اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۸/۲۶: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، SHIB، MATIC

بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها به دنبال کاهش قیمت سهام پس از بیانیه‌ی تندروانه فدرال رزرو تایید کرد که بانک مرکزی برای مهار تورم جدی است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هشدار داده است که بانک های مرکزی به استفاده از “ابزارهای قدرتمند” برای پایین نگه داشتن تورم ادامه خواهند داد. او هشدار داد که سیاست‌های محدودکننده ممکن است برای مدتی ادامه داشته باشد و می‌تواند «مشکلاتی برای خانه‌ها و مشاغل ایجاد کند».

بازارهای سهام آمریکا به اظهارات پاول واکنش منفی نشان دادند و میانگین صنعتی داوجونز بیش از ۶۰۰ واحد کاهش یافت. بازار ارزهای دیجیتال شاهد فروش شدید بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین ها بوده است که تهدید می کند به زیر سطح پشتیبانی فوری سقوط کند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

علاوه بر محیط کلان نه چندان حمایتی، داده های تاریخی بیت کوین در ماه سپتامبر نیز به تصویر منفی اشاره می کند. بر اساس داده های CoinGlass، بیت کوین در ماه سپتامبر به طور متوسط ​​۶ درصد کاهش یافت که به استثنای سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به سرمایه گذاران بازدهی منفی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ داد.

آیا بیت کوین و آلت کوین های اصلی در کوتاه مدت ضعیف خواهند ماند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بازگشت کم عمق بیت کوین از خط حمایت کانال صعودی نشان می دهد که گاوها در سطوح بالاتر محتاط هستند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۲۴۹ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) روند نزولی دارند. ) در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

فروش قوی قیمت را به زیر کانال صعودی در ۲۶ آگوست رساند. اگر خرس‌ها قیمت را زیر ۲۰۷۶۲ دلار حفظ کنند، فروش تشدید می‌شود و جفت BTC/USDT می‌تواند به ۱۸۹۰۰ دلار کاهش یابد. این سطح می تواند بار دیگر به عنوان یک حمایت قوی عمل کند، اما در صورت شکستن، افت تا پایین ترین سطح روزانه ۱۸ ژوئن ۱۷۶۲۲ دلار امکان پذیر است.

اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲۴۱۴ دلار) خارج شود، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکاتی نشان می دهد که سطوح پایین همچنان باعث جذب خریداران می شود. این جفت ممکن است تلاش کند تا به خط مقاومت کانال صعود کند.

اتریوم/USDT

خریداران نتوانستند اتر (ETH) را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۹۷ دلار) در ۲۵ آگوست برسانند، که نشان می دهد خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

فروش شتاب بیشتری گرفت و خرس‌ها قیمت را به SMA 50 روزه (۱۵۸۸ دلار) رساندند. در زیر این پشتیبانی، جفت ETH/USDT می تواند تا ۱۵۰۰ دلار کاهش یابد. اگر قیمت به زیر این حمایت بحرانی برسد، این جفت یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل خواهد کرد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از حمایت ۱۵۰۰ دلاری منحرف شود، گاوها تلاش خواهند کرد تا مانع سربار ۱۷۰۰ دلاری را دوباره برطرف کنند. در صورت موفقیت، نشان می دهد که این جفت ارز می تواند به سمت مقاومت بالای ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

BNB/USDT

گاوها در ۲۵ آگوست، بایننس کوین (BNB) را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۰ دلار) رساندند، اما برتری طولانی در کندل استیک نشان می دهد که خرس ها بالاتر می فروشند. من اینجا هستم.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

قیمت در ۲۶ آگوست با تلاش خرس‌ها برای شکستن به زیر حمایت فعلی ۲۷۵ دلار کاهش یافت. اگر آنها موفق شوند، جفت BNB/USDT می تواند الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل کند. در نتیجه، کاهش به ۲۴۰ دلار و احتمالاً هدف الگوی ۲۱۲ دلار.

برعکس، اگر قیمت به بالای ۳۰۸ دلار افزایش یابد، خرس‌های مهاجم ممکن است بی‌احتیاط شوند. پس از آن، جفت می تواند تا مقاومت سربار ۳۳۸ دلار افزایش یابد. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت یک الگوی سر و شانه معکوس صعودی را تکمیل خواهد کرد.

XRP/USDT

گاوها XRP را بالاتر از میانگین متحرک در ۲۶ آگوست قرار دادند، اما هسته بلند کندل نشان می دهد که فروش قوی در بالاترین حد ممکن است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

با تلاش خرس‌ها برای کاهش جفت XRP/USDT به زیر سطح حمایت فوری ۰.۳۳ دلار، قیمت‌ها به شدت کاهش یافته است. در صورت موفقیت آمیز بودن، توقف بعدی می تواند پشتیبانی حیاتی در ۰.۳۰ دلار باشد. شکستن زیر این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۰.۳۰ دلار جهش کند، نشان می دهد که گاوها به خرید در این سطح ادامه خواهند داد. این می تواند احتمال رکود بین ۰.۳۰ تا ۰.۳۹ دلار را برای مدتی افزایش دهد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) به شدت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲۶ آگوست (۰.۴۹ دلار) بهبود یافت.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

قیمت می تواند به حمایت فوری در ۰.۴۳ دلار برسد و اگر این سطح نیز سقوط کند، توقف بعدی می تواند سطح بحرانی ۰.۴۰ دلار باشد.

اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۰.۴۰ دلار جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره مانع سربار را در میانگین متحرک برطرف کنند. اگر چنین شود، جفت ADA/USDT می‌تواند به خط روند نزولی صعود کند، جایی که خرس‌ها می‌توانند یک حرکت دفاعی قوی انجام دهند.

Sol/USDT

سولانا (SOL) به تدریج به سمت حمایت قوی در ۳۲ دلار سقوط می کند که نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸ دلار) در روند نزولی قرار دارد و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها مورد علاقه هستند. اگر پشتیبانی ۳۲ دلار شکسته شود، جفت SOL/USDT می تواند به حمایت بحرانی ۲۶ دلار برسد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا شکست زیر آن می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از حمایت ۳۲ دلاری منحرف شود، نشان می دهد که گاوها تا این سطح سقوط کرده اند. خریداران باید قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۳۹ دلار) برسانند تا نشان دهند که حرکت چند روزه بین ۳۲ تا ۴۸ دلار امکان پذیر است.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۲۵ آگوست بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) قرار گرفت، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به طور فعال از سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

فروش قوی در ۲۶ آگوست قیمت را به زیر خط روند الگوی مثلث صعودی رساند. هنگامی که قیمت به زیر مثلث می‌رسد، یک راه‌اندازی صعودی باطل می‌شود. سپس جفت DOGE/USDT می تواند به ۰.۰۶ دلار و سپس به ۰.۰۵ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در متحرک نمایی ۲۰ روزه برطرف کنند. در صورت موفقیت، جفت می تواند تا ۰.۰۸ دلار و سپس تا ۰.۰۹ دلار حرکت کند.

مربوط: قیمت XRP در میان انتقال اسرارآمیز ۵۱ میلیون دلاری نهنگ افزایش می یابد و سقوط می کند – بعد چه می شود؟

نقطه/USDT

گاوها در چند روز گذشته نتوانسته اند نقطه پولکا (DOT) را به بالای SMA 50 روزه (۷.۸۲ دلار) برسانند، که نشان می دهد خرس ها به فروش خود در یک رالی جزئی ادامه می دهند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

روند نزولی متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۹۳ دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها حاشیه کمی دارند. اگر خرس‌ها به زیر سطح حمایت قوی ۷ دلار برسند، حرکت منفی احتمالاً تشدید خواهد شد. در این صورت، جفت DOT/USDT می‌تواند تا حمایت بحرانی ۶ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۷ دلار افزایش یابد و بالاتر از میانگین های متحرک باشد، جفت می تواند تا ۹.۱۷ دلار و سپس به مقاومت سربار ۱۰ دلار حرکت کند.

SHIB/USDT

نوسانات شیبا اینو (SHIB) افزایش یافت و گاوها قیمت را به بالای مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار در ۲۵ اوت رساندند. با این حال، فتیله‌های طولانی‌تر شمعدان در روز نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در رالی ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

فروشنده در حال حاضر در تلاش است تا قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۳ دلار) نگه دارد. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت SHIB/USDT می تواند به پشتیبانی بعدی در ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار سقوط کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است. زیرا در صورت شکستن، سقوط به $۰.۰۰۰۰۱۰ امکان پذیر است.

برای نفی این دیدگاه منفی، خریداران باید قیمت را به بالای ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار برسانند. در این صورت، این جفت می تواند تا مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار افزایش یابد.

Matic/USDT

Polygon (MATIC) از حمایت قوی در ۰.۷۵ دلار بازگشته است و در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۵ دلار) با مقاومت مواجه است. این نشان می دهد که این احساسات همچنان منفی است و خرس ها در یک تجمع می فروشند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در ۰.۷۵ دلار کاهش دهند. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت MATIC/USDT می تواند تا ۰.۶۳ دلار کاهش یابد. گاوها ممکن است یک دفاع قوی در این سطح داشته باشند، اما اگر حمایت شکسته شود، توقف بعدی می تواند ۰.۵۲ دلار باشد.

اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، این دیدگاه منفی می تواند به زودی باطل شود. در این صورت، این جفت ارز می تواند به مقاومت بالای ۱.۰۵ دلار صعود کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا