اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۰/۱۹: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، MATIC، SHIB

قیمت بیت کوین و اکثر آلتکوین ها کاهش یافته است و به دنبال آزمایش مجدد سطوح پشتیبانی اساسی است.

فقدان یک کاتالیزور قطعی و قدرت در شاخص دلار آمریکا (DXY) بهبود دارایی های ریسک را محدود کرده است. بیت کوین (BTC) در جستجوی یک شکست گریزان در محدوده باریکی گیر کرده است. هر چه بیت کوین بیشتر در این محدوده هزینه کند، شکست نهایی از آنجا بزرگتر است.

به نظر نمی‌رسد که عدم قطعیت کوتاه‌مدت کریپتوکارنسی چشم‌انداز بلندمدت سرمایه‌گذاران نهادی را تغییر داده باشد. رابین وینس، مدیرعامل BNY Mellon می‌گوید نظرسنجی انجام شده توسط بانک نشان می‌دهد که ۹۱ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی مشتاق سرمایه‌گذاری در نوعی دارایی توکن‌شده در چند سال آینده هستند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

در حالی که برخی معتقدند موسسات مالی در انتقال به ارزهای رمزنگاری شده کند بوده اند، جان داگوستینو، مشاور ارشد کوین بیس، خلاف این را باور دارد. دآگوستینو در مصاحبه ای با SALT گفت: «اینرسی نهادی بسیار واقعی است، اما برای دارایی های دیجیتال، پذیرش نهادی «بسیار سریع پیش می رود».

سطوح حمایتی حیاتی که گاوها برای جلوگیری از سقوط بیت کوین و انتخاب آلت کوین ها باید به آن پایبند باشند چیست؟ بیایید ۱۰ نمودار برتر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

خرس ها با موفقیت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۹۶۵۹ دلار) در ۱۷ و ۱۸ اکتبر دفاع کردند. این قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹۳۸۴ دلار) در ۱۸ اکتبر رساند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان دوباره تلاش خواهند کرد تا پشتیبانی فوری را با قیمت ۱۸۸۴۳ دلار به چالش بکشند. شکستن زیر این سطح می تواند فروش را افزایش دهد و جفت BTC/USDT را بین ۱۸۱۲۵ تا ۱۷۶۲۲ دلار به منطقه پشتیبانی بحرانی برساند. ما انتظار داریم که خرس‌ها با تمام توان از این منطقه دفاع کنند زیرا شکستن زیر آن می‌تواند آغازگر مرحله بعدی روند نزولی باشد.

اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن خط روند نزولی خواهد بود. این می تواند خرید بیشتری را جذب کند و قیمت را به ۲۰۵۰۰ دلار برساند. پس از آن، جفت ممکن است به سمت مقاومت بعدی ۲۲۸۰۰ دلار حرکت کند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در ۱۷ اکتبر دوباره وارد یک الگوی مثلث متقارن شد، اما گاوها نتوانستند بهبودی را حفظ کنند. قیمت در ۱۸ اکتبر کاهش یافت و خرس ها به دنبال کاهش قیمت به ۱۲۶۳ دلار بودند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳۲۰ دلار) به تدریج در حال حرکت به سمت پایین است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خرس ها است. اگر قیمت به زیر ۱۲۶۳ دلار برسد، جفت ETH/USDT می تواند به ۱۱۹۰ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی یا حمایت ۱۲۶۳ دلاری افزایش یابد، نشان می‌دهد که سطوح پایین‌تر در حال جذب خریداران هستند. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث برسانند.

در این صورت، جفت می تواند به خط روند نزولی کانال نزولی صعود کند. شکست این مقاومت می تواند نشان دهنده پایان روند نزولی باشد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در چند روز گذشته بین ۲۵۸ تا ۳۰۰ دلار تثبیت شده است، اما خرس‌ها در تلاش هستند تا با دفاع از میانگین‌های متحرک برتری کسب کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان سعی خواهند کرد تا قیمت را تا محدوده پشتیبانی ۲۵۸ دلار افزایش دهند. آزمایش مکرر سطح پشتیبانی در مدت زمان کوتاهی سطح حمایت را تضعیف می کند. اگر این سطح بشکند، جفت BNB/USDT می‌تواند به حمایت بعدی در ۲۱۶ دلار سقوط کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۵ دلار) و RSI نزدیک به ۴۵ نشان می دهد که خرس ها حاشیه کمی دارند.

اگر برخلاف این فرض، قیمت افزایش یابد و از میانگین های متحرک خارج شود، جفت می تواند محدود بماند و تا مقاومت فوری ۳۰۰ دلار بالا رود.

XRP/USDT

XRP (XRP) بهبود یافت و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار) در ۱۷ اکتبر رسید، اما گاوها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. این نشان می دهد که خرس ها در رالی ها می فروشند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

قیمت به شدت کاهش یافت و متحرک نمایی ۲۰ روزه را در ۱۸ اکتبر شکست. فروش شدت گرفت و جفت XRP/USDT به خط حمایت مثلث سقوط کرد. این سطح مهمی است که باید در کوتاه مدت مراقب آن باشید، زیرا شکستن زیر آن می تواند منجر به کاهش تا ۰.۴۱ دلار شود.

اولین نشانه حرکت صعودی، شکست و بسته شدن ۰.۴۹ دلار خواهد بود. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به منطقه بالای سر بین خط مقاومت و ۰.۵۶ دلار فشار دهند. شکست و بسته شدن این منطقه می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد.

ADA/USDT

در یک روند قوی، تجمعات امدادی معمولاً ۱-۳ روز طول می کشد و این همان چیزی است که در مورد کاردانو (ADA) اتفاق افتاد. پس از دو روز بهبود در ۱۸ اکتبر، قیمت ها کاهش یافت.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا مزیت خود را ایجاد کنند و جفت ADA/USDT را به خط حمایت گوه در حال سقوط فرو ببرند. اگر این حمایت نیز شکسته شود، فروش می تواند تسریع شود و جفت به ۰.۳۰ دلار سقوط کند.

گاوها برای جلوگیری از سقوط باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۹ دلار) برسانند. سپس این جفت می تواند به سمت خط مقاومت گوه حرکت کند. شکست در این سطح می تواند نشان دهنده تغییر بالقوه در روند باشد.

Sol/USDT

گاوها نتوانستند قیمت را به خط روند نزولی برسانند زیرا خرس‌ها بهبود را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۱.۴۰ دلار) در ۱۸ اکتبر متوقف کردند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد جفت SOL/USDT را دوباره به خط روند نزولی سوق دهند. خریداران باید بر این مانع غلبه کنند تا در رالی احتمالی تا ۳۵.۵۰ دلار باز شود.

با این حال، خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها قیمت را به زیر ۲۹.۴۲ دلار کاهش می دهند و پایین ترین سطح روزانه ۲۷.۸۷ دلار را که در ۱۳ اکتبر تعیین شده بود، به چالش می کشند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۱۸ اکتبر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) عبور کرد، اما در SMA 50 روزه (۰.۰۶ دلار) یک رالی قوی دریافت کرد. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران با سودهای کوچک به فروش می پردازند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا سطح حمایت نزدیک به ۰.۰۶ دلار کاهش دهند. گاوها در گذشته دو بار با موفقیت از این سطح دفاع کرده اند، بنابراین آنها سعی خواهند کرد دوباره عملکرد را تکرار کنند.

اگر قیمت از سطح حمایت جهش کند، جفت می‌تواند دوباره به سمت میانگین‌های متحرک حرکت کند. صعود به ۰.۰۷ دلار باید بر این مانع غلبه کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر سطح حمایت بشکند، جفت DOGE/USDT می‌تواند به پایین‌ترین سطح ژوئن نزدیک به ۰.۰۵ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها با تمام توان از این سطح دفاع کنند.

مربوط: در اینجا چیزی است که می تواند باعث ایجاد یک «رشد عظیم بیت کوین» شود، زیرا بیت کوین به ۱۹ هزار دلار می چسبد

نقطه/USDT

خریداران نتوانستند نقطه پولکا (DOT) را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۲۷ دلار) در ۱۷ و ۱۸ اکتبر برسانند، که نشان می دهد خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا با کاهش قیمت ها به زیر سطح حمایت بحرانی ۶ دلار، تسلط خود را بیشتر کنند. اگر موفقیت آمیز باشد، فروش سرعت می گیرد و جفت DOT/USDT می تواند به ۵.۶۸ دلار کاهش یابد. اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی می تواند ۵.۳۶ دلار باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۶ دلار به شدت افزایش یابد، نشان دهنده این است که گاوها در یک مسیر نزولی قرار دارند. خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در EMA 20 روزه برطرف کنند و قیمت را به ۶.۶۴ دلار برسانند.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) در ۱۷ اکتبر در بالای خط روند نزولی شکست و بسته شد. این شروع یک بهبود پایدار کوتاه مدت است.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

جفت MATIC/USDT می‌تواند تا ۰.۹۴ دلار افزایش یابد، که می‌تواند خرس‌ها را وادار به انجام یک حرکت دفاعی قوی کند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۱ دلار) جهش کند، این احساسات مثبت می شود و نشان می دهد که معامله گران در حال خرید در مسیر نزولی هستند. این می تواند شانس رالی را تا ۱.۰۵ دلار افزایش دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، نشان می دهد که شکست اخیر ممکن است یک تله صعودی بوده باشد. پس از آن، جفت می تواند تا ۰.۶۹ دلار کاهش یابد.

SHIB/USDT

بازیابی شیبا اینو (SHIB) در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۱ دلار) متوقف شد و قیمت تا حمایت قوی در ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

میانگین های متحرک در حال کاهش و RSI زیر ۳۷ نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. اگر قیمت به زیر ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار سقوط کند، جفت SHIB/USDT می تواند به ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار و سپس به حمایت بحرانی ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از سقوط این جفت جلوگیری کنند، باید قیمت را به سرعت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۰۰۰۰۱۱ دلار) و سپس به ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار برسد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا