اخبار ارز دیجیتال

پی پال به قسمتی از Black Mirror: Elon Musk تبدیل شد

“مافیای پی پال” که شامل بنیانگذاران پیتر تیل و ایلان ماسک است، پلتفرم پرداخت را به سیاست های بانک زدایی “توتالیتر” متهم کرده است.

رهبر سابق پی پال، که به عنوان “مافیای پی پال” نیز شناخته می شود، غول پرداخت را به سیاست های بانک زدایی اخیر خود متهم کرده است، به طوری که یکی از بنیانگذاران مسدود کردن وجوه را “توتالیتار” خواند، در حالی که دیگری آن را با قسمتی از Black Mirror مقایسه کرد.

این غول فناوری پرداخت، علیرغم دوست‌داشتن رمزارز در سال‌های اخیر، سرفصل‌ها و واکنش‌های زیادی را برای شیوه‌های پلتفرم‌زدایی خود به‌دست آورده است. گزارش شده است که این شامل یک فرآیند نسبتاً ناگهانی مسدود کردن وجوه، جریمه‌ها و مذاکرات سرد برای باز کردن قفل حساب است. کاربران به دلایل مختلف

پیتر تیل که در سال ۱۹۹۸ یکی از بنیانگذاران PayPal بود و تا سال ۲۰۰۲ به عنوان مدیرعامل فعالیت کرد، در ۱۴ دسامبر به The Free Press (TFP) گفت که چشم انداز این شرکت این است که با پول خود به شهروندان جهانی آزادی بیشتری بدهد. هدف کنترل بودن .

تیل گفت: “اگر فرم های آنلاین پول شما مسدود شود، مانند تخریب اقتصادی مردم و محدود کردن توانایی آنها برای اظهار نظر سیاسی است.” و افزود: مزرعه برنج.

چیزی در مورد نابود کردن مردم از نظر اقتصادی وجود دارد که بسیار توتالیتر به نظر می رسد.

Thiel را در زبان عامیانه “دان” معروف “PayPal Mafia” می نامند. این گروه گروهی از بنیانگذاران و کارمندان سابق مانند ایلان ماسک است که از آن زمان تا کنون شرکت های فناوری بزرگ دیگری را تاسیس کرده یا برای آنها کار کرده اند.

یکی از اعضای مافیای پی پال و اولین مدیر ارشد اجرایی شرکت، دیوید ساکس نیز صحبت کرد من همچنین با رویه بدافزار پی پال در سال های اخیر مخالفم.

ساکس در مصاحبه ای با TFP ادعا کرد که پی پال به رهبری دن شولمن، مدیر عامل فعلی، تلاش می کند با ممنوع کردن افراد مخالف، از جنبش فرهنگ بیداری سود ببرد.

“مدیر اجرایی [Schulman] آقای ساکس افزود:

“این یک رابطه همزیستی است. او دستور کار آنها را اجرا می کند، و در ازای آنها جوایزی به او می دهند که قطب توتم شرکتی سرمایه داری بیدار را بیشتر پیش می برد.”

برخی از پلتفرم زدایی قابل توجه PayPal شامل استارتاپ Freedom Phone متمرکز بر سانسور، وب سایت خبری کنسرسیوم نیوز، ائتلاف Free Speech و وبلاگ شکاک در قفل، حساب های مرتبط با Daily Skeptic بسته شده است. همه این‌ها را می‌توان از نظر سیاسی راست‌گرا یا حداقل دیدگاهی متفاوت در نظر گرفت.

در پاسخ به مقاله ای از Free Press، ایلان ماسک، مدیرعامل فعلی توییتر و مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا، گفت که این پلتفرم به قسمتی از Black Mirror تبدیل شده است. توسط تکنولوژی کنترل می شود.

با توجه به مقاومت غیرمتمرکز و سانسور شبکه، در حالی که تهدید پلتفرم زدایی در برخی مناطق وجود دارد، حامیان ارزهای دیجیتال البته روایت «بیت کوین این را برطرف خواهد کرد» را تحت فشار قرار داده اند.

مربوط: درگاه پرداخت کریپتو چیست و چگونه کار می کند؟

در ماه اکتبر، این شرکت به طور بحث انگیزی برای کاربرانی که “اطلاعات نادرست را تبلیغ می کنند” یا از موادی استفاده می کنند که برای “ایمنی و رفاه کاربران” خطر ایجاد می کند، جریمه ۲۵۰۰ دلاری اعلام کرد.

این اقدام با واکنش شدید جامعه و افراد سنگین وزن از جمله مافیای پی پال مواجه شد. عضو دیوید مارکوس رئیس سابق پی پال و ماسک مدیر عامل سابق. در ۱۱ اکتبر، پی پال بی درنگ این سیاست را پس گرفت و آن را به خاطر یک خطای داخلی مقصر دانست.

اما برخی از بدبینان معتقدند که این خط مشی بی سر و صدا در قرارداد کاربر و خط مشی استفاده قابل قبول شرکت گنجانده شده است.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا