اخبار ارز دیجیتال

هشدار SEC فیلیپین در مورد صرافی های رمزنگاری بدون مجوز در میان سقوط FTX

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین تاکید کرده است که دسترسی فیلیپینی ها به صرافی های ثبت نشده غیرقانونی است.

پس از اینکه سقوط FTX به اوج خود رسید، دولت فیلیپین به سرمایه گذاران داخلی نسبت به استفاده از مبادلات ارزهای دیجیتال بدون مجوز هشدار داد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (SEC) توصیه ای کلی برای استفاده از صرافی های رمزنگاری ثبت نشده فعال در این کشور صادر کرده است. در این اخطار، SEC به طور مستقیم به صرافی FTX اشاره نکرد، اما گفت که این هشدار «فروپاشی اخیر صرافی‌های بزرگ بین‌المللی ارزهای دیجیتال» را در نظر گرفته است.

این آژانس با استناد به قوانین داخلی، تکرار کرد که هر نهادی که قصد انجام تجارت در کشور را دارد باید در SEC ثبت نام کند. آنها نوشتند:

“SEC ثبت کننده و تنظیم کننده بخش شرکتی در فیلیپین است. بر بیش از 600000 شرکت فعال نظارت می کند و صورت های مالی (FS) ثبت شده توسط همه شرکت های ثبت شده را ارزیابی می کند.”

به گفته SEC، بسیاری از صرافی ها سرمایه گذاران فیلیپینی را از طریق تبلیغات آنلاین و رسانه های اجتماعی هدف قرار می دهند. این آژانس همچنین تاکید کرد که صرافی اکنون به‌طور غیرقانونی به فیلیپینی‌ها اجازه دسترسی به پلتفرم و ایجاد حساب‌های آنلاین را می‌دهد. SEC نوشت که این صرافی ها “انواع محصولات و طرح های پرخطر و بعضاً جعلی را ارائه می دهند.”

مربوط: فیلیپین موارد استفاده از بلاک چین را بررسی می کند، برنامه آموزشی را راه اندازی می کند

در 4 آگوست، SEC صرافی ارزهای دیجیتال Binance را مشخص کرد و به سرمایه گذاران محلی هشدار داد که از پلت فرم معاملات ارز دیجیتال استفاده نکنند. طبق گفته SEC، صرافی مجاز به درخواست سرمایه گذاری نیست. با این وجود، تبادل نظر مثبت بود که آنها می توانند به کشور نفوذ کنند.

در 19 اوت، بانک مرکزی این کشور، Banko Sentral ng Pilipinas (BSP)، هشدار مشابهی را به سرمایه گذاران محلی صادر کرد. BSP از شهروندان فیلیپینی خواسته است از استفاده از ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی خارجی که ثبت نام محلی و مستقر در خارج از کشور ندارند، خودداری کنند. به گفته بانک مرکزی، اجرای سازوکارهای حمایت از مصرف کننده و ابزارهای قانونی در برخورد با چنین مشاغلی دشوار است.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا