیرد.

برعکس، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان می دهد که خرس ها در یک رالی جزئی فروش می کنند. این می تواند شانس شکست را به زیر ۲۷۵ دلار افزایش دهد. در این صورت، این جفت ممکن است به ۲۵۸ دلار و سپس به ۲۴۰ دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

پس از سه روز معامله در نزدیکی SMA 50 روزه (۰.۳۵ دلار)، XRP کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک در ۱۳ سپتامبر رسید. این قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۳۴ دلار رساند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

خریداران به دنبال افزایش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۴ دلار) در ۱۴ سپتامبر هستند. یک موفقیت نشان می دهد که جفت XRP/USDT پایین ترین سطح خود را در ۰.۳۳ دلار تشکیل داده است. سپس این جفت می‌تواند مقاومت سربار را در ۰.۳۶ دلار دوباره آزمایش کند. شکست از این سطح و بسته شدن می تواند جفت را به ۰.۳۹ دلار برساند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در یک رالی جزئی فروش می کنند. این می تواند قیمت را به حمایت قوی در ۰.۳۲ دلار کاهش دهد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۹ سپتامبر بالاتر از SMA 50 روزه (۰.۴۹ دلار) شکست، اما گاوها نتوانستند به بهبودی ادامه دهند و قیمت را به خط روند نزولی سوق دادند. این نشان می دهد که گاوها برای خرید در سطوح بالاتر مردد هستند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

ناکامی در طولانی کردن بهبود ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وادار به ثبت سود کرده باشد. این باعث شد که قیمت در ۱۳ سپتامبر به زیر میانگین متحرک برسد.

در یک نکته مثبت جزئی، جفت ADA/USDT از ۰.۴۶ دلار بازگشته است و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بازگردانند. این نشان می دهد که سطوح پایین همچنان باعث جذب خرید قوی توسط گاوها می شود. اگر قیمت بالاتر از SMA 50 روزه باشد، می تواند به خط روند نزولی برسد.

اگر قیمت از میانگین های متحرک شکسته شود و به ۰.۴۵ دلار کاهش یابد، این دیدگاه به زودی باطل خواهد شد. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۴۲ دلار کاهش یابد.

Sol/USDT

خریداران Solana (SOL) را به بالاتر از SMA 50 روزه (۳۷.۳۰ دلار) در ۱۳ و ۱۴ سپتامبر رساندند، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از SMA 50 روزه دفاع می کنند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

فروش قوی در ۱۳ سپتامبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴ دلار) رساند. خرس‌ها اکنون در تلاشند جفت SOL/USDT را به حمایت ۳۰ دلاری فرو ببرند. تکرار مکرر سطوح پشتیبانی باعث تضعیف سطوح پشتیبانی می شود. اگر سطوح ۳۰ دلار شکسته شود، جفت می تواند به سمت حمایت بحرانی ۲۶ دلار حرکت کند.

با نادیده گرفتن این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، جفت می تواند تا SMA 50 روزه حرکت کند. گاوها باید این مانع بالای سر را برطرف کنند تا شروع یک رالی تا ۴۸ دلار را نشان دهند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۷ سپتامبر از منطقه پشتیبانی نزدیک به ۰.۰۶ دلار برگشت، اما بازیابی در EMA 20 روزه (۰.۰۶ دلار) متوقف شد. این نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از میانگین های متحرک دفاع می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۳ سپتامبر کاهش یافت و به ۰.۰۶ دلار رسید. ما انتظار داریم که گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند و با نزدیک شدن به آن می‌توان جفت DOGE/USDT را به پایین‌ترین سطح ژوئن ۰.۰۵ دلار کاهش داد. شکست در این حمایت می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

اگر قیمت از سطوح فعلی بازگردد و بالاتر از میانگین های متحرک باشد، این دیدگاه منفی می تواند باطل شود. در این صورت، این جفت ارز می تواند تا ۰.۰۹ دلار افزایش یابد.

مربوط: تاثیرات ادغام اتریوم فراتر از بلاک چین

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) به مدت ۵۰ روز از ۹ تا ۱۳ سپتامبر برای شکستن و نگه داشتن بالاتر از SMA (7.90 دلار) تلاش های مکرری انجام داد، اما خرس ها ادامه دادند. این نشان می دهد که این احساسات همچنان منفی است و خرس ها تا سطح مقاومت بالا رفته اند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

شکست در خروج از SMA 50 روزه ممکن است باعث فروش قوی خرس ها و کسب سود توسط گاوهای کوتاه مدت شده باشد. این قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۴۳ دلار) در ۱۳ سپتامبر رساند. خرس ها به دنبال فرو بردن جفت DOT/USDT به زیر سطح حمایت فوری در ۶.۷۵ دلار هستند و سطح بحرانی ۶ دلار را به چالش می کشند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند و از متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، نشان می دهد که گاوها به خرید ادامه خواهند داد، حتی اگر کاهش یابد. گاوها دوباره سعی می کنند از دیوار ۵۰ روزه SMA عبور کنند و به سمت ۱۰ دلار حرکت کنند.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) در چند هفته گذشته در محدوده بزرگی بین ۰.۷۵ تا ۱.۰۵ دلار گیر کرده است. هر دو میانگین متحرک صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

جفت ارز MATIC/USDT در چند روز گذشته در تلاش برای صعود در کانال صعودی خود بوده است. اگر قیمت به زیر کانال برسد، یک مزیت جزئی برای خرس ها ایجاد می کند. پس از آن، این جفت می تواند به حمایت قوی در ۰.۷۵ دلار سقوط کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطوح فعلی برگشت کند و بالاتر از میانگین‌های متحرک باشد، جفت می‌تواند به خط مقاومت کانال برسد. شکست و بسته شدن در بالای کانال می تواند منجر به افزایش تا ۱.۰۵ دلار شود.

SHIB/USDT

شیبا اینو (SHIB) بالاتر از میانگین متحرک از ۹-۱۲ سپتامبر ادامه داد، اما گاوها نتوانستند از این قدرت برای رفع مانع بالای خط روند نزولی استفاده کنند. این نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

قیمت در ۱۳ سپتامبر به زیر میانگین های متحرک شکست و خرس ها اکنون در تلاش هستند تا از حمایت قوی جفت SHIB/USDT در ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار عبور کنند. در صورت موفقیت، جفت یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند. هدف این تنظیم نزولی ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطوح فعلی برگشت و بالاتر از میانگین های متحرک شکسته شود، این جفت می تواند به خط روند نزولی برسد. شکست و بسته شدن در این سطح، تنظیم نزولی را باطل می کند و راه را برای صعود به $۰.۰۰۰۰۱۸ هموار می کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا