اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۸/۳۱: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، MATIC، SHIB

راه اندازی فنی بیت کوین به سمت نزولی دیگر متمایل شده است و برخی از معامله گران را وادار می کند که از آلت کوین هایی که با سطوح مقاومت سربار دست و پنجه نرم می کنند جدا شوند.

قیمت بیت کوین (BTC) در حال تغییر مسیر است در حالی که S&P 500 به طور روزانه منصرف می شود. بیت کوین موفق می شود بالای ۲۰۰۰۰ دلار بماند.

با این حال، به نظر می رسد که علاقه سرمایه گذاران از بیت کوین دور می شود. بر اساس گزارش جدید CryptoCompare، این منجر به کاهش دارایی های تحت مدیریت (AUM) در محصولات سرمایه گذاری بیت کوین شده است که در ماه آگوست با ۷.۱۶ درصد کاهش به ۱۷.۴ میلیارد دلار رسیده است.

در مقایسه، AUM برای محصولات اتریوم (ETH) با ۲.۳۶ درصد افزایش به ۶.۸۱ میلیارد دلار در مدت مشابه، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران برای محصولات اتریوم قبل از ادغام موقعیت دارند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

یک بازار نزولی حداقل یک فرصت جذاب برای سرمایه گذاران بلند مدت است، حتی اگر قیمت ها در سراسر اکوسیستم کاهش یابد. برای استفاده از این فرصت، Seven Seven Six، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر الکسیس اوهانیان، بنیانگذار Reddit، به دنبال جمع آوری ۱۷۷.۶ میلیون دلار برای صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری خود است. به طور مشابه، مدیران سابق گلکسی دیجیتال و جنسیس نیز به دنبال جذب ۵۰۰ میلیون دلاری هستند.

در حالی که کوتاه مدت نامطمئن به نظر می رسد، سرمایه گذاران بلندمدت ممکن است به دنبال فرصت های ماهیگیری پایین باشند. آیا بیت کوین و آلت کوین های اصلی می توانند به بالاتر از سطح حمایت کوتاه مدت ادامه دهند؟ بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین از خط روند نزولی در ۳۰ آگوست کاهش یافت، اما نکته مثبت جزئی این است که گاوها این افت را نزدیک به ۱۹۵۰۰ دلار خریداری کردند. گاوها بار دیگر در تلاش برای عبور از خط روند نزولی در ۳۱ آگوست هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

در صورت موفقیت، جفت BTC/USDT می تواند به سطح کلیدی برای تماشا افزایش یابد: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱۳۲۵ دلار). اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، خرس ها سعی خواهند کرد جفت را به منطقه حمایت قوی بین ۱۸۹۱۰ تا ۱۸۶۲۶ دلار بکشانند. شکست این منطقه و بسته شدن آن می‌تواند راه را برای آزمایش مجدد حمایت بحرانی در ۱۷۶۲۲ دلار باز کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت می تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲۳۳۳ دلار) افزایش یابد. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت می تواند شتاب بگیرد و به سمت مقاومت بالای ۲۵۲۱۱ دلار حرکت کند. گاوهای نر باید بر این مانع غلبه کنند تا نشان دهند که کفی شکل گرفته است.

اتریوم/USDT

اتر از ۱۴۲۲ دلار در ۲۹ آگوست افزایش یافت و از خط گردن الگوی سر و شانه ها پیشی گرفت. این نشان می دهد که شکست ۲۶ اوت ممکن است یک تله خرس بوده باشد.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک بالا ببرند. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت ETH/USDT می تواند تا سطح مقاومت بالای ۱۷۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. این به این دلیل است که شکست و بسته شدن این سطح می تواند منجر به افزایش قیمت تا ۲۰۰۰ دلار شود.

اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر ۱۴۲۲ دلار برسد، دیدگاه صعودی ما باطل خواهد شد. حرکتی مانند این نشان می دهد که بهبودی ممکن است به پایان رسیده باشد. سپس این جفت می تواند به ۱۲۸۰ دلار و سپس به ۱۰۵۰ دلار کاهش یابد.

BNB/USDT

بایننس کوین (BNB) در ۲۹ آگوست از حمایت قوی ۲۷۵ دلاری خود عقب نشینی کرد که نشان می دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

گاوها در ۳۰ و ۳۱ آگوست تلاش کردند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹۲ دلار) برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. جفت BNB/USDT الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند اگر قیمت به زیر سطح حمایت ۲۷۵ دلار بشکند و بسته شود. این می تواند منجر به کاهش تا ۲۴۰ دلار و سپس به هدف الگوی ۲۱۲ دلار شود.

برعکس، اگر قیمت از ۲۷۵ دلار جهش کند و از متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، جفت می تواند به ۳۰۸ دلار برسد. شکست این مقاومت و بسته شدن آن ممکن است راه را برای صعود به ۳۳۸ دلار هموار کند.

XRP/USDT

خریداران در سه روز گذشته بدون افزایش قدرت، سطح ۰.۳۲ دلار را حفظ کرده اند. این نشان دهنده عدم تقاضا برای سطوح بالای XRP است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

روند نزولی در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۴ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی حاکی از آن است که خرس ها دارای یک لبه اندک هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به زیر ۰.۳۲ دلار برسد، جفت XRP/USDT احتمالا تا حمایت بحرانی ۰.۳۰ دلار کاهش می یابد.

ما انتظار داریم که گاوها با تمام توان از این سطح دفاع کنند. شکست زیر این حمایت احتمالاً روند نزولی را از سر خواهد گرفت. برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، جفت می تواند تا ۰.۳۹ دلار افزایش یابد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۲۹ آگوست قبل از رسیدن به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار)، جایی که خرس‌ها مقاومت سختی از خود نشان می‌دهند، از ۰.۴۲ دلار جهش کرد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در یک رالی جزئی ادامه خواهند داد. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند قیمت را به حمایت بحرانی ۰.۴۰ دلار کاهش دهند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. زیرا بسته شدن کمتر از این سطح می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. پس از آن، جفت ADA/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند.

Sol/USDT

سولانا (SOL) از ۳۰ دلار بازگشت و در ۲۹ آگوست به بالای سطح ۳۲ دلار رسید، اما خرس‌ها دوباره قیمت را به زیر سطح در ۳۰ آگوست رساندند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

گاوها بار دیگر در تلاش هستند تا قیمت را به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵ دلار) سوق دهند، که سطح مهمی است که در کوتاه مدت باید مراقب آن بود. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، جفت SOL/USDT می‌تواند تا SMA 50 روزه (۳۹ دلار) افزایش یابد.

روند نزولی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که فروشندگان موافق هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به زیر ۳۰ دلار برسد، جفت می تواند به حمایت بحرانی ۲۶ دلار سقوط کند.

Doge/USDT

گاوها طی چند روز گذشته با موفقیت از حمایت ۰.۰۶ دلاری دفاع کردند، اما نتوانستند از آنجا به یک بازگشت قوی دست یابند. این نشان دهنده عدم تقاضا برای Dogecoin (DOGE) در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

تثبیت فشرده نزدیک به حمایت قوی، احتمال شکست را افزایش می دهد. در این صورت، جفت DOGE/USDT می تواند به سمت پایین ترین سطح ۱۸ ژوئن نزدیک به ۰.۰۵ دلار حرکت کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین‌های متحرک بشکند، نشان می‌دهد که آخرین مرحله از مرحله اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. پس از آن، این جفت ممکن است به ۰.۰۹ دلار صعود کند.

مربوط: دو برابر شدن قیمت بیت کوین بالقوه می تواند بیت کوین را به ۳۰۰۰۰ دلار برساند با وجود “ترس های شدید”

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) از ۱۹ آگوست زیر میانگین متحرک معامله می شود، اما خرس ها نتوانسته اند قیمت را به سطح حمایت قوی در ۶ دلار کاهش دهند. این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر خشک می شود.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

گاوها سعی خواهند کرد دوباره قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک ببرند. در صورت موفقیت آمیز بودن، نشان می دهد که جفت DOT/USDT می تواند تا ۹.۱۷ دلار و سپس به مقاومت سربار ۱۰ دلار حرکت کند. خرس ها ممکن است در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

احتمال دیگر این است که قیمت از میانگین متحرک شکسته شود و به زیر ۶.۷۹ دلار برسد. شکستن زیر این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) از حمایت ۰.۷۵ دلاری در ۲۹ آگوست عقب نشینی کرد و در ۳۰ آگوست به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۳ دلار) رسید، اما الگوی کندل استیک Doge همچنان یک عدم تصمیم گیری قوی است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک حفظ کنند، جفت MATIC/USDT می تواند به سمت شمال به سمت مقاومت بالای ۱.۰۵ دلار حرکت کند. این سطح ممکن است بار دیگر با مقاومت شدید خرس ها روبرو شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک حرکت کند، نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطوح دفاع می کنند. پس از آن، می تواند دوباره به سمت حمایت قوی در ۰.۷۵ دلار سقوط کند. اگر این حمایت شکسته شود، جفت می تواند تا ۰.۶۳ دلار کاهش یابد.

SHIB/USDT

شیبا اینو (SHIB) در ۲۹ آگوست به بالای سطح بحرانی ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار رسید که نشان دهنده افت قیمت گاوها بود. خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۳ دلار) در ۳۰ اوت برسانند، اما خرس ها تسلیم شدند.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

قیمت بین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار گیر کرده است. بعید به نظر می رسد که این معامله با محدوده محدود طولانی مدت ادامه یابد. اگر بازار نزولی به زیر ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار سقوط کند، جفت SHIB/USDT می تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، جفت می تواند به مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار برسد. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا در رالی بالقوه تا ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار باز کنند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا