اخبار ارز دیجیتال

رئیس جمهور پاراگوئه قانون مقررات رمزنگاری را وتو کرد

این لایحه در ماه ژوئیه توسط سنا تصویب شد زیرا هزینه های پایین انرژی همچنان به افزایش فعالیت معدنی در کشور ادامه می دهد.

ماریو عبدو بنیتز، رئیس‌جمهور پاراگوئه روز دوشنبه لایحه‌ای را وتو کرد که به استخراج ارزهای دیجیتال اجازه می‌داد تا یک فعالیت صنعتی باشد. او استدلال کرد که مصرف بالای برق صنعت معدن می تواند مانع از گسترش صنعت داخلی پایدار شود.

این فرمان بیان می‌کند که استخراج ارز دیجیتال ارزش افزوده‌ای مشابه سایر فعالیت‌های صنعتی ایجاد نمی‌کند، زیرا از سرمایه فشرده با استفاده از نیروی کار کمتر استفاده می‌کند. در سرتاسر جهان، ارزهای رمزپایه یکی از بزرگترین ایجادکنندگان شغل هستند. طبق نمودار اقتصادی لینکدین، تعداد فرصت‌های شغلی ارزهای دیجیتال و بلاک چین در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ ۶۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

به گفته حامی این لایحه، سناتور فرناندو سیلوا فاستی، این قانون برای تشویق استخراج ارزهای دیجیتال از طریق استفاده از برق مازاد بود، اما دولت پاراگوئه تصمیم گرفت که فعالیت در این کشور را نادیده بگیرد.

سنای پاراگوئه سرانجام در ۱۴ ژوئیه این پیشنهاد را تصویب کرد و استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک فعالیت صنعتی به رسمیت شناخت که به عنوان انگیزه ای غیرمستقیم برای می گوید:

با محدود کردن نرخ اعمال شده برای کاربران ماینر کریپتو به درصدی کمتر از نرخ صنعتی فعلی، یک انگیزه صنعتی غیرمستقیم برای استخراج کریپتو ارائه می‌شود.

بر اساس این اسناد، طی ۱۲ ماه گذشته، سرمایه گذاری صنعتی داخلی با افزایش ۲۲۰ درصدی به ۳۱۹ میلیون دلار رسیده است، در حالی که تولید ناخالص داخلی در پنج سال گذشته بیش از ۴ درصد افزایش یافته است. اگر این نرخ ادامه یابد، صنعت کشور ممکن است به کل انرژی تولید شده و موجود در داخل کشور برای پایدار ماندن نیاز داشته باشد.

در این فرمان آمده است: «اگر پاراگوئه بخواهد امروز استخراج ارزهای دیجیتال را تشدید کند، مجبور خواهد شد در چهار سال آینده برق وارد کند.

لایحه مصوب سنا تصریح می کند که معدنچیان باید برای دریافت مجوز و درخواست مجوز برای مصرف انرژی صنعتی اقدام کنند. همچنین وزارت بازرگانی و صنعت را به عنوان اصلی ترین آژانس مجری قانون و دبیرخانه مبارزه با پولشویی یا دارایی شویی را برای نظارت بر شرکت های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

هزینه های انرژی پایین پاراگوئه باعث شده شرکت های داخلی و خارجی از سال ۲۰۲۰ زیرساخت های معدنی را در این کشور راه اندازی کنند. طبق گزارش جهانی قیمت بنزین، در دسامبر ۲۰۲۱ قبوض برق خانگی ۰.۰۵۸ دلار در هر کیلووات ساعت و مشاغل ۰.۰۴۹ دلار در کیلووات ساعت بود.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا