اخبار ارز دیجیتال

بانک های پاکستانی با توسعه سیستم KYC مبتنی بر بلاک چین موافقت کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف پلتفرم بانکداری eKYC مبتنی بر بلاک چین در سراسر کشور، تقویت قابلیت‌های ضد پولشویی (AML) و در عین حال مبارزه با تامین مالی تروریسم است.

انجمن بانکداران پاکستان (PBA) – گروهی متشکل از 31 بانک سنتی که در پاکستان فعالیت می کنند – توسعه یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین را برای ابتکارات مشتری خود را بشناسید (KYC) تایید کرده است.

به گزارش دیلی تایمز، در 2 مارس، PBA قرارداد پروژه ای را برای توسعه اولین پلت فرم بانکی مبتنی بر بلاک چین eKYC (الکترونیکی مشتری خود را بشناسید) در پاکستان امضا کرد. هدف از این اقدام تقویت قابلیت‌های مبارزه با پولشویی (AML) و همچنین مبارزه با تامین مالی تروریسم بود.

بانک های عضو شامل موسسات بین المللی مانند بانک صنعتی و تجاری چین، سیتی بانک و دویچه بانک هستند. علاوه بر این، پلتفرم‌های بلاک چین، کارایی عملیاتی را بهبود می‌بخشند، که در درجه اول با هدف بهبود تجربه مشتری در طول فرآیند ورود به سیستم است.

گروه آوانزا وظیفه توسعه پلتفرم eKYC مبتنی بر بلاک چین به نام Consonance را بر عهده دارد. توسط بانک های عضو برای استانداردسازی و تبادل داده های مشتریان از طریق یک شبکه غیرمتمرکز و خودتنظیمی استفاده می شود. با این حال، جزئیات مشتری با رضایت به اشتراک گذاشته می شود تا بانک ها بتوانند مشتریان فعلی و جدید را ارزیابی کنند.

مربوط: هند قابلیت های آفلاین CBDC را بررسی می کند – مدیر اجرایی RBI

پاکستان با پیوستن به سایر کشورها در رقابت برای ارز دیجیتال داخلی بانک مرکزی (CBDC)، قانون جدیدی را برای اطمینان از راه اندازی CBDC تا سال 2025 امضا کرد.

مروری بر ابتکار جهانی CBDC.منبع: شورای آتلانتیک

بانک دولتی SBP مجوزی برای EMI برای صدور CBDC صادر خواهد کرد. جمیل احمد معاون فرماندار SBP در این رابطه گفت: “این مقررات مهم گواهی بر تعهد SBP به باز بودن، پذیرش فناوری و دیجیتالی کردن سیستم مالی است.”نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا