اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت 10/10: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، SOL، DOGE، DOT، MATIC، SHIB

بازار قدیمی همچنان بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی می گذارد، اما این نشانه مثبتی است که گاوها به بیت کوین اجازه نمی دهند تا پایین ترین سطح ماه ژوئن خود را دوباره آزمایش کند.

بازار سهام ایالات متحده هفته را با وضعیت ضعیفی آغاز کرد زیرا سرمایه گذاران متقاعد نشده بودند که فدرال رزرو سیاست پولی تهاجمی خود را پس بگیرد. شاخص کامپوزیت نزدک به پایین ترین سطح خود از سپتامبر 2020 سقوط کرد.

همه نگاه ها به داده های CPI ایالات متحده برای سپتامبر معطوف خواهد شد که قرار است در 13 اکتبر منتشر شود. این می تواند بر تصمیم فدرال رزرو در مورد اندازه افزایش نرخ بهره در نشست بعدی خود در نوامبر تأثیر بگذارد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال سس: سکه 360

بازارهای قدیمی و ارزهای دیجیتال بسته به اینکه بازارها چه برداشتی از این قرائت دارند، می توانند شاهد افزایش نوسان باشند. این بازارها پایین ترین سطح ژوئن را آزمایش نکرده و در کوتاه مدت از نزدک و اس اند پی 500 بهتر عمل کرده است.

در صورت وجود یک محرک مثبت، بیت کوین و برخی آلت کوین ها می توانند به شدت بهبود یابند. برای تعیین سطوح مقاومت کلیدی که باید مراقب آنها باشید، نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنید.

BTC/USDT

بیت کوین در 7 اکتبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (19,584 دلار) رسید و در 8 تا 10 اکتبر با موفقیت این سطح را حفظ کرد. .

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT می تواند به منطقه پشتیبانی 18125 دلار تا 17622 دلار کاهش یابد. خریداران احتمالاً با تمام توان از این منطقه دفاع خواهند کرد. در صورت عدم انجام این کار، این جفت ارز در مرحله بعدی روند نزولی قرار خواهد گرفت. پس از آن، این جفت ممکن است به 15000 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از خط روند صعودی جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند و خط روند نزولی را به چالش بکشند. شکست در این سطح و بسته شدن اولین نشانه این است که خرس ها ممکن است شتاب خود را از دست بدهند. سپس این جفت می تواند تا 22800 دلار افزایش یابد.

اتریوم/USDT

اتر (ETH) در تلاش است تا از متحرک نمایی 20 روزه (1351 دلار) خارج شود. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال افزایش برای فروش هستند و به دنبال کاهش قیمت به سطح حمایت قوی در 1220 دلار هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.منبع: Trading View

کاهش تدریجی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی، خرس ها را به نفع خود نشان می دهد. اگر قیمت به زیر 1220 دلار برسد، فروش تشدید می‌شود و جفت ETH/USDT می‌تواند به خط حمایت الگوی کانال نزولی سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش یابد و از متحرک نمایی 20 روزه خارج شود، جفت می تواند تا 1410 دلار افزایش یابد. گاوها باید قیمت را بالاتر از کانال فشار دهند و حفظ کنند تا تغییر روند بالقوه را نشان دهند.

BNB/USDT

BNB در چند روز گذشته بین 258 تا 300 دلار معامله شده است. شکستن زیر میانگین متحرک در 8 اکتبر می تواند حمایت قوی را در 258 دلار کاهش دهد.

نمودار روزانه BNB/USDT.منبع: Trading View

اگر قیمت از 258 دلار جهش کند، نشان می‌دهد که اقدام محدود به محدوده می‌تواند برای مدتی ادامه یابد. هر چه مدت بیشتری را در محدوده بگذرانید، خروج نهایی از آن قوی تر خواهد بود.

حرکت روند بعدی با شکست 300 دلار یا شکست زیر 258 دلار آغاز می شود. پیش‌بینی دقیق جهت شکستگی‌ها دشوار است. بنابراین توصیه می شود قبل از قرار دادن یک شرط جهت دار منتظر وقوع شکست باشید.

اگر قیمت به زیر 258 دلار برسد، جفت BNB/USDT می تواند تا 216 دلار کاهش یابد. از سوی دیگر، شکست 300 دلاری می تواند این جفت را به 342 دلار برساند.

XRP/USDT

گاوها سعی کردند XRP را به بالای مقاومت بالای 0.56 دلار برسانند، اما خرس ها حرکت نکردند. فروشنده سعی می کند قیمت را تا EMA 20 روزه (0.47 دلار) افزایش دهد.

نمودار روزانه XRP/USDT.منبع: Trading View

اگر خریداران بخواهند تسلط خود را حفظ کنند، باید تا EMA 20 روزه بخرند. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، احتمالاً از 0.56 دلار خارج خواهد شد. سپس این جفت می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به 0.66 دلار برسد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. سپس جفت XRP/USDT می تواند تا سطح شکست 0.41 دلار کاهش یابد. بازگشت از این حمایت نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بین 0.41 تا 0.56 دلار گیر کند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) به تدریج به سمت حمایت بحرانی 0.40 دلار سقوط می کند. این سطح در گذشته دو بار برگزار شده است. بنابراین، انتظار می رود که گاوها مجدداً در مقابل این حمایت، دفاعی قوی انجام دهند.

نمودار روزانه ADA/USDT.منبع: Trading View

هر گونه عقب نشینی احتمالاً با فروش متحرک نمایی 20 روزه (0.43 دلار) و میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (0.45 دلار) مواجه خواهد شد. گاوها باید این مقاومت را از بین ببرند تا پتانسیل بهبود پایدار را نشان دهند. سپس این جفت می تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند.

در عوض، اگر قیمت به زیر سطح حمایت 0.40 دلار برسد، نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود. پس از آن، جفت ADA/USDT می تواند به حمایت قوی 0.33 دلار سقوط کند، جایی که احتمال خرید وجود دارد.

Sol/USDT

سولانا (SOL) در چند روز گذشته بین 31.65 تا 35.50 دلار معامله می شود. میانگین متحرک ثابت و RSI درست زیر نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

اولین نشانه قدرت، شکست و بسته شدن مقاومت سربار در 35.50 دلار خواهد بود. بالاتر از این سطح، جفت SOL/USDT می تواند تا 39 دلار حرکت کند. بهبود قبلی در این سطح متوقف شد. بنابراین، خرس ها دوباره سعی می کنند از این سطح به طور تهاجمی دفاع کنند.

از جنبه نزولی، منطقه بین 31.65 تا 30 دلار احتمالاً خرید قوی گاوها را به خود جلب می کند. این می تواند روند نزولی را به حمایت بعدی در 26 دلار افزایش دهد.

Doge/USDT

Dogecoin (DOGE) در 8 اکتبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.06 دلار) رسید و گاوها نتوانستند قیمت را به SMA 50 روزه (0.06 دلار) در 9 اکتبر برگردانند.

نمودار روزانه DOGE/USDT.منبع: Trading View

فروش در 10 اکتبر از سر گرفته شد و خرس‌ها اکنون در تلاش هستند تا قیمت را تا سطح حمایت نزدیک به 0.06 دلار کاهش دهند. خریداران با موفقیت از این حمایت در 19 و 21 سپتامبر دفاع کردند، بنابراین گاوها احتمالاً این کاهش را به شدت خریداری خواهند کرد.

اگر قیمت از سطوح فعلی یا حمایت جهش کند، گاوها سعی خواهند کرد جفت DOGE/USDT را به مقاومت سربار 0.07 دلار برسانند. حرکت روند اصلی بعدی می تواند با شکست بالای 0.07 دلار یا زیر 0.05 دلار شروع شود.

مربوط: معامله گران بیت کوین انتظار نوسانات شدید دارند.در اینجا نحوه سود بردن از آن است

نقطه/USDT

پولکادوت (DOT) در چند روز گذشته بین 6 تا 6.64 دلار تثبیت شده است. خرس ها به دنبال تقویت بیشتر تسلط خود با جلوگیری از شکستن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.46 دلار) هستند.

نمودار روزانه DOT/USDT.منبع: Trading View

جفت DOT/USDT می تواند حمایت بحرانی را در 6 دلار مجدداً آزمایش کند، اگر قیمت همچنان به زیر 6.25 دلار سقوط کند. ممکن است شروع شود. پس از آن، این جفت می تواند تا 5.36 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند این دیدگاه نزولی را رد کنند، باید قیمت را به بالای منطقه مقاومت بین 6.64 دلار و SMA 50 روزه (6.85 دلار) برسانند. در صورت موفقیت، جفت می تواند سرعت خود را افزایش داده و به سمت مقاومت بعدی 8 دلار حرکت کند.

Matic/USDT

چند ضلعی (MATIC) از خط روند نزولی رد شده است، اما خرس ها نتوانسته اند به زیر میانگین متحرک برسند. این نشان می دهد که گاوها در حال خرید یک افت به میانگین متحرک هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT.منبع: Trading View

خریداران باید قیمت را بالای خط روند نزولی فشار داده و حفظ کنند تا تغییر احتمالی در روند کوتاه مدت را نشان دهند. پس از آن، جفت MATIC/USDT می‌تواند تا 0.94 دلار صعود کند و دوباره با فروش خرس‌ها مواجه شود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و از میانگین متحرک کمتر شود، یک مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها باشد. پس از آن، جفت می تواند تا 0.75 دلار کاهش یابد که می تواند منجر به خرید شود.

SHIB/USDT

شیبا اینو (SHIB) در 6 اکتبر زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.000011 دلار) بسته شد. خریداران سعی کردند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.000011 دلار) در 9 و 10 اکتبر برسانند، اما خرس ها ادامه دادند.

نمودار روزانه SHIB/USDT.منبع: Trading View

جفت SHIB/USDT دارای پشتیبانی قوی بین 0.000011 تا 0.000010 دلار است. اگر قیمت از این منطقه خارج شود، گاوها سعی خواهند کرد دوباره جفت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند.

شکست و بسته شدن SMA 50 روزه (0.000012 دلار) نشان می دهد که بهبود ممکن است شتاب بیشتری بگیرد. پس از آن، صعود به $0.000014 امکان پذیر است.

ممکن است برای خرس‌ها سخت باشد که زیر حمایت روانی 0.000010 دلار باقی بمانند، اما اگر این کار را انجام دهند، سقوط به 0.000007 دلار ممکن است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا