اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۳/۱۷: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، SHIB


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین به بالای ۲۵۰۰۰ دلار صعود کرده است که نشان دهنده شروع یک صعود جدید به ۳۲۰۰۰ دلار است اگر گاوها این سطح را برای حمایت در عقب نشینی بعدی تغییر دهند.

پس از بهبودی در ۱۶ مارس، بازار سهام ایالات متحده دوباره در ۱۷ مارس سقوط کرد. سرمایه گذاران نگران آسیب پذیری بانک های ایالات متحده و اروپا هستند. خط نقره ای برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال این است که بیت کوین (BTC) از بازار سهام جدا مانده و به بالاترین سطح خود از ۱۲ ژانویه رسیده است.

مایکل نووگراتز، بنیانگذار و مدیرعامل Galaxy Digital در مصاحبه ای با CNBC گفت که ایالات متحده و جهان با یک بحران اعتباری مواجه خواهند شد زیرا بانک ها وام های خود را برای افزایش سرمایه کاهش می دهند. او گفت که سرمایه گذاران باید در درازمدت از بیت کوین و ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

به نظر می رسد انقباض کمی جای خود را به عصر تسهیل کمی داده است. بانک‌ها در حال حاضر ۱۵۰ میلیارد دلار از فدرال رزرو وام گرفته‌اند که بیشتر از وام گرفته شده در طول بحران مالی سال ۲۰۰۸ است.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که فدرال رزرو در یک هفته ۳۰۰ میلیارد دلار به ترازنامه خود اضافه کرد. QE 2020 باعث افزایش قیمت بیت کوین شد، از حدود ۴۰۰۰ دلار به ۶۹۰۰۰ دلار.

آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟ آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند بالاترین سطح را حفظ کنند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین این افت را در ۱۵ مارس به ۲۴۰۰۰ دلار خریدند و قیمت را به بالای مقاومت بالای سربار قوی ۲۵۲۵۰ دلار در ۱۷ مارس رساندند. این الگوی سر و شانه معکوس (H&S) را تکمیل می کند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

بدون مقاومت قابل توجهی بین سطوح فعلی و ۳۲۰۰۰ دلار، گاوها ممکن است به راحتی این فاصله را در مدت زمان کوتاهی طی کنند. خرس‌ها ممکن است یک دفاع قوی در ۳۲۰۰۰ دلار داشته باشند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند روند صعودی را تا هدف الگوی ۳۵۰۲۴ دلار گسترش دهد.

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۲۹۸ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها کنترل دارند.

اگر خرس‌ها می‌خواهند کنترل را دوباره به دست آورند، باید فوراً جهت خود را معکوس کنند و جفت را به زیر میانگین‌های متحرک فرو ببرند. تا آن زمان، گاوها احتمالاً این کاهش را یک فرصت خرید می‌دانند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در ۱۶ مارس از میانگین های متحرک جهش کرد که نشان می دهد معامله گران در حال خرید در مسیر نزولی هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای منطقه مقاومت ۱۷۴۳-۱۷۸۰ دلار حفظ کنند. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت ETH/USDT می تواند به سمت ۲۰۰۰ دلار قابل توجه روانی افزایش یابد. این آخرین مانع برای این جفت است تا نشانه شروع یک روند صعودی بالقوه باشد.

خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها سعی خواهند کرد تا رالی را در منطقه بالای سر متوقف کنند و جفت را به زیر میانگین متحرک برگردانند.

تحلیل قیمت BNB

دم بلند BNB (BNB) در کندل ۱۵ مارس نشان می دهد که گاوها در حال خرید یک قطره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۲ دلار) هستند. این نشان می دهد که این احساسات از فروش صعودی به خرید در جهت نزولی تغییر کرده است.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

رالی امداد در ۱۷ مارس شتاب گرفت زیرا از مقاومت بالای ۳۱۸ دلار بالاتر رفت.

خریداران به دنبال تقویت بیشتر موقعیت خود با بالا بردن قیمت به بالای ۳۳۸ دلار هستند. انجام این کار الگوی H&S منفی را غیرفعال می کند. جفت BNB/USDT می تواند ابتدا تا ۳۶۰ دلار افزایش یابد و سپس به ۴۰۰ دلار برسد.

از جنبه منفی، وقفه زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که خرس ها به صندلی راننده بازگشته اند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در محدوده تنگ بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۳۸ دلار) و پشتیبانی ۰.۳۶ دلار در حال تثبیت است.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

نوسانات معمولاً پس از یک محدوده محدود از معاملات افزایش می یابد. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، شروع یک بهبود قوی تر به ۰.۴۲ دلار خواهد بود. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کند، اما در صورت عبور، می تواند به ۰.۵۱ دلار برسد.

اگر قیمت به زیر ۰.۳۶ دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. پس از آن، افت به منطقه حمایت قوی بین ۰.۳۲ تا ۰.۳۰ دلار امکان پذیر است.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) بین SMA 50 روزه (۰.۳۶ دلار) و پشتیبانی قوی در ۰.۲۹ دلار گیر کرده است. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۴ دلار) برسانند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

اگر چنین شود، جفت ADA/USDT می تواند تا SMA 50 روزه حرکت کند. این سطح ممکن است فروشندگانی را جذب کند که به دنبال کاهش سرعت بهبود هستند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، عمل محدود به محدوده می تواند برای مدتی ادامه یابد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، این جفت می تواند تا خط گردن الگوی معکوس H&S افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. شکست و بسته شدن آن می تواند نشانه آغاز یک روند صعودی جدید باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از سطوح ۰.۰۷ دلار جهش کرده و به خط روند نزولی رسیده است. این نشان می دهد که گاو نر با کاهش جزئی خرید می کند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

شکست بالاتر از خط روند نزولی و بسته شدن اولین نشانه پایان اصلاح است. SMA 50 روزه (۰.۰۸ دلار) ممکن است به عنوان مقاومت عمل کند، اما احتمال شکست وجود دارد. پس از آن، جفت DOGE/USDT می تواند به سمت ۰.۰۹ دلار و سپس به ۰.۱۰ دلار حرکت کند.

شکست منطقه ۰.۱۰ تا ۰.۱۱ دلار می تواند منجر به افزایش تا ۰.۱۶ دلار شود، بنابراین انتظار می رود فروشندگان تمام تلاش خود را برای دفاع از منطقه ۰.۱۰-۰.۱۱ دلار انجام دهند. از جنبه نزولی، شکست به زیر سطح حمایت ۰.۰۷ دلار به نفع خرس ها خواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) از ۱.۰۷ دلار در ۱۵ مارس افزایش یافت، که نشان می دهد گاوها در تلاش هستند تا سطح ۱.۰۵ دلار را به حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۶ دلار) کاهش یافته است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد عرضه و تقاضا در تعادل هستند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۱.۲۲ دلار) برسانند، جفت MATIC/USDT می تواند شتاب بگیرد و به ۱.۳۰ دلار برسد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما می توان از آن فراتر رفت. توقف بعدی می تواند ۱.۴۲ دلار باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به طور قابل توجهی از SMA 50 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه خواهند داد. سپس این جفت می تواند برای مدتی بین SMA 50 روزه و ۱.۰۵ دلار شناور باشد.

مربوط: شرط بندی روی سردرگمی: Deribit معاملات آتی نوسانات بیت کوین را راه اندازی کرد

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) از ۱۸.۷۰ دلار در ۱۶ مارس بازگشت.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

رالی تسکین به میانگین متحرک رسیده است و احتمالاً مقاومت قوی ارائه خواهد کرد. اگر قیمت به زیر ۱۸.۷۰ دلار سقوط کند، جفت SOL/USDT به SMA 50 روزه (۲۲.۲۱ دلار) و ۱۵.۲۸ دلار خواهد رفت. ممکن است در محدوده بین قیمت باقی بماند.

پس از اینکه گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دادند، این جفت یک تغییر روند بالقوه را نشان می دهد. این می تواند منجر به رالی تا ۲۷.۱۲ دلار شود.

تحلیل قیمت پولکادوت

نقطه پولکا (DOT) در ۱۵ مارس به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۰۹ دلار) رسید، اما خرس‌ها نتوانستند این سطح را حفظ کنند. خریداران این کاهش را خریداری کردند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۶ مارس بازگرداندند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

گاوها به دنبال ایجاد مزیت با بالا بردن قیمت بالاتر از مقاومت سربار SMA 50 روزه (۶.۴۱ دلار) هستند. اگر این سطح مقیاس شود، جفت DOT/USDT می تواند تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸% در ۶.۸۵ دلار افزایش یابد.

این سطح باید دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها میانگین های متحرک را به سمت حمایت در عقب نشینی بعدی برگردانند، نشان می دهد که آنها در حال نزول خرید هستند. این باعث می شود که این جفت یک الگوی H&S معکوس تشکیل دهد.

برعکس، اگر قیمت دوباره از SMA 50 روزه پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان دهنده عملکرد محدود محدوده برای چندین روز است.

تحلیل قیمت شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) در ۱۶ مارس از حمایت ۰.۰۰۰۰۱۰ دلاری خود عقب نشینی کرد، که نشان می دهد گاوها در شرف آغاز بازگشت هستند.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

بهبود در منطقه بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۱ دلار) و خط روند نزولی کانال نزولی با مقاومت مواجه است. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت SHIB/USDT می تواند به خط پشتیبانی کانال کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای کانال فشار دهند، نشان می‌دهد که مرحله اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. SMA 50 روزه (۰.۰۰۰۰۱۲ دلار) نیز ممکن است مقاومت سختی داشته باشد، اما اگر این سطح پاک شود، جفت SHIB/USDT می تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار و سپس تا ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا