🚨 اخبار ارز دیجیتال

شاکیان در دعوای کوین بیس، قفل حساب، رمزارز را به عنوان مسائل امنیتی افزایش دادند

کاربران کوین بیس ادعا کرده اند که صرافی ارزهای دیجیتال با عدم انجام ثبت نام مناسب به عنوان بورس اوراق بهادار در ایالات متحده، “به طور آشکار قوانین فدرال و ایالتی را نادیده می گیرد”.

یکی از کاربران از طرف صاحبان حساب و کیف پولی که «حساب‌هایشان در معرض خطر قرار گرفته و در نتیجه نقل و انتقالات غیرمجاز دارایی‌ها متحمل ضرر شده‌اند»، علیه صرافی ارزهای دیجیتال «کوین‌بیس» شکایت دسته‌بندی کرده است.

در اسنادی که در ۱۵ آگوست در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی جورجیا ثبت شد، شاکی جورج کاتولا ادعا می کند که صرافی ارزهای دیجیتال اقداماتی را برای حفظ امنیت حساب های کاربران اتخاذ نکرده است. زمان اوج نوسان در بازار ارزهای دیجیتال. علاوه بر این، Kattula استدلال کرد که Coinbase باید به عنوان یک کارگزار یا فروشنده در ایالات متحده ثبت شود زیرا این پلتفرم انتقال اوراق بهادار (در این مورد، ارزهای دیجیتال) را انجام می دهد.

در این دادخواست آمده است: «Coinbase فاش نکرده است که دارایی‌های رمزنگاری شده در پلتفرم آن اوراق بهادار هستند. در واقع، Coinbase با اعلام اینکه هیچ اظهارنامه ثبتی برای این اوراق بهادار لازم نیست و از ثبت نام به عنوان بورس اوراق بهادار یا دلال معامله گری امتناع می کند، شجاعانه قوانین فدرال و ایالتی را زیر پا می گذارد.

پرونده اضافه شد:

دارایی‌های کریپتوکارنسی اوراق بهادار سنتی نیستند، زیرا نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی هستند که از طریق فروش ارزهای دیجیتال (اعم از «توکن»، «استیبل کوین» یا ارزهای مجازی) انجام می‌شوند. سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را خریداری می‌کنند به این امید که ارزش این ارز دیجیتال توسط ناشر مورد توجه قرار گیرد که استفاده‌هایی را ایجاد می‌کند که به ارز دیجیتال ارزش می‌بخشد. ”

Coinbase چندین بار در طول دوره‌های نوسان شدید در بازار ارزهای دیجیتال آفلاین شده است و برخی از کاربران را وادار به اقدامات قانونی کرده است. در مارس ۲۰۲۲، یک شکایت دسته جمعی که در دادگاه منطقه جنوبی نیویورک تنظیم شد، ادعا کرد که صرافی ارزهای دیجیتال به عنوان یک بورس اوراق بهادار ثبت نشده عمل می کند و ادعا می کند که ۷۹ اوراق بهادار مشمول مقررات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارزهای مجازی مختلف هستند.

مربوط: رابینهود با شکایت دسته جمعی به خاطر خراب شدن سهام میم مواجه است

گری گنسلر، رئیس SEC، بارها اعلام کرده است که «بیشتر» پیشنهادها از پروژه‌های توکن تحت اختیار نظارتی SEC به عنوان اوراق بهادار قرار دارند و باید بر این اساس ثبت شوند. در ماه ژوئیه، SEC علیه مدیر محصول سابق کوین‌بیس، برادرش و یکی از همکاران مرتبط با تجارت داخلی اعلام جرم کرد و ادعا کرد که حداقل ۹ ارز از ۲۵ ارز دیجیتالی که گفته می‌شود توسط این سه نفر استفاده می‌شود، اوراق بهادار بوده است.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف که روز سه شنبه منتشر شد، کتی کرنینگر، مدیر سابق دفتر حمایت مالی از مصرف کننده گفت که وضوح نظارتی در صنعت کریپتو می تواند به رویه قضایی منتهی شود. تیم حقوقی کارمند نیز متهم به تجارت خودی بود و در پرونده روز جمعه، آن را متهم کردند. استدلال کرد که دادستان‌ها فقط برای ایجاد یک سابقه قانونی مبنی بر اینکه توکن‌های غیرقابل تعویض اوراق بهادار هستند، کیفرخواست می‌دادند.

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا