🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۵/۱: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، MATIC، DOGE، SOL


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین و اکثر آلت کوین های بزرگ شاهد فروش تهاجمی در سطوح بالاتر بوده اند که نشان می دهد خرس ها در شرف احیای هستند.

جی پی مورگان چیس به عنوان برنده مزایده برای به دست آوردن سپرده ها و “اکثریت قابل توجهی از دارایی ها” در بانک مشکل دار First Republic ظاهر شده است. این سومین ورشکستگی یک بانک محلی در ایالات متحده از ماه مارس بود و آسیب پذیری های سیستم بانکداری سنتی را آشکار کرد.

در همین حال، بیت کوین (BTC) برای چهار ماه متوالی از ژانویه تا آوریل افزایش یافت که آخرین رکورد ثبت شده در سال ۲۰۱۳ است. آیا بهبودی تا ماه مه ادامه خواهد داشت؟

داده های تاریخی هیچ تسلط واضحی برای گاوها و خرس ها در ماه مه نشان نمی دهد. بر اساس داده های Coinglass، نتایج ماهانه ماه می پنج مثبت و پنج منفی بود که عملکرد در وسط تقسیم شد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

بازیابی بیت کوین با یک مانع سخت بالای ۳۰۰۰۰ دلار مواجه است که نشان می دهد گاوها نسبت به خرید در سطوح بالاتر محتاط هستند. این می تواند به دلیل جلسه فدرال رزرو باشد که به افزایش نوسانات کوتاه مدت معروف است.

اگر می خواهند شانس خود را برای ادامه روند صعودی حفظ کنند، گاوها باید با بیت کوین از چه سطحی دفاع کنند و آلت کوین ها را انتخاب کنند؟ بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۰۳۵) در ۲۶ آوریل بازگشت و به مقاومت سربار ۴۲۰۰ در ۱ می رسید.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

انتظار می‌رود که خرس‌ها یک دفاع قوی در منطقه بین ۴۲۰۰ تا ۴۳۲۵ راه‌اندازی کنند. اگر قیمت از ناحیه سربار سقوط کند اما از میانگین‌های متحرک پایین‌تر نرود، احساس مثبت می‌شود که نشان می‌دهد معامله‌گران در حال خرید نزولی هستند.

این امر احتمال شکست های بالای ۴۳۲۵ را افزایش می دهد. سپس این نما می تواند به سمت ۴۵۰۰ شتاب بگیرد و سپس به ۴۶۵۰ برسد.

اگر خرس‌ها می‌خواهند دست بالا را به دست آورند، قیمت باید به سرعت به زیر SMA 50 روزه برسد. این می تواند شاخص را در خط روند صعودی فرو ببرد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

پس از معامله بین حمایت ۱۰۰.۸۲ و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۱.۹۳) در چند روز گذشته، شاخص دلار آمریکا (DXY) در آستانه خروج از محدوده است.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

شاخص قدرت نسبی (RSI) به تدریج به سمت وسط در حال افزایش است که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند، شاخص می تواند تا SMA 50 روزه (۱۰۳.۰۵) حرکت کند.

چنین حرکتی نشان می دهد که شاخص می تواند برای چند روز دیگر در محدوده ۱۰۰.۸۲ تا ۱۰۶ باقی بماند.

اگر خرس ها بخواهند موقعیت خود را بیشتر تثبیت کنند، قیمت باید به زیر ۱۰۰.۸۲ کاهش یابد. این یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند و می تواند یک روند نزولی را به سمت ۹۷.۵۰ شروع کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

هسته بلند کندل استیک بیت کوین در ۳۰ آوریل نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت بالای ۳۰۰۰۰ دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

قیمت در ۱ می کاهش یافته و کاهش یافته است، اما نکته مثبت جزئی این است که گاوها به سختی از SMA 50 روزه (۲۸۱۴۶ دلار) دفاع می کنند. این نشان می دهد که جفت BTC/USDT ممکن است برای مدتی بین ۲۶۹۴۲ تا ۳۰۰۰۰ دلار شناور باشد.

یک معامله با محدوده باریک معمولاً با افزایش دامنه دنبال می شود. اگر قیمت به کمتر از ۲۶۹۴۲ دلار ادامه دهد، جفت ممکن است به حمایت بحرانی ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر محدوده به بالای ۳۰۰۰۰ دلار برسد، جفت می تواند تا ۳۱۰۰۰ دلار و سپس به ۳۲۴۰۰ دلار برسد. شکست در این سطح نشان دهنده افزایش حرکت خواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

گاوها برای حفظ قیمت بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۹۶ دلار) تلاش می کنند که نشان می دهد خرس ها به دنبال تبدیل این سطح به مقاومت هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج شروع به حرکت کرده و RSI به زیر ۴۵ رسیده است. اگر بازار نزولی کاهش یابد و به زیر ۱۷۸۵ دلار برسد، جفت ETH/USDT می‌تواند تا سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی ۱۶۶۳ دلار کاهش یابد.

اگر برخلاف این فرض، قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد دوباره جفت را به بالای سطح روانی ۲۰۰۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند تا سطح مقاومت بالای ۲۲۰۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در ۳۰ آوریل از SMA 50 روزه (۳۲۳ دلار) برگشت، که نشان می دهد گاوها با تمام توان خود به دفاع از این سطح ادامه می دهند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

طی چند روز گذشته، اکشن قیمت یک الگوی مثلثی متقارن را تشکیل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین خریداران و فروشندگان است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲۸ دلار) به تدریج در حال افزایش است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است.

هنگامی که خریداران قیمت را به بالای مثلث فشار می دهند، شروع یک روند صعودی جدید است. پس از آن، جفت BNB/USDT می تواند به سمت هدف الگوی ۳۸۰ دلار و سپس ۴۰۰ دلار حرکت کند.

خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها سعی خواهند کرد این جفت را به زیر خط حمایت مثلث فرو ببرند و اصلاح را تا ۲۸۰ دلار عمیق تر کنند.

تحلیل قیمت XRP

بازیابی XRP (XRP) در ۲۹ آوریل با متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار) برخورد کرد.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در ۰.۴۳ دلار برسانند. این یک سطح مهم برای مشاهده است که اگر شکست می خورد، جفت XRP/USDT می تواند به حمایت اصلی بعدی ۰.۳۶ دلار کاهش یابد.

اولین نشانه قدرت شکست و بسته شدن EMA 20 روزه است. حرکتی مانند این نشان می دهد که خرس ها در حال از دست دادن حرکت هستند. این می تواند در را برای تجمع احتمالی به خط مقاومت باز کند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت می تواند تا ۰.۵۶ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

خریداران برای فشار دادن کاردانو (ADA) به بالای خط گردن مشکل پیدا می کنند، که نشان می دهد خرس ها به شدت از سطوح دفاع می کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که قیمت اجازه نداده است به زیر SMA 50 روزه (۰.۳۸ دلار) برسد. RSI در محدوده منفی قرار دارد و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۰ دلار) ثابت است، که نشان می دهد خرس ها در تلاش برای به دست آوردن دست برتر هستند.

اگر قیمت ADA به زیر ۰.۳۷ دلار برسد، فروش می تواند تشدید شود و جفت ADA/USDT می تواند به حمایت بعدی در ۰.۳۳ دلار سقوط کند.

گاوها باید از مانع خط گردن عبور کنند تا یک آزمون مجدد را ۰.۴۶ دلار تعیین کنند. شکست در این سطح نشانه شروع یک روند صعودی جدید خواهد بود.

مربوط: بایگانی متا SEC برنامه هایی را برای ارائه اوراق بهادار بدهی نشان می دهد

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) با فروش توسط خرس ها روبرو می شود در حالی که گاوها در تلاش برای دفاع از حمایت ۰.۹۴ دلار هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

بعید به نظر می رسد که این معامله با محدوده محدود طولانی مدت ادامه یابد. متحرک نمایی ۲۰ روزه نزولی (۱.۰۳ دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در حال پایین آمدن است. اگر خرس ها به ۰.۹۴ دلار سقوط کنند، جفت MATIC/USDT می تواند به سمت ۰.۶۹ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، آغاز یک بهبود قوی تر را نشان می دهد. پس از آن، یک تجمع تا خط مقاومت که در آن گاوها دوباره با مقاومت خرس ها روبرو می شوند، محتمل است.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۸ دلار) در ۳۰ آوریل رد شد. این نشان می دهد که این احساسات منفی است و خرس ها از رالی برای فروش استفاده می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

قیمت به حمایت نزدیک به ۰.۰۸ دلار رسید. شکست در این سطح نشان می دهد که خرس ها پیشتاز شده اند. فروشندگان یک مزیت ایجاد می کنند و سعی می کنند جفت DOGE/USDT را به پشتیبانی بعدی ۰.۰۷ دلار برسانند. انتظار می رود گاوها به طور کامل از منطقه بین ۰.۰۷ تا ۰.۰۶ دلار دفاع کنند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی جهش کند و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تر انباشته می شوند. ممکن است افزایش یابد. پس از آن، قیمت Dogecoin می تواند تا ۰.۱۱ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) از ۲۴ دلار در ۳۰ آوریل کاهش یافت. قیمت به SMA 50 روزه (۲۱.۷۴ دلار) رسیده است، سطح مهمی برای تماشا.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اگر خرس ها به زیر SMA 50 روزه برسند، مزیت کوتاه مدت به نفع خرس ها خواهد بود. پس از آن، جفت SOL/USDT می تواند به حمایت قوی در ۱۸.۷۰ دلار سقوط کند. خریداران احتمالاً از این سطح با قدرت دفاع خواهند کرد. اگر قیمت از ۱۸.۷۰ دلار جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد دوباره با ۲۴ دلار مانع را برطرف کنند.

اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، این جفت ارز به ۲۷.۱۲ دلار صعود خواهد کرد. افت از این سطح می تواند برای مدتی منجر به عملکرد قیمت در محدوده ۲۷.۱۲ تا ۱۸.۷۰ دلار شود. از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۷.۱۲ دلار برسانند، توقف بعدی می تواند تا ۳۹ دلار باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا