اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۸/۱۷: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، SHIB، AVAX

ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام اصلاح شده اند زیرا معامله گران قبل از دقایق چهارشنبه FOMC عصبی شده بودند، اما نقطه استرس واقعی این خواهد بود که آیا معامله گران «افت را خواهند خرید».

بیت کوین (BTC) در ۱۷ آگوست به ۲۴۵۰۰ دلار بازگشت. منابع مانیتورینگ زنجیره‌ای Material Indicators گفت که Fire Charts نقدینگی را شبیه به‌های محلی قبلی می‌داند.

دلیل دیگری که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باید محتاط باشند این است که بازیابی S&P 500 در کوتاه مدت به سطوح بیش از حد خرید رسیده است. جولیان تیمر، مدیر کلان جهانی در مدیریت دارایی Fidelity Investments، گفت که ۸۸ درصد از سهام S&P 500 بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می‌شوند که «تعجب‌آور» است.

برخی محتاط بودند، زیرا مایکل بری، سرمایه گذار، که به دلیل کوتاه کردن حباب مسکن در سال ۲۰۰۸ معروف بود، تقریباً سبد سهام خود را در سه ماهه دوم سال جاری در انتظار سقوط بازار سهام خالی کرد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در حالی که کوتاه‌مدت نامشخص به نظر می‌رسد، سرمایه‌گذاران شرکتی که معمولاً در بلندمدت در این بازی هستند، سرمایه‌گذاری خود را در صنعت بلاک چین از جمله فضای کریپتو افزایش می‌دهند. بر اساس این گزارش، ۶ میلیارد دلار استارت آپ های بلاک چین بین سپتامبر ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲. این بیش از سه برابر ۱.۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده توسط مشاغل از ژانویه ۲۰۲۱ تا سپتامبر ۲۰۲۱ است.

سطوح نزولی قابل توجهی که نشان می دهد بهبود ممکن است متوقف شود چیست؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

گاوها سعی کردند بیت کوین را به بالای مقاومت ۲۴۶۶۸ دلاری در ۱۷ آگوست برسانند، اما هسته بلند کندل نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند. قیمت کاهش یافت تا به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۴۹۶ دلار) برسد. این سطح احتمالاً باعث جذب خرید قوی توسط گاوها می شود.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است که نشان می دهد تقاضا و عرضه در تعادل هستند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، تعادل می تواند به نفع خرس ها کاهش یابد و این جفت به SMA 50 روزه (۲۲۱۶۰ دلار) سقوط کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند و به بالای ۲۵۲۰۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها دوباره در حال افزایش حرکت هستند. پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند تا ۲۸۰۰۰ دلار افزایش یابد، که می تواند دوباره خرس ها را دفاعی قوی نشان دهد.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) از ۱۸۵۳ دلار در ۱۶ آگوست افزایش یافت و گاوها تلاش کردند قیمت را به بالای ۲۰۰۰ دلار در ۱۷ آگوست برسانند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها از این وضعیت استفاده خواهند کرد تا قیمت را به منطقه حمایت قوی بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷۷۲ دلار) و ۱۷۰۰ دلار بکشند. اگر گاوها بخواهند روند صعودی را حفظ کنند، این منطقه مهمی برای دفاع است.

اگر قیمت از این منطقه حمایت جهش کند، جفت ETH/USDT می تواند مقاومت ۲۰۳۰ دلار را مجددا آزمایش کند. شکست و بسته شدن در این سطح می تواند راه را برای حرکت به سمت خط روند نزولی هموار کند.

از طرف دیگر، در صورت شکسته شدن حمایت ۱۷۰۰ دلاری، این جفت ممکن است به SMA 50 روزه (۱۴۹۲ دلار) سقوط کند. این می تواند شروع مرحله بعدی صعود را به تاخیر بیندازد و این جفت را برای چند روز محدود نگه دارد.

BNB/USDT

خریداران سعی کردند بایننس کوین (BNB) را در ۱۷ آگوست بالاتر ببرند، اما هسته بلند کندل نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. این قیمت را به EMA 20 روزه (۳۰۷ دلار) رساند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، جفت BNB/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۲۷۰ دلار) کاهش یابد. این سطح احتمالاً دوباره خرید را جذب خواهد کرد و در صورت افزایش قیمت، این جفت می تواند برای مدتی بین ۲۷۰ تا ۳۳۸ دلار حفظ شود.

احتمال دیگر بازگشت قوی قیمت از سطوح فعلی است. اگر چنین است، احساسات مثبت باقی می ماند و نشان می دهد که معامله گران در حال خرید در مسیر نزولی هستند. گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا ناحیه مقاومت بالای ۳۳۸-۳۵۰ دلار را پاک کنند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند به ۳۸۳ دلار و سپس ۴۱۳ دلار صعود کند.

XRP/USDT

گاوها با موفقیت از منطقه بین میانگین های متحرک دفاع کردند و سعی کردند XRP را به بالای مقاومت سربار ۰.۳۹ دلار در ۱۷ آگوست برسانند. سرزندگی

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از EMA 20 روزه (۰.۳۷ دلار) خارج شود و به پایان برسد، توقف بعدی می تواند SMA 50 روزه (۰.۳۵ دلار) باشد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است. زیرا اگر کمتر از آن بسته شود، جفت XRP/USDT می‌تواند برای چند روز دیگر بین ۰.۳۰ تا ۰.۳۹ دلار به محدوده محدود ادامه دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک جهش کند، گاوها تلاش خواهند کرد تا مانع سربار ۰.۳۹ دلاری را دوباره برطرف کنند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند تا ۰.۴۸ دلار و حتی ۰.۵۴ دلار افزایش یابد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) از سطح شکست ۰.۵۵ دلاری در ۱۶ آگوست بازگشت، اما خرس‌ها همچنان به چالش قوی در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند، همانطور که هسته بلند کندل ۱۷ آگوست نشان می‌دهد.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

فروش شدید توسط خرس‌ها، قیمت را به حمایت بحرانی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۳ دلار) رسانده است. وقفه زیر این سطح نشان می دهد که مزیت کوتاه مدت به نفع فروشندگان کاهش یافته است. سپس جفت ADA/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۰.۴۹ دلار) کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش کند، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. گاوها سپس سعی خواهند کرد جفت را به بالای ۰.۶۰ دلار برسانند تا رالی را از سر بگیرند. این می تواند منجر به افزایش تا ۰.۶۳ دلار و سپس به ۰.۷۰ دلار شود.

Sol/USDT

سولانا (SOL) سعی کرد از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۲ دلار) بازگردد، اما هسته بلند کندل ۱۷ آگوست نشان می دهد که خرس ها هر سود کوچکی را می فروشند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط حمایت کاهش دهند. اگر آنها بتوانند این کار را انجام دهند، الگوی توسعه مثلث صعودی صعودی را باطل می کند. سپس جفت SOL/USDT می تواند به ۳۷.۵۰ دلار و سپس به ۳۴.۵۰ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین های متحرک جهش کند، نشان می دهد که گاوها ممکن است در حال کاهش باشند. سپس خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار ۴۸ دلار برسانند. در صورت موفقیت، یک راه اندازی صعودی را تکمیل می کند و این جفت می تواند تا ۶۰ دلار صعود کند.

Doge/USDT

خرس های ۱۵ آگوست Dogecoin (DOGE) را به زیر سطح شکست ۰.۰۸ دلار رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. گاوها به طور فعال این کاهش را خریدند و در ۱۶ آگوست بهبود را از سر گرفتند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبودی را در ۰.۰۹ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها از شکستن به زیر ۰.۰۸ دلار اجتناب کنند، احتمال افزایش تا ۰.۱۰ دلار بیشتر است. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. فراتر از این می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) شروع به حرکت به سمت بالا کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. برای باطل کردن این دیدگاه صعودی، خرس‌ها باید پایین‌تر از خط روند مثلث فرو رفته و قیمت را حفظ کنند.

مربوط: پس از شوخی های ایلان ماسک درباره خرید تیم، توکن های جعلی منچستریونایتد ۳۰۰۰ درصد افزایش یافت.

نقطه/USDT

گاوها با موفقیت از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸.۶۲ دلار) در ۱۵ و ۱۶ آگوست دفاع کردند، اما نتوانستند از آنجا به یک بازگشت قوی دست یابند. تلاش گاوها برای فشار دادن نقطه پولکا (DOT) به بالای مقاومت ۹ دلاری، در ۱۷ آگوست با مقاومت شدید روبرو شد.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش می کنند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، می‌توانیم گاوهای تهاجمی را که ممکن است در سطوح بالاتر خریداری کرده باشند، بگیریم. طبیعتی وجود دارد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و به بالای ۹ دلار برسد، نشان دهنده این است که گاوها فعالانه در سطوح پایین تر خرید می کنند. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا با فشار دادن جفت به بالای مقاومت سربار در ۹.۶۸ دلار، ریکاوری را از سر بگیرند. سپس این جفت می تواند تا ۱۰.۸۰ دلار و سپس به ۱۲.۴۴ دلار حرکت کند.

SHIB/USDT

اصلاح شیبا اینو (SHIB) در ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار در ۱۵ آگوست متوقف شد، اما گاوها در مقاومت بالای ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار قوی هستند، همانطور که از هسته بلند کندل ها در ۱۶ و ۱۷ آگوست با مقاومت مشاهده می شود.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

شکست در رفع مانع سربار ممکن است خرس ها را جسور کند تا قیمت را به سمت حمایت قوی ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار سوق دهند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است.

سپس جفت SHIB/USDT می تواند برای چند روز در محدوده وسیعی بین ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار و ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار گیر کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و منطقه مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار را به ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار بشکند، جفت می تواند به ۰.۰۰۰۰۲۲ دلار حرکت کند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، صعود به $۰.۰۰۰۰۲۶ ممکن است.

AVAX/USDT

بهمن (AVAX) همچنان به سمت سطح شکست ۲۶.۳۸ دلار کاهش می یابد. گاوها احتمالا این کاهش را می خرند و سعی می کنند این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه AVAX/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از ۲۶.۳۸ دلار جهش کند، خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت AVAX/USDT را بالاتر از مقاومت سربار ۳۱ دلار قرار دهند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند تا ۳۳ دلار و سپس به هدف الگوی ۳۹.۰۵ دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر سطح شکست برسد، برخی گاوهای تهاجمی ممکن است به دام بیفتند. در نتیجه، افت به SMA 50 روزه (۲۲.۷۰ دلار) و افت به حمایت مثلث صعودی امکان پذیر است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

ارائه دهنده داده های بازار بیت کوین بزنید تبدیل پول.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا