اخبار ارز دیجیتال

پرتغال برای سال آینده مالیات ۲۸ درصدی را بر سود سالانه تجارت کریپتو پیشنهاد می کند

بهشت‌های مالیاتی ارزهای دیجیتال ممکن است بر سود حاصل از معاملات ارز دیجیتال و سود سرمایه در یک سال پس از کسب مالیات مشمول مالیات شوند.

دولت پرتغال که مدت‌ها بهشت ​​مالیاتی برای ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفته می‌شد، پیشنهاد کرده است که مالیات ۲۸ درصدی بر عایدی سرمایه‌های ارزهای رمزپایه‌ای که کمتر از یک سال نگهداری می‌شوند، وضع کند.

سند بودجه دولتی سال ۲۰۲۳، که در ۱۰ اکتبر منتشر شد، حاوی فهرست کوتاهی است که به مالیات ارزهای مجازی پرداخته است، که با توجه به اینکه دارایی های دیجیتال به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته نمی شوند، تا به امروز توسط مقامات مالیاتی پرتغال لمس نشده است. .

این بخش بیان می‌کند که دولت پرتغال قصد دارد یک چارچوب مالیاتی «گسترده و مناسب» برای ارزهای دیجیتال از نظر مالیات و طبقه‌بندی ایجاد کند. این سند ۴۴۴ صفحه‌ای پیشنهادهای مالیات بر درآمد کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال از طریق فعالیت‌هایی مانند استخراج و تجارت و سود سرمایه را ارائه می‌دهد.

سود سرمایه‌ای مربوط به دارایی‌های رمزنگاری شده که برای دوره کمتر از ۱ سال نگهداری می‌شوند، مشمول نرخ ۲۸٪ (بدون به خطر انداختن گزینه‌های کل) هستند.

بودجه دولتی همچنین برای انتقال رایگان ارزهای دیجیتال در صورت ارث و حق تمبر برای کارمزدهای دریافت شده توسط واسطه‌های درگیر در بخش ارزهای دیجیتال، ۴ درصد هزینه مالیاتی پیشنهاد می‌کند.

مطالب مرتبط: پرتغال به آرامی در حال تبدیل شدن به یک بهشت ​​برای علاقه مندان اروپایی بیت کوین است

این بخش با ذکر این نکته به پایان می رسد که امنیت و اطمینان قانونی در ایجاد یک رژیم مالیاتی پیشنهادی برای تسهیل اقتصاد رمزنگاری ارائه شده است.

پارلمان پرتغال در مورد اعمال تغییرات پیشنهادی مالیات بر ارزهای دیجیتال حرف آخر را خواهد زد، اگرچه این مفهوم کاملاً جدید نیست. با توجه به اینکه سود سرمایه توسط کاربران محقق می شود، منطق در جلسه کاری کنگره در مورد مالیات مجازی مطرح شد. ارزها

آلمان اخیراً موضع مشابهی در مورد مالیات بر ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. در می ۲۰۲۲، دستورالعمل‌های جدیدی را منتشر کردیم که قوانین مالیات بر درآمد را برای ارزهای دیجیتال و دارایی‌های مجازی تشریح می‌کرد. افرادی که بیت کوین یا اتریوم را بیش از یک سال پس از کسب می فروشند، در صورت دریافت سود، مسئولیتی در قبال مالیات فروش ندارند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا