اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار Polygon – ۱ میلیارد دلار روی نتایج جمع آوری ZK شرط بندی کنید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

Polygon حدود 1 میلیارد دلار را برای فناوری دانش صفر در نظر گرفته است که راه حل لایه 2 مقیاس پذیری اتریوم آن را تقویت می کند.

Sandeep Nailwal، یکی از بنیانگذاران Polygon، می گوید که شرکت های بلاک چین لایه 2 از تخصیص یک میلیارد دلار برای توسعه راه حل های مقیاس پذیری با اثبات های دانش صفر (ZK proof) برای اکوسیستم اتریوم سود خواهند برد. من فکر می کنم وجود دارد.

Nailwal در سخنرانی اصلی خود در آخرین ویرایش کنفرانس Token2049 در سنگاپور، در مورد توسعه تلاش‌های مقیاس‌پذیری «Polygon 2.0» و فناوری بازگشتی مقاوم در برابر ZK برای ایجاد یک اکوسیستم بلاک چین قابل‌عملکرد یکپارچه صحبت کرد. من به این قول اشاره کردم.

یکی از بنیانگذاران Polygon Sandeep Nailwal در Token2049 در سنگاپور.

Nailwal نشان داد که چگونه Web2 و Web3 از نظر شکل و عملکرد مشابه هستند و اولی به عنوان یک اینترنت اطلاعات با “مقیاس پذیری تقریبا نامحدود” عمل می کند و اجازه می دهد اطلاعات در سراسر جهان در قالب های مختلف توزیع شود. او تاکید کرد که این توانایی را دارد. برای انتقال یا ارتباط یکپارچه و با سرعت بالا.

مطالب مرتبط: «جام مقدس» پلیگون zkEVM بتا به مقیاس اتریوم به شبکه اصلی رسید

از سوی دیگر، Web3 مخفف «اینترنت ارزش» است و به گفته Nailwal، دو ویژگی برای فراگیر شدن Web3 مورد نیاز است.

“اول، مقیاس پذیری بی نهایت، نامحدود و نقدینگی یکپارچه برای انتقال ارزش. نمی توان 100 زنجیره با ارزش توزیع شده وجود داشته باشد و آنها نمی توانند با هم کار کنند.”

نیلوال برای بهره‌گیری از ویژگی‌هایی که Web2 را به اینترنت اطلاعات تبدیل کرده‌اند، به اهمیت یک لایه جمع‌کننده یا قابلیت همکاری برای ادغام اثبات‌های ZK از زنجیره‌های مختلف در یک لایه مشترک اشاره کرد.

“لحظه ای که این دو مدرک در لایه اتریوم ارائه می شوند، ما مکانیزمی داریم که ریشه جهانی روی اتریوم دارد و سپس هر نوع نقدینگی می تواند در سراسر زنجیره حرکت کند بدون اینکه هرگز به اتریوم بیاید. Masu.”

فناوری اثبات بازگشتی ZK کلید این لایه جمع‌آوری است که Nailwal قصد دارد در ماه‌های آینده آن را مستقر کند. این فناوری به بلاک چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا مدارک ZK مربوط به وضعیت شبکه را به یک تجمیع‌کننده ارسال کنند، که مدارک این گواهی‌های ترکیبی را به شبکه اتریوم ارسال می‌کند.

“هدف ما این است که این تصدیق در نهایت به 2 ثانیه یا بیشتر برسد. بنابراین هر زنجیره باید هر 2 ثانیه شواهدی از آنچه در اکوسیستم یا زنجیره اتفاق افتاده را به این تجمع کننده ارائه دهد. ارسال به لایه.”

یکی از بنیان‌گذاران Polygon معتقد است که تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل را می‌توان در ۴ تا ۵ ثانیه، یک سوم زمان بلوک اتریوم، انجام داد، و باعث می‌شود که احساس کند «فضای یک بلوک بزرگ است».

Nailwal بر مزایای بالقوه داشتن زنجیره‌های بسیار مایع مانند zkEVM و زنجیره‌های اثبات سهام برای به اشتراک گذاشتن ارزش در برنامه‌ها تاکید کرد، در حالی که مزایای بالقوه داشتن پلتفرم‌های بلاک چین لایه 1 در مقیاس بزرگ را نیز برجسته کرد. او همچنین اشاره کرد که علاقه‌مند به استفاده از اهرم است. لایه های قابل همکاری

“این یک برد برد است زیرا هر کسی می تواند به این ردیف بپیوندد و همه از نقدینگی یکدیگر سود می برند.”

نسخه بتای Polygon zkEVM در مارس 2023 وارد شبکه اصلی شد و به توسعه دهندگان این امکان را داد تا قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را مستقر کنند که از توان عملیاتی سریع تر و هزینه کمتری نسبت به لایه 1 اتریوم بهره مند شوند.

این شرکت همچنین اخیرا کیت توسعه زنجیره ای را راه اندازی کرده است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد زنجیره های لایه 2 متصل به اکوسیستم گسترده تر اتریوم را بسازند، سفارشی کنند و مستقر کنند.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا