🚨 اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت ۱۰/۱۴: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، MATIC

خریداران نتوانستند از بهبود قوی در ۱۳ اکتبر استفاده کنند، که نشان می دهد بازارهای سهام ایالات متحده و بیت کوین همچنان سطوح بالایی از فروش را جذب می کنند.

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) در ماه سپتامبر سالانه ۸.۲ درصد افزایش یافت که از انتظارات اقتصاددانان برای افزایش ۸.۱ درصدی پیشی گرفت. شاخص قیمت مصرف کننده به تبلیغات خود ادامه داد و باعث افزایش شدید اما کوتاه مدت دارایی های ریسک نوسان شد.

S&P 500 در وسیع ترین محدوده معاملاتی خود از سال ۲۰۲۰ حرکت کرده است و بیت کوین (BTC) نیز در ۱۳ اکتبر شاهد یک محدوده بزرگ روزانه بالای ۱۳۲۳ دلار بود. برای چند روز گذشته.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه ۳۶۰

هر دو بازار سهام ایالات متحده و بیت کوین تلاش کردند تا بهبود خود را در ۱۴ اکتبر تمدید کنند، اما فروش در سطوح بالاتر رخ داد، که نشان می دهد خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

آیا افزایش نوسانات می تواند با شکست به سمت صعود به اوج خود برسد یا مرحله بعدی روند نزولی را آغاز خواهد کرد؟

نمودارهای شاخص S&P 500، شاخص دلار آمریکا (DXY) و ارزهای دیجیتال اصلی را برای پیدا کردن آن کاوش کنید.

SPX

شاخص S&P 500 (SPX) در ۱۳ اکتبر سقوط کرد و به ۳,۴۹۱ سقوط کرد، اما سطوح پایین تر باعث خرید بزرگ گاوها شد. ممکن است برخی از خرس‌های تهاجمی را روی پای اشتباهی گرفته باشد و ممکن است برای پوشاندن موقعیت‌های کوتاه خود تقلا کرده باشند. مزرعه برنج.

نمودار روزانه SPX منبع: Trading View

خریداران تلاش کردند تا بازیابی را در ۱۴ اکتبر تمدید کنند، اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. فروشندگان به شدت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (3715) دفاع کردند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا شاخص را به ۳۴۹۱ کاهش دهند که سطح مهمی برای تماشا است. اگر این حمایت شکسته شود، شاخص می تواند به ۳۳۲۵ سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر شاخص از ناحیه حمایت بین ۳۶۳۶ و ۳۴۹۱ بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها ممکن است در جهت نزولی تجمع کنند. خریداران سپس سعی خواهند کرد از سد ۲۰ روزه متحرک متحرک متحرک عبور کنند و خط روند نزولی را به چالش بکشند. هنگامی که این مقاومت فرو می ریزد، نشان می دهد که فاز اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد.

DXYMore

شاخص دلار از ۱۱۳.۹۲ در ۱۳ اکتبر کاهش یافته است، اما گاوها این سقوط را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۲) متوقف کرده اند. این نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید می بینند.

نمودار روزانه DXY منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا از منطقه مقاومت بالای سر بین ۱۱۳.۹۲ تا ۱۱۴.۷۷ دلار خارج شوند. پذیرش بالای این منطقه، نشانه از سرگیری روند صعودی است. پس از آن، شاخص می تواند تا ۱۱۷.۱۴ دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از مقاومت سربار سقوط کند، خرس‌ها سعی می‌کنند شاخص را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند. شکستن زیر این حمایت اولین نشانه ضعیف شدن گاوها خواهد بود.

سپس این شاخص می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (109) سقوط کند. هنگامی که بازار نزولی به زیر خط روند صعودی می‌رسد، تغییر در روند نشان داده می‌شود.

BTC/USDT

بیت کوین در ۱۳ اکتبر از حمایت ۱۸۸۴۳ دلار عبور کرد و به نزدیک ۱۸۱۲۵ دلار سقوط کرد. این سطح خرید را به خود جلب کرد و همانطور که از دم بلند شمعدان ها در روز مشاهده می شود، شروع به بهبود شدید کرد.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک در ۱۴ اکتبر قرار دادند، اما روند صعودی با مقاومت قوی در خط روند نزولی مواجه است. متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۹۴۶۶ دلار) ثابت است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد خریداران و فروشندگان در تعادل هستند.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از مقاومت بالای ۲۰۵۰۰ دلار حفظ کنند، تعادل به نفع گاوها خواهد بود. پس از آن، جفت BTC/USDT می تواند تا ۲۲۸۰۰ دلار افزایش یابد. ما انتظار داریم که خرس ها در این سطح مقاومت قوی ارائه دهند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا به زیر ۱۸۸۴۳ دلار برسند و حمایت را در ۱۸۱۲۵ دلار به چالش بکشند.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در ۱۳ اکتبر به زیر سطح حمایت ۱۲۲۰ دلاری رسید، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را مهار کنند. گاوها به شدت این شیب را خریدند و یک الگوی شمعدانی چکشی تشکیل دادند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

خریداران در ۱۴ اکتبر شتاب مثبت خود را حفظ کرده اند و به دنبال افزایش قیمت به بالای ناحیه سربار بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳۳۱ دلار) و خط مقاومت مثلثی هستند.

اگر بتوانند آن را انجام دهند، جفت ETH/USDT می‌تواند به سمت خط روند نزولی الگوی کانال نزولی حرکت کند. موانع باید برطرف شوند.

خرس ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها تلاش خواهند کرد تا بهبود را در منطقه سربار متوقف کنند و سعی کنند جفت را به زیر ۱۱۹۰ دلار بکشند.

BNB/USDT

در چند روز گذشته، BNB بین ۳۰۰ تا ۲۵۸ دلار محدود شده است. در یک محدوده، معامله گران معمولاً نزدیک به حمایت خرید می کنند و نزدیک به مقاومت می فروشند.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

این همان چیزی است که در ۱۳ اکتبر اتفاق افتاد، زمانی که گاو نر به ۲۵۸ دلار سقوط کرد. خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک در ۱۴ اکتبر برسانند، اما هسته بلند کندل نشان می دهد که خرس ها نزدیک به سطح مقاومت می فروشند. خرس‌ها احتمالاً سعی خواهند کرد دوباره قیمت را به زیر ۲۵۸ دلار و به ۲۱۶ دلار کاهش دهند.

در مقابل، اگر قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک افزایش یابد، جفت BNB/USDT می‌تواند به سمت مقاومت سربار در ۳۰۰ دلار صعود کند. شکست از این سطح می تواند منجر به رالی تا ۳۳۸ دلار شود.

XRP/USDT

XRP (XRP) در ۱۳ اکتبر به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند روند نزولی را حفظ کنند. گاوها پاییز را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساندند.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

هر دو میانگین متحرک روند صعودی دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد به نفع خریداران است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت سربار ۰.۵۶ دلار برسانند. در این صورت، جفت XRP/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به سمت مقاومت سربار بعدی در ۰.۶۶ دلار حرکت کند.

اولین نشانه ضعف، بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. این نشان می دهد که معامله گران ممکن است در سطوح بالاتر سود خود را ارسال کنند. پس از آن، این جفت می تواند به سطح شکست ۰.۴۱ دلار سقوط کند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) حمایت خرید ۰.۳۵ دلار را در ۱۳ اکتبر دریافت کرد، اما گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست ۰.۴۰ دلار در ۱۴ اکتبر برسانند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۱ دلار) به روند نزولی خود ادامه می دهد و RSI در قلمروی بیش از حد فروش قرار دارد که نشان می دهد خرس ها کنترل دارند. اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد و به زیر ۰.۳۵ دلار برسد، نشان می دهد که خرس ها ۰.۴۰ دلار را به مقاومت تبدیل کرده اند. این می تواند شانس کاهش را به ۰.۳۳ دلار افزایش دهد.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، این دیدگاه نزولی می تواند در کوتاه مدت نفی شود. این نشان دهنده تجمع قوی در سطوح پایین است. پس از آن، جفت ADA/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند.

مربوط: بازار خرس بیت کوین تا ۲ تا ۳ ماه ادامه خواهد داشت – مصاحبه با فیلیپ سویفت، تحلیلگر بیت کوین

Sol/USDT

سولانا (SOL) در ۱۳ اکتبر به زیر سطح حمایت ۳۰ دلاری رسید، اما خرس‌ها نتوانستند از این قدرت برای پایین آوردن قیمت به حمایت بحرانی ۲۶ دلار استفاده کنند. گاوها سقوط را در ۲۷.۸۷ دلار متوقف کردند و قیمت را به بالای ۳۰ دلار رساندند.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

خریداران سعی کردند در ۱۴ اکتبر حرکت مثبتی ایجاد کنند، اما با فروش سنگین نزدیک به خط روند نزولی مواجه شدند، همانطور که هسته بلند کندل استیک نشان می دهد. خرس‌ها احتمالاً سعی خواهند کرد دوباره قیمت را به زیر ۳۰ دلار و به ۲۶ دلار کاهش دهند.

اگر گاوها بخواهند این دیدگاه نزولی را نادیده بگیرند، باید جفت SOL/USDT را به بالای خط روند نزولی فشار دهند. این می تواند منجر به رالی تا ۳۵.۵۰ دلار و سپس به ۳۹ دلار شود، جایی که خرس ها ممکن است بار دیگر مقاومت قوی پیدا کنند.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۱۳ اکتبر از حمایت قوی نزدیک به ۰.۰۶ دلار برگشت، که نشان می دهد گاوها به شدت از سطوح دفاع می کنند. خریداران به دنبال افزایش قیمت به بالاتر از میانگین متحرک در ۱۴ اکتبر هستند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOGE/USDT می تواند تا ۰.۰۷ دلار افزایش یابد. این سطح احتمالاً دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل خواهد کرد، اما اگر گاوها قیمت را به بالاتر از آن فشار دهند، این جفت می تواند تا سطح سربار ۰.۰۹ دلار صعود کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا زیر سطح حمایت نزدیک به ۰.۰۶ دلار بشکنند. این یک سطح مهم برای گاوها است و در صورت شکستن، می تواند پایین ترین سطح ماه ژوئن نزدیک به ۰.۰۵ دلار را دوباره آزمایش کند.

Matic/USDT

دم بلند شمعدان ۱۳ اکتبر در Polygon (MATIC) نشان می دهد که گاوها به شدت در اطراف منطقه حمایت ۰.۷۱-۰.۶۹ دلار خرید می کنند. خریداران در ۱۴ اکتبر به حرکت خود ادامه دادند و سعی کردند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک به نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. اگر قیمت از خط روند نزولی عبور کند، این تعادل می تواند به نفع خریداران باشد. سپس جفت MATIC/USDT می تواند تا ۰.۸۶ دلار حرکت کند و اگر از این سطح عبور کرد، توقف بعدی می تواند ۰.۹۴ دلار باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از خط روند نزولی معکوس شود، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در یک رالی ادامه می دهند. پس از آن، این جفت می تواند بین خط روند نزولی و حمایت ۰.۶۹ دلار گیر کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا