اخبار ارز دیجیتال

پولکادوت: چگونه پاراچین ها اکوسیستم های بلاک چین محور را تغییر می دهند

مدیر ارشد بازاریابی Parity، پیتر روچاتز، تمرکز Polkadot بر قابلیت همکاری در Token2049 را شرح می دهد.

از زمان ظهور بیت کوین در سال 2009، بلاک چین های قراردادی هوشمند نقشی اساسی در ایجاد طیف گسترده ای از عملکردها ایفا کرده اند. اتریوم در این زمینه پیشتاز بوده است، اما پشته‌های فناوری نوآورانه مانند Polkadot الگوی جدیدی را به فضا آورده است.

کمتر از یک سال از راه اندازی زنجیره رله پولکادوت در دسامبر 2021 می گذرد، اما با افزایش علاقه به Web3 در سراسر جهان، اکوسیستم این پلتفرم همچنان به رشد خود ادامه می دهد. پولکادوت پیوند ذاتی با اتریوم دارد، با توجه به اینکه خالق آن، گاوین وود، نزدیک به هفت سال پیش به عنوان یکی از بنیانگذاران پلت فرم قراردادهای هوشمند برجسته فعالیت می کرد.

Cointelegraph اکوسیستم رو به رشد Polkadot را طی یک گفتگوی گسترده با مدیر بازاریابی Parity Technologies پیتر روچاتز در کنفرانس Token2049 در سنگاپور در سپتامبر 2022 بررسی کرد. از طریق سیستم های تعامل پذیر تکامل پیدا کنید.

پیتر روچاتز مدیر ارشد اجرایی Parity در نمایشگاه Polkadot در Token2049 در سنگاپور.

به عنوان نقطه شروع، Ruchatz معتقد است که Polkadot و برادران قدیمی‌تر اثبات سهام (PoS) آن Ethereum و Cardano با استفاده‌های مشابه مبتنی بر بلاک چین برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و پروژه‌ها در شرایط هماهنگی هستند. ارائه یک مورد روی زیرساخت شما اجرا می شود.

روچاتز ماهیت مخرب فناوری‌های اساساً جدید را که بر صنایع مختلف تأثیر می‌گذارد، و اینکه چگونه خدمات وب آمازون به نتفلیکس قدرت می‌دهد در حالی که کاربران نهایی از فناوری ابری زیربنایی آگاه نیستند، تأکید می‌کند.

“من فکر می کنم ما دوباره در یک نقطه عطف هستیم. در مراحل اولیه تغییر فناوری، آزمایش های زیادی وجود دارد، پلتفرم ها و رویکردهای جدید زیادی وجود دارد، و به مرور زمان تغییر خواهد کرد. شما می توانید بمانید. با پلتفرم اصلی شما، شاید سه پلتفرم اصلی، ترجیحاً یک پلتفرم اصلی، و شما گزینه ها و انتخاب هایی دارید.”

تفاوت‌های اساسی در مفاهیم، ​​فرصت‌ها و ارزش‌های پیشنهادی اتریوم، کاردانو و پولکادوت وجود دارد و لوچاتز معتقد است که روشن کردن چرایی مفید بودن هر پروژه و آموزش افراد مانع بزرگی است. برای پولکادوت، در نظر گرفتن موارد استفاده بالقوه و نیازها برای عملکرد پاراچین آن مهم است.

اخیراً: با بلوغ صنعت، تقاضا برای استعدادهای کریپتو کمتر به بازار وابسته است

به گفته روچاتز، زنجیره رله پولکادوت برای کاربران بالقوه جذابیت بزرگی دارد و لایه پایه وسیله ای برای ایجاد بلاک چین های سفارشی با توکنومیک یا پارامترهای تجاری خاص خود را فراهم می کند تا متناسب با نیازهای خاص آنها باشد.

این کارت قرعه‌کشی است که او معتقد است پلتفرم را از سایر پروتکل‌های بلاک چین «یک اندازه مناسب برای همه» مانند اتریوم، آوالانچ، کاردانو و سولانا متمایز می‌کند و روچاتز DApps و ویژگی‌ها و خدمات قرارداد هوشمند را توسعه داده است. پیشنهاد شده برای پاسخ با ساخت

«اگر میل به نوآوری و کشف صنایع کاملاً جدید و موارد استفاده دارید، میل به ساختن چیزی نوآورانه، چیزی جدید و بلندمدت دارید، نمی‌توانید بلاک چین خود را بسازید.»

اثر مرکب

پاراچین های امضای پولکادوت، بلاک چین های جداگانه ای هستند که به موازات هم اجرا می شوند و در عین حال از طریق زنجیره رله پایه شبکه، اجماع و امنیت را به دست می آورند. این با سایر بلاک چین های قرارداد هوشمند مانند اتریوم و کاردانو متفاوت است. آنها باید همه تراکنش ها، قراردادهای هوشمند و فعالیت های DApp را از طریق یک راه حل زنجیره ای یا لایه ای تسهیل کنند.

همانطور که Luchatz به Cointelegraph سنگاپور توضیح داد، Polkadot پایه، مکانیسم های امنیتی، تأیید و توافق را از طریق زنجیره رله فراهم می کند. توسعه‌دهندگان از بسترهای کیت توسعه نرم‌افزار اکوسیستم (SDK) برای توسعه بلاک‌چین‌های خود استفاده می‌کنند که در کنار هم با اکوسیستم گسترده‌تر کار می‌کنند.

پاراچین‌ها با وارد کردن عملکرد از پاراچین‌های دیگری که می‌سازند، از یکدیگر سود می‌برند و امکان استفاده از کدهای پاراچین‌های دیگر را در سطح بلاک چین فراهم می‌کنند.

یکی دیگر از مواردی که با بسیاری از پاراچین‌های زنده اتفاق می‌افتد، اثر ترکیبی، هم‌افزایی، با معماری Polkadot با قابلیت همکاری و ارتقاء است. زمان‌های اجرا قبلاً بارها و بارها ارتقا یافته‌اند. فکر نمی‌کنم شما بتوانید این کار را با هیچ سیستم دیگری انجام دهید. ”

به گفته مدیر ارشد بازاریابی Parity، این اکوسیستم مشترک محرک اصلی کاربران جدید است، با موارد استفاده ای که می تواند محصولات و خدمات متمرکز را مختل کند که امروزه به طور گسترده و رایج در سراسر جهان استفاده می شود.

“یک مثال خوب پروتکل KILT است که یک سرویس احراز هویت را ایجاد می کند که DocuSign را خراب می کند. این به تنهایی یک مورد استفاده بزرگ است، اما روشنگری چیزی است که پاراچین های دیگر نیازی به بازسازی ندارند.”

لوچاتز همچنین به نوآوری‌هایی مانند NFT 2.0، توکن‌های غیرقابل تغییر قابل برنامه‌ریزی (NFT) که معماری‌های ترکیب‌پذیر زنجیره‌ای متقابل را از چندین زنجیره می‌کشند و بازارهای موسیقی مبتنی بر بلاک چین که با شرکت‌هایی مانند Napster و Spotify رقابت می‌کنند، اشاره کرد. تیم Merklebot یک DApp متصل به Polkadot برای اتصال و کنترل ربات موبایل Spot Boston Dynamics ساخت.

قابلیت همکاری و اتریوم

حرکت طولانی مدت اتریوم از PoW (اثبات کار) به اجماع PoS سرانجام در سپتامبر 2022 محقق شد. با توجه به اینکه قابلیت همکاری بخشی از DNA Polkadot است، روچاتز گفت که اتصال به اتریوم از طرق خاصی توسط برخی از شرکت کنندگان اکوسیستم مورد بررسی قرار می گیرد.

“من بسیار هیجان زده هستم که اتریوم بالاخره به باشگاه اثبات سهام می پیوندد. آنها هنوز راه درازی در پیش دارند و تنها یکی از چالش های خود را حل کرده اند. سکس باز است و برخی از تیم های پاراچین در حال حاضر به دنبال آن هستند. ما این کار را انجام نمی دهیم. می خواهم یک مغازه بسته باشم.”

بخشی از تمرکز بر قابلیت همکاری و عملکرد پاراچین بخشی از هدف فلسفی گسترده تر اکوسیستم پولکادوت است که روچاتز آن را “غیرقابل توقف” توصیف کرد. همانطور که روچاتز توضیح داد، تعهد روشن به تمرکززدایی و شفافیت در ساختار حکمرانی در هدف وود برای دستیابی به یک “دموکراسی رمزگذاری شده” است.

“پاریتی و بنیاد Web3 فقط می‌گویند که در برخی مواقع باید اضافی و منسوخ شوند. ما می‌خواهیم کاری کنیم که هیچ مقام مرکزی نتواند جلوی آن را بگیرد.”

اخیراً: قیمت GPU ممکن است با کاهش تقاضا پس از ادغام اتریوم تثبیت شود

پولکادوت در Token2049 در سنگاپور حضور پررنگی داشت، با یک محوطه بزرگ صحنه سازی که پروژه های مختلف پاراچین را که بر روی اکوسیستم ساخته شده بود به نمایش می گذاشت. آسیا پاسیفیک همچنین دارای یک جامعه سالم است که میزبان بسیاری از تیم های توسعه پاراچین است و به عنوان سفیر اکوسیستم عمل می کند.

این در نمایشگاه پولکادوت مشهود بود. تیم‌های مختلف پاراچین که در آن شرکت کردند این فرصت را داشتند که با سایر پروژه‌های مرتبط با اکوسیستم پاراچین تعامل داشته باشند و افکار و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا