اخبار ارز دیجیتال

پاریس هیلتون، پروتکل داستانی شبکه مالکیت IP پشتیبان a16z

Andreessen Horowitz، Paris Hilton و Samsung در Story Protocol، یک شبکه جدید همکاری IP باز مبتنی بر بلاک چین، سرمایه گذاری کرده اند.

پروتکل داستانی شبکه مالکیت معنوی جدید مبتنی بر بلاک چین، دور تامین مالی ۵۴ میلیون دلاری را در ۷ سپتامبر بسته است. این شامل سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های مطرح مانند Paris Hilton’s 11:11 Media و Andreessen Horowitz، که با نام a16z نیز شناخته می‌شود، می‌شود.

این پلتفرم از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند تا سازندگان محتوا را قادر می‌سازد تا محتوای خود را حتی در مواجهه با جعلی‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) نظارت و کسب درآمد کنند. برنامه ریزی شده است که به عنوان یک مخزن مالکیت IP مبتنی بر بلاک چین برای همه انواع محتوا از جمله متن، تصویر و صدا عمل کند.

در نهایت، هنگامی که هنرمندان با این پروتکل ثبت نام کنند، می توانند از خدمات متصل برای فروش حقوق مجوز برای کاربردهای مختلف استفاده کنند.

سئونگ یون لی، یکی دیگر از بنیانگذاران این پروژه، پیش بینی می کند که “در یک یا دو سال، سطح محتوای ریمیکس GenAI بسیار بالاتر خواهد بود.”

«در دنیایی از فراوانی کل‌نگر که توسط هوش مصنوعی مولد تسهیل می‌شود، فناوری بلاک چین راه‌حلی عالی برای ردیابی منشأ شفاف و اسناد منصفانه ارائه می‌کند.»

سخنگوی شرکت گفت که این دور توسط Andreessen Horowitz رهبری شد که همچنین سهام شرکت و حق خرید توکن های دیجیتال صادر شده توسط Story Protocol را دریافت کرد.

Story Protocol همچنین توسط Hashed، Endeavor، بنیانگذار TPG Capital، David Bonderman، و Samsung Next پشتیبانی می شود.

جاشون ژائو، یکی از بنیانگذاران این شرکت، گفت که این سرمایه برای راه اندازی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ مستقر خواهد شد.

مربوط: یوتیوب «اصول» را برای همکاری با صنعت موسیقی در زمینه فناوری هوش مصنوعی منتشر می کند

مبارزه با محتوای جعلی عمیق و غیرقانونی با هوش مصنوعی یک نگرانی اصلی برای صنعت سرگرمی است.

گروه موسیقی یونیورسال (UMG) در حال اجرای کمپینی است تا به پلتفرم‌های استریم مانند Spotify هشدار دهد که نسبت به حذف محتوایی که از آثار دارای حق نسخه‌برداری سوء استفاده می‌کند احتیاط کنند.

مدت کوتاهی پس از انتشار ایمیل UMG، Spotify اعلام کرد که اجرای آن را در سراسر پلتفرم خود افزایش خواهد داد و شروع به حذف شدید محتوایی کرد که قوانین کپی رایت را نقض می کرد.

اخیراً فاش شد که UMG و Google در حال مذاکره در مورد چگونگی مدیریت جعلی‌های عمیق و بهترین نحوه مجوز ملودی‌ها و آهنگ‌های آوازی برای استفاده در آهنگ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند.

مجله: BitCulture: Solana Fine Art، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا