اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۸/۲۴: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، SHIB، MATIC

معامله گران ارزهای دیجیتال انتظار دارند پس از پایان سمپوزیوم جکسون هول و انتشار چشم انداز فدرال رزرو در مورد تورم، افزایش نرخ بهره و سلامت اقتصادی، این محدوده افزایش یابد.

بیت کوین (BTC) و چندین ارز دیجیتال اصلی در حال معامله هستند زیرا معامله گران از شرط بندی های بزرگ در آستانه سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول فدرال رزرو آمریکا که در ۲۵ آگوست آغاز می شود، اجتناب می کنند. موضع گیری برای چند روز آینده

در ۲۳ آگوست، تیمی به رهبری یان هاتزیوس، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس، گفت که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ممکن است هنگام سخنرانی در ۲۶ آگوست، مبهوت به نظر برسد و گفت: تحلیلگران بانک مرکزی انتظار دارند فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود، نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهد. اما انتظار می‌رود این اتفاق در ژوئن و ژوئیه رخ دهد که کمتر از ۷۵ واحد افزایش نرخ پایه است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در حالی که حرکات کوتاه مدت قیمت نامشخص است، داده های زنجیره ای نشان می دهد که بیت کوین ممکن است کمتر از ارزش گذاری شده باشد. به گفته JJ، تحلیلگر مقیم Jarvis Labs، میزان ارزش بازار بیت کوین و معیارهای ارزش بازار واقعی در پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۱۵ است. فرورفتگی‌های بیت‌کوین در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ زمانی شکل گرفتند که این اندیکاتور به پایین‌ترین حد خود رسید، اما در سال ۲۰۲۲ به سطوح بسیار پایینی می‌رسد.

سطوح کلیدی که در مسیر صعودی و نزولی باید مراقب آنها باشید چیست؟بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین از ۱۹ آگوست در نزدیکی خط حمایت کانال صعودی معامله می شود. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالا کاهش می یابد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (22523 دلار) شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به ۴۱ است که نشان دهنده یک لبه خرس خرس است. اگر قیمت به زیر خط حمایت کانال برسد، فروش تشدید می‌شود و جفت BTC/USDT می‌تواند به ۱۸۹۰۰ دلار کاهش یابد.

برای مقابله با این دیدگاه منفی، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند و حفظ کنند. این نشان می دهد که این جفت به تدریج می تواند به خط مقاومت کانال نزدیک به ۲۶۰۰۰ دلار برسد.

اتریوم/USDT

گاوها به طور تهاجمی از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۷۱ دلار) دفاع می کنند، همانطور که دم بلند شمعدان ها در ۲۲ و ۲۳ اوت نشان می دهد. اتر (ETH) در تلاش است تا از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۱۲ دلار) خارج شود.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

در آن صورت، جفت ETH/USDT می‌تواند شتاب بگیرد و به سمت مقاومت بالای سر محکم نزدیک به ۲۰۰۰ دلار حرکت کند. ما انتظار داریم که خرس ها از این سطح تهاجمی دفاع کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت سربار شکسته شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند متحرک نمایی ۲۰ روزه را به مقاومت تبدیل کنند. سپس این جفت می تواند برای چند روز دیگر بین میانگین های متحرک گیر کند.

شکستن زیر SMA 50 روزه و حمایت ۱۵۰۰ دلاری می تواند شتاب فروش را افزایش دهد و قیمت را به سمت حمایت قوی در ۱۲۸۰ دلار کاهش دهد.

فشارهای محکم معمولاً با افزایش نوسانات همراه است، اما پیش بینی جهت شکست با قطعیت دشوار است. بنابراین، توصیه می کنیم قبل از شروع یک موقعیت جدید منتظر بمانید تا شکستگی رخ دهد.

BNB/USDT

جهش بایننس کوین (BNB) از سطح ۲۷۵ دلار با مقاومت سختی در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۱ دلار) مواجه است. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها امتیاز زیادی نمی دهند زیرا انتظار دارند روند صعودی ادامه یابد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از ۳۰۵ دلار خارج شود، جفت BNB/USDT می تواند به سمت مقاومت سربار در ۳۳۸ دلار حرکت کند. چنین حرکتی یک الگوی سر و شانه معکوس را تشکیل می دهد که با شکست کامل می شود و بالای ۳۳۸ دلار بسته می شود.

در این صورت، این جفت می تواند تا ۴۲۰ دلار و حتی ۴۶۰ دلار افزایش یابد. الگوی هدف برای این تنظیم صعودی ۴۹۳ دلار است.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند، این جفت می تواند به ۲۷۵ دلار کاهش یابد. در زیر این سطح، الگوی سر و شانه کامل است. سپس این جفت می تواند به ۲۴۰ دلار و سپس به ۲۱۲ دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

XRP در چهار روز گذشته در محدوده‌ای بین ۰.۳۳ تا ۰.۳۵ دلار معامله می‌شود. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر ۰.۳۳ دلار کاهش یابد، ممکن است فروشندگان سود ببرند. پس از آن، جفت XRP/USDT می تواند تا سطح بحرانی ۰.۳۰ دلار کاهش یابد. گاوها احتمالاً به طور تهاجمی از این سطح دفاع خواهند کرد. بازگشت قوی از این سطح نشان می‌دهد که جفت ممکن است برای مدتی در محدوده بین ۰.۳۰ دلار و ۰.۳۹ دلار باقی بماند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک در ۰.۳۵ دلار خارج شود، نشان می دهد که گاوها به دنبال قیمت پایین تر در ۰.۳۳ دلار هستند. پس از آن، افزایش تا ۰.۳۹ دلار، که سطح مهمی برای تماشا است، محتمل است. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت می تواند تا ۰.۴۸ دلار افزایش یابد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در چهار روز گذشته بین ۰.۴۳ تا ۰.۴۷ دلار معامله می شود. گاوها تا ۰.۴۳ دلار سقوط کرده اند اما هنوز مانع سربار ۰.۴۷ دلاری را برطرف نکرده اند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

اقدام قیمت ۲۴ آگوست یک الگوی کندل استیک درون روز را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری مداوم بین خریداران و فروشندگان است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۴۷ دلار برسانند، جفت ADA/USDT می تواند تا میانگین متحرک افزایش یابد. شکستن و بسته شدن این مقاومت می تواند در را برای صعود احتمالی به سمت خط روند نزولی باز کند.

در مقابل، شکست به زیر ۰.۴۳ دلار می تواند منجر به سقوط به حمایت قوی ۰.۴۰ دلار شود. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا شکست می تواند منجر به بازگشت به روند نزولی شود.

Sol/USDT

سولانا (SOL) در تلاش است تا بهبودی را آغاز کند زیرا خرس‌ها در حال ایجاد یک چالش قوی نزدیک به ۳۷ دلار هستند. ممکن است خرس‌ها اکنون در تلاش باشند تا قیمت را به حمایت قوی در ۳۲ دلار برسانند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

گاوها در گذشته دو بار با موفقیت از حمایت ۳۲ دلاری دفاع کردند، بنابراین این سطح ممکن است دوباره خریداران را جذب کند. اگر قیمت از ۳۲ دلار جهش کند، گاوها دوباره سعی می‌کنند جفت SOL/USDT را بالاتر از میانگین‌های متحرک ببرند.

در صورت موفقیت، جفت می تواند به مقاومت سربار ۴۸ دلار حرکت کند. خریداران باید قیمت ها را به بالاتر از این سطح برسانند تا نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۳۲ دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها کنترل را در دست دارند. پس از آن، جفت می تواند به حمایت بحرانی ۲۶ دلار سقوط کند.

Doge/USDT

دوج کوین (DOGE) در ۲۲ آگوست به زیر خط روند سقوط کرد، اما گاوها نزولی را که در دم بلند کندل‌ها در روز مشاهده می‌شود، خریدند. با این حال، علائم منفی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه گاوها نتوانسته اند مقاومت سربار را در SMA 50 روزه (۰.۰۷ دلار) از بین ببرند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی خواهند کرد دوباره قیمت را به زیر خط روند کاهش دهند. در صورت موفقیت، جفت DOGE/USDT می تواند به ۰.۰۶ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت نیز شکسته شود، توقف بعدی می تواند سطح بحرانی ۰.۰۵ دلار باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) خارج شود، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. پس از آن، صعود به مقاومت سربار ۰.۰۸ دلار و صعود به ۰.۰۹ دلار امکان پذیر است.

مربوط: ۳ دلیل که چرا Chiliz در این هفته ۳۵٪ افزایش یافته است و قیمت CHZ به کجا می رسد؟

نقطه/USDT

نقطه پولکا (DOT) در تلاش است تا از SMA 50 روزه (۷.۸۱ دلار) خارج شود، اما خرس‌ها همچنان پابرجا هستند. دم بلند کندل ها در ۲۲ و ۲۳ آگوست نشان دهنده خرید قوی در جهت نزولی است.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

گاوها باید قیمت را به بالای SMA 50 روزه و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸.۰۷ دلار) برسانند تا راه را به ۹.۱۷ دلار و افزایش احتمالی تا ۱۰ دلار هموار کنند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. شکست و بسته شدن آن می تواند نشان دهد که جفت DOT/USDT ممکن است به کف رسیده باشد. پس از آن، این جفت می‌تواند به مقاومت سربار ۱۲.۴۴ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک حرکت کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتری عمل می‌کنند. فروشندگان سعی می کنند این جفت را به زیر ۷ دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است به ۶ دلار کاهش یابد.

SHIB/USDT

شیبا اینو (SHIB) در چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۳ دلار) معامله شده است که حاکی از ادامه بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها است.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

صاف شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و نقطه میانی نزدیک به RSI نشان می دهد که جفت SHIB/USDT ممکن است برای چند روز آینده محدود باقی بماند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت می تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار سقوط کند. در زیر این، افت تا ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار امکان پذیر است که حمایت مهمی برای گاوها فراهم می کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت افزایش یابد و از ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار خارج شود، جفت می تواند سفر خود را به سمت شمال به سمت ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار آغاز کند. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) همراه با SMA 50 روزه (۰.۸۲ دلار) در چهار روز گذشته افزایش یافته است زیرا گاوها در حال خرید این کاهش هستند. خرس ها تلاش خواهند کرد تا بهبودی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۶ دلار) متوقف کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد جفت MATIC/USDT را به زیر سطح بحرانی ۰.۷۵ دلار کاهش دهند. در این صورت، این جفت می تواند به حمایت اصلی بعدی در ۰.۶۳ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر حمایت ۰.۷۵ دلار حفظ شود، این جفت تلاش خواهد کرد تا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند و سعی کند به مقاومت سربار در ۱.۰۵ دلار صعود کند. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا