🚨 اخبار ارز دیجیتال

Polygon در معیارهای شبکه اصلی بهتر از اتریوم عمل می کند

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

تحول رو به رشدی در ارزهای دیجیتال وجود دارد و پروتکل های متصل به اکوسیستم اتریوم شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد کل کاربران هستند. با انتقال به X، Mihailo Bjelic، یکی از بنیان‌گذاران Polygon، به‌روزرسانی‌ای را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ اکنون در مجموع کاربران فعال ماهانه (MAU) از اتریوم پیشی گرفته است.

شبکه های اتریوم و لایه ۲

در حالی که اتریوم شبکه اصلی برای راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ است، بخشی از قدرت رشد خود را به دلیل این پروتکل‌های ثانویه از دست می‌دهد. بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط Bjelic، Polygon MAU از هشت میلیون فراتر رفت، در حالی که MAU اتریوم زیر سطح هشت میلیون باقی ماند.

مرتبط با

قابل درک است که کاربران در حال تغییر به Polygon هستند. ارتقای Dencun شاهد کاهش هزینه‌ها بود که این پروتکل را دوست‌داشتنی‌تر کرد. اتریوم در حال تکامل است، اما به نظر می‌رسد که تکامل L2s راه‌های بیشتری را برای پذیرش بهتر اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) به کاربران ارائه می‌دهد.

علاوه بر Polygon، پروتکل‌هایی مانند Base و Optimism (OP) نیز منجر به تغییر شبکه بزرگی می‌شوند که می‌تواند کاربران بیشتری را در خود جای دهد. از عملکرد گرفته تا مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه‌های گاز، پروتکل‌های لایه ۲ اکنون جایگزینی بی‌نظیر برای کاربرانی است که به دنبال کشف NFT، بازی‌ها و دیگر نوآوری‌های جدید مبتنی بر Web3 هستند.

کاهش ارزش اکوسیستم Tier-2

اگرچه در چندین معیار کلیدی از اتریوم بهتر عمل می کند، پروتکل های لایه ۲ و توکن های مرتبط با آنها همبستگی قوی با اتریوم دارند. همه تحت حاکمیت زوال هستند.

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با افت ۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵۲۷.۵۳ دلار دست به دست می‌شود. به دنبال این افت، توکن های L2 شامل MATIC، Arbitrum (ARB) و Optimism به ترتیب با ۱.۷۴، ۲.۴۴ و ۱.۶ درصد کاهش به ۰.۶۳۶۰ دلار، ۰.۹۳۵۴ دلار و ۲.۱۲۴ دلار رسید.

مرتبط با

اکوسیستم اتریوم در حال حاضر با راه اندازی محصول Spot ETH ETF به مرز خود رسیده است. شروع معامله این محصول می تواند به معنای افزایش صعودی خوبی برای این توکن و سایر توکن های مرتبط باشد.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا